Şimdi Ara

FİESTA OTOMATİK VİTES ALACAĞIM LÜTFEN YARDIM.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
14.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar forumda yeniyim, umarım sorularımı cevaplayacak Fiesta kullanıcıları bulabilirim?
    Ford Fiesta Otomatik şanzuman bir araç almaya karar verdim.(2.el)
    Model yılı olarak 2011-2016 arası düşünüyorum. Fakat bu aralıkda 2 çeşit şanzuman var.
    1. powershift 1.6 çift kavramalı sistem (1600 cc)
    2. ise 4 ileri olan eski tip şanzuman.. (1400 cc)

Aslında almak istediğim elbette powershift olan yeni sistem , ama forumlarda çok arıza verdiği ve bu arızanın bir türlü giderilemediğinden bahsediyor.Hatta genellikle 2. elde şu anda satışta olanlar hep garantisi bitmiş olan fiestaları kullanıcılar biran evvel elinden çıkarmaya çalışıyor.

Bu 2 motordan hangisini almalıyım, lütfen yardımcı olurmusunuz.

Not: 1.0 alın diyen arkadaşlar olacak ama ben araca lpg montajı yaptıracağım için 1.6 veya 1.4 almam gerekiyor...

• Ben de sizin gibiyim ama kararımı verdim gibi 1.4 klasik (çok yakan, az kaçan)şanzıman alacağım. Powershift yeni bir teknoloji, benim de araştırdığım kadarıyla bi otursun v.s. deniliyor. Ama kullanan tanıdığım var (2015 1.6 ps) performansından çok memnun. Ben yinede (bütçe de kısıtlı olduğundan) eski tip şanzımanlı da karar kıldım. Sorunsuz olsun varsın çok yaksın.
  • bende alacağım bakalım 2017 modellerin 0'ı uygunsa yoksa eski modellere bakacağım.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    1.4 benzinli otomatik vitesli modeli gercekten cok mu yakiyor?

1.5 dizele gore kiyaslarsak ne yakar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Créw kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatik var mı bilmiyorum, hiç bakmadım dizellere. Lakin 1.4 benzinli otomatik araştırdığım kadarıyla ş.içi 100 km/9-10 lt diye biliyorum.
  • bende 2016 model trend x paket, 1.6 motor otomatik vitesli var. vitesten çok memnunum, araç nisan 2016 çıkışlı şu an 12 bin km de. şehir içi 100 km de 7-8 lt, şehirler arası 5.5-7 lt tüketimi var.
  • Merhaba,

Ben iki aracında sahibi oldum. İlki 2011 My Fiesta 1.4 AT şimdiki aracım ise 2014 Titanium x Powershift, şunu netlikle söyleyeblirim ki powershift mükemmel bir vites kutusu. Olası bir sorunda ise eğer aracınızın bakımları yetkili serviste yapılıyorsa Ford bu konuda sıkıntı çıkartmıyor size. İyi niyetten hallediyorlar.
  • 2014 ve sonrası Powershift şanzuman dan korkmanıza kesinlikle gerek yok. Bende de Fiesta 1.6 titanium X powershift var. İnanılmaz memnunum.
    2014 öncesinde ise söylenildiği gibi Ford arkanızda zaten.
  • konuyu hortlatıyorum ama bu iki tip şanzımandan hangisi daha az yakıyor ? 2013 model benzin otomatik bir fiesta mı yoksa 2015 benzin otomatik mi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.