Şimdi Ara

### Yeni Fiat Punto 2012 topluluğu .. ^#### +19 üye (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
19
Favori
114.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün doldurdum tam boşalmıştı. Şehir içi ve düz yol şehir içi karışık.
    86 tl doldu depo. 414km yol gitti benzine geçti.

20-21 kuruş yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi sabah çalışınca 400 500m yolu benzinle gidiyor ama o çok etkilemez. 100tl benzin kışı çıkarır diye düşünüyorum.

• Tabi ben normal kullanıcıyım. Eco mod genelde açık. Düz yola çıktığımda da cc açık 90km sabit. : ))))

• biraz araştırdım ve atiker uygun fiyatlı ve güzel performanslı diye söylüyorlar. Fakat Gaziantep'te işini güzzel yapacak bir ATIKER bayisi var mı bilmiyorum. Çoğu kişi bana Gaziantep TEM OTOGAZ firmasını önerdi. Ama onlarda da ATIKER yok. Başa marka önerebileceğiniz var mı? @yasin_kaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anakhaa

biraz araştırdım ve atiker uygun fiyatlı ve güzel performanslı diye söylüyorlar. Fakat Gaziantep'te işini güzzel yapacak bir ATIKER bayisi var mı bilmiyorum. Çoğu kişi bana Gaziantep TEM OTOGAZ firmasını önerdi. Ama onlarda da ATIKER yok. Başa marka önerebileceğiniz var mı? @yasin_kaya

BRC ve landrenzo bu işin en iyisinden ama pahalı. Bence o paraları verme. Takanı bul, Atiker taktır. Yada git diğerleri ile de yüzyüze bir görüş karar ver.
  • Çalıştığım yerde bir arkadaş bu sene atiker taktırdı. Kayınçom da yine bu sene başı atiker gold taktırdı.

Az önce bir firma ile görüştüm Prins markasının en alt modeli 1600 tl den başlıyor dedi.

Başka bir firma da atiker gold için 1500 tl istedi. şimdi kafamdaki soru? prinsin en alt modeli mi atikerin en iyisi mi :D

Zor işler bunlar :) yardım pls!

@yasin_kaya
  • Ben kullandığım hakkında yorum yaparım. GEriisini bilmem. Diğer punto forumları bir araştırın. BEn öyle yapmıştım.
  • Aranıza yeni katıldım. B segment bir araç alacağım. ama kafam çok karışık. kimi corsa al, kimi fiesta al, kimi clio al diyor ama benim 2011 model punto evo dinamik 1.3 m.j çok hoşuma gitti ve o aracı ararken Punto Lounge'yi gördüm. bir tane Lounge buldum ve siz tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-punto-lounge-2012-1.3-mjet-dizel-250741051/detay

linkte ki aracı bana tavsiye edermisiniz.. 2011 model punto evo dinamik 1.3 m.j 'den çok farkı varmıdır. bu araca en fazla kaç lira verilir. yoksa bu paraya başka marka bir araç mı almalıyım. görüşlerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekdur -- 15 Aralık 2015; 14:39:13 >

• bende 2013 lounge var 1 buçuk yıldır kullanıyorum. genel olarak memnunum araçtan. bulabilirsen 2013 modelini al donanım açısından daha dolu.
  • 2012 ve 2013 longe s&s dualogicler arasında donanım olarak oromatik karara dikiz aynası far yağmur sensörü (ayna elektronik olduğu için üçü bir) ve jantlar 1inç daha büyük. Geri kalan herşey aynı bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende de 2012 lounge s&s dualogic var. Bu özellikler de olsun isterdim ama çok bi eksikliğini duymadım. Araç dolu donanım alarak. Sürüş keyfi iyi. Bi de dizel 95bg olursa süper olur. Bende 77bg benzinli var. Atiker obd2 li lpg var. Yakıt be performans süper.

Clio yu geçin. Bu donanıma ancak blue edition yaklaşır onda da yokuş kalkış vs yok.

Ben eşimle ortak kullanmak içşn aldım ama bana da büyük keyif veriyor. Müzik sistemi tatminkar. Frenler fişşşek gibi. Güvenlik iyi. Yakıt iyi. Daha ne olsun. Bu paraya bundan iyisi şamda kayısı. Beğenmeyen bayılır 70bini alır skoda marka aynı sınıf arabayı. Özellikleri de aynı.

2015 puntolarla bu arada otomatik yok herhalde. Enteresan.

• arkadaşlar bu hafta arabayı son kez garantiye ve bakıma götürecem.
    bu ay bitiyor garantim ..

bu aracın kronik sorunları neler dir . benim bilmediğim varsa onlarıda bir kontrol ettiriyim son kez sonuçta.

benim bildiğim sorunlar. .

1 tireşimli çalışma problemi araç biraz titreşimli çalışıyor gibi
    2 arka stoplarda buğulanma sorunu
    3 kapılarda gıcırtı sesi
    4 sag ön hoparlör de zırıldama
    5 ön kaputtun birleştiği çizgileri simetrik değil

aklıma geldikçe yazarım bugun editleyerek.
  • Dostlar 2012 punto lounge s&s dualogic aracım satılık düşünen olursa gerekli indirimi yaparım.
    Suv sınıfı bir araç alacağım. O nedenle satıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-model-otomatik-fiat-punto-lounge-315193271/detay/
  • Merhaba arkadaşlar, aracım 2014 manuel 1.3 euro5 75hp Lounge 26bin km de.
    Araçla 5.vites 90km hızla gitmek için motor devri 2000 devrin çok az üstünde oluyor. Devir düşük olmasına rağmen yinede aracın içine motor sesi fazla geliyor. Bu hususu 2016 ford courier ile kıyaslayarak söylüyorum. Sanki araçta açık hava filtresi var mış gibi kalın bir ses veriyor motor. Sizce bu durum normal mi yada benzer motoru kullanan arkadaşlar sizde durum nasıl? Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar. İkinci sahibi olduğum 2014 model 31bin km deki euro5 motorlu 1.3 puntom rölantide hissedilir derecede titreşimli çalışıyor. Rölantideki bu titreşim sağ silecek kolu ve sağ dikiz aynasına birebir yansıyor. Şoför tarafı dikiz aynası ve silecek koluysa milim titremiyor.
    Rölantideki bu titreşim dışında araçta çekiş, performans, yakıt sorunu yok. Tek sıkıntı rölantide titreşimli çalışma ve sağ silecek ve sağ dikiz aynasının titremesi. Aslında onlarda titremese belki hiç fark edilmeyecek bir sorun.
    Aracın bakımları yeni yapıldı, servise durumu söyledim ve yapılan kontrollerde motor kulaklarının, sağ silecek kolu ve sağ dikiz aynasının normal olduğu, titreşimin kötü yakıt sebebiyle motorun kurum yapması sonucu olabileceği söylendi. Sonra usta bir başladı manifoldu değiştirelim, enjktörleri bakıma gönderelim, oraya şunu buraya bunu yapalım... derken rakam 5500TL ye kadar çıktı. :))
    Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar varsa sorun ve çözüm hakkında bilgi verebilir mi?
    Sonuç olarak 30bin km de, düzenli bakımları servisinde yapılmış bir araç için bu tespit doğru mudur?
    Merakla bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

• av_avi A kullanıcısına yanıt
    bence servise arıza tespiti yaptırın. o km deki araçta olmaması lazım bunlar. umarım kötü yakıt kullanmamışsınızdır.

• bu arada arkadaşlar puntom ile vedalaştım.

puntodan kalan tomtom navigasyonu isteyen olursa foruma uygun fiyat yaparız.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-fiat-punto-fiorino-tom-tom-navigasyon-ve-aparati-349161326/detay

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Araç yaklaşık 7bin km dir bende ve hep PO dan alıyorum. Benden önceki sahibi İstanbul da kullanmış aracı, artık o nereden aldı bilmiyorum.
    Servis ilk gittiğimde titreşim normal dedi, silecek dikiz aynası dediğimde genel bir kontrol yaptılar ve büyük ihtimalle kurum dediler.
    Aslında merak ettiğim husus bu manifold, enjektör kurumlanmasının belirtileri nelerdir. Bende rölantideki titreşim dışında başka hiçbir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_avi -- 8 Ekim 2016; 10:23:18 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.