Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.784
Cevap
45
Favori
266.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alfa-x

Sitedeki fiyat listesi ilk çıkan eski stepway fiyatları ama yeni sandero başlığında vermişler.

Siz fiyat listesini tıkladıktan sonra sandero sekmesini tıklayın yenilerin fiyatları o zaman çıkıyor

Yenilerde sadece ambiance donanım var stepwayde ise 90HP TURBO yenilerde var

http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=146

En mantıklı seçenek stepway dizel 90 lık 33750tl üstelik motor clio 4 teki son teknoloji

1.5 DCI 90HP 220NM ve 99gr CO2 değerlerine sahip

Yol bilgisayarı ve hız sabitleyici yok onun yerine ECO özelliği var.ESP,ABS,EBD hepsi standart

1 Sandero Yeni Stepway 1.5 dCi 90 bg Euro 5 33.650 32.950

ŞİMDİ IKI AYRI fıyat var anlma vermeedım ben hangısı fullu bunn stepwayın ?

2 Yeni Sandero Stepway 1.5 dCi 90 bg 33.790

Dacia Media NAV Navigasyon ve Multimedya Sistemi 1.350
    Stepne 150
    Toplam 35.290

• 2. sıradaki yenisi .Media nav sadece yenide var 0.9 turbo 90hp sadece yenide var bu liste doğru liste.33790 olan.

Stepne olunca media nav olunca fiyat değişiyor bence standart stepway iyi ve yeterli.

Ses sistemi 2 hoparlör iyi olmaz diye düşünüyordum fena değil ses sistemi bence yeterli.Konsol çok daha iyi olmuş aabanın durşu güzelleşmiş

Stepway bu fiyat motorla çok iş yapar 1.5dci 90hp 220nm yeni motoruyla
  • cam otomatikleri kapilarda mi yoksa orta konsolda mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

cam otomatikleri kapilarda mi yoksa orta konsolda mi?

orta konsalda

Bugün aracı görmeye gittim. Malesef Stepway bayiye henüz gelmemiş. Bayilerle yaptığım telefon görüşmesinde de dizel olanların satışına başlandığı, benzinli modellerin daha sonra geleceğini öğrendim.Tahmini Ocak dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uniform -- 8 Aralık 2012; 14:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kntrkral

Bu otoyu bugün satın aldım

öncelikle hayırlı olsun
    yan aynalar manuel mi sizde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Araç güzel olmuş ama anladığım kadarıyla dacia'da,renault'da oyak mensuplarına özel cazip indirimlerinden dolayı,mensubu olmayan çoğunluk alıcılara ,bence bu alım durumundan dolayı uymuyor.Ben sırf bu durum sebebiyle her iki markayıda tercih etmem.Oyak mensuplarına sağlanan bu büyük indirim avantajı için saygı duyarım.Mensupları tenzi ederim.
    Bu durumdan ötürü bu iki markadanda uzak dururum.

Sizin işiniz zor vallahi. Bu durumda Ford, Fiat ve Alfa Romeo da almıyorsunuzdur. Koç Holding çalışanlarına bu markalarda indirim sağlıyor çünkü. Üstelik indirimler otomotiv sektörü ile sınırlı değil; Koçtaş, KoçAllianz, Arçelik, Beko vs. bütün Koç bayilerinde var.

Ben 25 yıllık Oyak mensubuyum ve şimdiye kadar hiç Renault marka araba almadım. Zira indirimler abartıldığı kadar büyük değil ve sadece Kasım/Aralık dönemlerinde oluyor. Bu dönemde bütün markalar çok cazip kampanyalar yapıyorlar zaten. İyi araştıranlar Oyak indiriminden daha iyi şartlarda araba bulabiliyor. Aslında aynı durum bir ölçüde Ford çalışanları için de geçerli. Aşağıdaki linkte açıklandığı gibi:

Koç indirimi hakkında Koç çalışanı görüşü

"...koç indirimine aldanmayın.Koç indirimi yaptık diye bayi başka indirim yapmıyor..Mazaret olarakda koç indirimiz var diyorlar.. %10 luk indirim hiçbişey ,bende koç indirimi ile aldım ve normalde pazarlıklada zaten bu fiyata hatta farklı bayilere sorsaydım daha da ucuza alabilirdim...İlk etapda cazip geliyor %10 ama , mantıklı bakıldığında çokda cazip değil...iyi araştırmanızı ve farklı farklı bayilerden fiyat almanızı ,acele karar vermemenizi öneririm..."

Dolayısıyla siz gönlünüzü ferah tutun, kafaya takmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: zagor33

quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Araç güzel olmuş ama anladığım kadarıyla dacia'da,renault'da oyak mensuplarına özel cazip indirimlerinden dolayı,mensubu olmayan çoğunluk alıcılara ,bence bu alım durumundan dolayı uymuyor.Ben sırf bu durum sebebiyle her iki markayıda tercih etmem.Oyak mensuplarına sağlanan bu büyük indirim avantajı için saygı duyarım.Mensupları tenzi ederim.
    Bu durumdan ötürü bu iki markadanda uzak dururum.

Sizin işiniz zor vallahi. Bu durumda Ford, Fiat ve Alfa Romeo da almıyorsunuzdur. Koç Holding çalışanlarına bu markalarda indirim sağlıyor çünkü. Üstelik indirimler otomotiv sektörü ile sınırlı değil; Koçtaş, KoçAllianz, Arçelik, Beko vs. bütün Koç bayilerinde var.

Ben 25 yıllık Oyak mensubuyum ve şimdiye kadar hiç Renault marka araba almadım. Zira indirimler abartıldığı kadar büyük değil ve sadece Kasım/Aralık dönemlerinde oluyor. Bu dönemde bütün markalar çok cazip kampanyalar yapıyorlar zaten. İyi araştıranlar Oyak indiriminden daha iyi şartlarda araba bulabiliyor. Aslında aynı durum bir ölçüde Ford çalışanları için de geçerli. Aşağıdaki linkte açıklandığı gibi:

Koç indirimi hakkında Koç çalışanı görüşü

"...koç indirimine aldanmayın.Koç indirimi yaptık diye bayi başka indirim yapmıyor..Mazaret olarakda koç indirimiz var diyorlar.. %10 luk indirim hiçbişey ,bende koç indirimi ile aldım ve normalde pazarlıklada zaten bu fiyata hatta farklı bayilere sorsaydım daha da ucuza alabilirdim...İlk etapda cazip geliyor %10 ama , mantıklı bakıldığında çokda cazip değil...iyi araştırmanızı ve farklı farklı bayilerden fiyat almanızı ,acele karar vermemenizi öneririm..."

Dolayısıyla siz gönlünüzü ferah tutun, kafaya takmayın.

Koç grubu çalışanı olarak şunu söylemeliyim.Düşünebileceğim araçlar içinde alınası olarak gördüğüm ford focus trendx 4 kapı dizel'in bizlere uygulanan %6'lık indirimi bile hesapladıkları liste fiyatından yüksek kalıyor.Fiat,lancia ve alfa romeo'da düşünebileceğim bir modelde maalesef yok.
    Bu durumda söylediğiniz gibi tercihte bulunmakta zorlanabiliyorum.
    Durumumla alakasız ama yeni sandero stepway'i yakında birkez daha inceleyebilmek adına istinye renault mais'e gittim.Orada artık hayata küsmüş gibi,kilolu,orta boylu hasbelkader çalışan bir insanı yakaladım.Showrum'larında olmadığını,pazartesi günü geleceğini o zaman tekrardan bakmak için gelebileceğimizi,sanki biraz önce müdüründen azar işitmiş birisinin ruh haliyle moral bozukluğu içerisinde mırıldanarak ve yanımda bulunan annemin dürtüklemesiyle fiyat bilgisi araç hakkında bilebildiği kadarını söyledi isteksizce.
    Böyle bir durumda alacağın varsa da almazsın.Bu ruh halinin üzerine bizde adamı inceden kalayladık sanki orada gırtlağına sarılıp boğsan,ne iyi yapıyorsunuz efendim beni bu zalim hayattan çekip aldığınız için der gibiydi.
    Şok...Çıkarken showrom'un içinde solunda kalan paravanla ayrılmış büyükçe alanda lansman mavisi rengiyle sandero stepway çıkmasınmı karşıma.Bir yandan müşteri karşılama elemanına araca nasıl bakabileceğimi sorarken,bir yandanda satıcılarının mevcut araçlarıyla ilgili bilgisinin olmamasının kabul edilemez olduğunu kısaca anlatarak,asıl görmeyi istediğim mini suv havalı sandero'nun yanına annemle birlikte gittim.
    Kısaca yeni sandero stepway motor seçenekleriyle 1.5 dci 90hp 220 nm,0.9 turbo benzinli motor seçenekleri,iç-dış dizaynı ile çok başarılı bir araç olmuş bana göre.
    En önemli eksikleri gördüğüm kadarıyla;tek donanım seçeneğiyle kısıtlı oluşu,beraberinde yol bigisayarı,elektrikli ısıtmalı ayna,elektrikli arka cam,kol dayama.....

• Beyler brişey dikkatimi çekti

Clio 4 0.9 Turbo 90 bg Stop & Start Motor Yakıt Tüketimi

Boş Ağırlık 1009
    Şehir dışı (lt/100km) 3,9
    Şehir içi (lt/100km) 5,6
    Ortalama (lt/100km) 4,5
    CO2 (g/km) 105

Yeni Sandero Stepway 0.9 Turbo 90 bg

Boş Ağırlık 1023
    Şehir dışı (lt/100km) 4,3
    Şehir içi (lt/100km) 6,7
    Ortalama (lt/100km) 5,0
    CO2 Emisyonu (g/km) 116

İkisindede Aynı Motor var neden tüketimler farklı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 10 Aralık 2012; 13:43:15 >
  • Aerodinamik,aktarma oranlarının uzun,kısa oluşu gibi etkenler ilk aklıma gelenler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırık Ok

Beyler brişey dikkatimi çekti

Clio 4 Turbo 90 bg Stop & Start Motor Yakıt Tüketimi

Boş Ağırlık 1009
    Şehir içi (lt/100km) 5,6
    Ortalama (lt/100km) 4,5
    CO2 (g/km) 105

Yeni Sandero Stepway Turbo 90 bg

Boş Ağırlık 1023
    Şehir içi (lt/100km) 6,7
    Ortalama (lt/100km) 5,0
    CO2 Emisyonu (g/km) 116

burdaki stepway için yazdığınız veriler yeni stepway'e ait bilgiler değil. Yeni stepway için bilgiler aşağıdadır;

TÜKETİM VE CO2 EMİSYONU

Şehir dışı (lt/100km)

3,5

Şehir içi (lt/100km)

4,3

Ortalama (lt/100km)

3,8

CO2 Emisyonu (g/km)

99

• quote:

Orijinalden alıntı: Lost_Youth

quote:

Boş Ağırlık 1009
    Şehir içi (lt/100km) 5,6
    Ortalama (lt/100km) 4,5
    CO2 (g/km) 105

Boş Ağırlık 1023
    Şehir içi (lt/100km) 6,7
    Ortalama (lt/100km) 5,0
    CO2 Emisyonu (g/km) 116

burdaki stepway için yazdığınız veriler yeni stepway'e ait bilgiler değil. Yeni stepway için bilgiler aşağıdadır;

TÜKETİM VE CO2 EMİSYONU

Şehir dışı (lt/100km)

3,5

Şehir içi (lt/100km)

4,3

Ortalama (lt/100km)

3,8

CO2 Emisyonu (g/km)

99

Senin Verdiğin Değerler 1.5 dCi 90 bg Motora Ait Ben 900cc 90hp TCe Motordan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 10 Aralık 2012; 10:22:40 >

• Klima yokmu bu araçta ? Hiçbir yerde yazmamışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

quote:

Orijinalden alıntı: Lost_Youth

quote:

Boş Ağırlık 1009
    Şehir içi (lt/100km) 5,6
    Ortalama (lt/100km) 4,5
    CO2 (g/km) 105

Boş Ağırlık 1023
    Şehir içi (lt/100km) 6,7
    Ortalama (lt/100km) 5,0
    CO2 Emisyonu (g/km) 116

TÜKETİM VE CO2 EMİSYONU

Şehir dışı (lt/100km)

3,5

Şehir içi (lt/100km)

4,3

Ortalama (lt/100km)

3,8

CO2 Emisyonu (g/km)

99

Senin Verdiğin Değerler 1.5 dCi 90 bg Motora Ait Ben 900cc 90hp TCe Motordan bahsediyorum.

Alıntıları Göster

pardon. 90 bg'i görünce dizel olarak düşünmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Klima yokmu bu araçta ? Hiçbir yerde yazmamışlar

http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=980

Manuel Klima
  • Aradaki fark hacim ve yükseklik aracın taban yüksekliği arttıkça tüketim artar.Stepwayle clio 4 arka arkaya dururken resimledim aralarında çok fazla fark var stepway hem tabanı yerden çok daha yüksek hem tavanı ve stepway de 205x55x16 lastik var.

Taban yükseklikleri aynı olsa bile stepway hacim olarak clio 4 ten çok daha geniş yüksek
  • quote:

Clio 4 0.9 Turbo 90 bg Stop & Start Motor Yakıt Tüketimi

Boş Ağırlık 1009
    Şehir içi (lt/100km) 5,6
    Ortalama (lt/100km) 4,5
    CO2 (g/km) 105

Yeni Sandero Stepway 0.9 Turbo 90 bg

Boş Ağırlık 1023
    Şehir içi (lt/100km) 6,7
    Ortalama (lt/100km) 5,0
    CO2 Emisyonu (g/km) 116

Clio da Start&Stop var sanırım yakıtı bu yüzden farklı
  • Bu aracı yakından takip ediyorum . Tek anlamadığım ekleme listesinde ki Stepne nedir ya ?
  • Sandero Stepway'lerde stepne opsyonel. 150 tl karşılığında veriliyor. Eğer stepnesiz isterseniz, tamir kiti veriliyor. Yanlız benimde merakımı gideremediğim. Stepnesiz olan modellerde stepne yeridemi yok ? Yani Aracı stepnesiz alıpta sonra stepne almak isteyenlerin böyle bir şansı oluyormu? Bunu 2 hafta önce bayi ye sordum onlarda bana bu konuda net bilgi veremedi.
  • Stepne olmuyor ama yeri duruyor çökme olmasın diye plaka oluyor diye biliyorum ancak jantlı lastik 150 tl üstelik goodyear efficientgrip en kalite lastiklerden ve jantla beraber 150 tl çok uygun.Piyasadan sadece lastiğini jantsız bu fiyata alamazsın.

Stepnesiz olsada olur kolay kolay kullanılmıyor ama 150 tl ye alınsa çok iyi olur ilerde yanına bir tanede alıp önleri sıfırlayabilirsin
  • arkadaşlar 2 gün önce siparişimi verdim (1.5 90)aracın motoru çok canlı geldi bana gaza basınca o turbonun sesi çok hoşuma gitti ki ben anti renault cuydum mavi renk stepway siparişi verdim bi tek rnav istemedim çnükü arkaya hoparlör koymaışlar rnav a 1.300 lira fark istiyolar. aracı aldığım ilk an arka hoparlör kapağını açıp tesisat varmı diye bakacam eğer varsa hemen iki tane hoparlör alıp takacam ama yoksa hiç uğraşmam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.