Şimdi Ara

Yeni chipsetler altüst etti tablet alacakları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Artes d1002 vardı. Onu anneme verdim kendime yeni nesil bir tablet almak için. Öncelikle belirtmeliyimki bu tasarımda böyle rahat yeni nesil bir tablet yok. Malzeme kaliteside plastik olsada göçme yapmıyor ekran zaten sert ne içine göçüyor ne problem çıkartıyor. Bende hep yanımda taşıyacağım için yeni alacağım tabletinde bana problem çıkartmamasını istiyorum. A31 ve rk3188 çok tartışıldı, oyun oynayacağım ve sürekli film izliycem wifi benim için o kadar problem değil.

Pipo m9

Cube 30gt 2

Ainol spark(kafam bunda)

Hangisini almalıyım a31 cpu olarak o kadar rezil mi çünkü pil ömrü ve kendi renkli kılıfları beni Ainola çekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pipo m9 daha yüksek performans

Cube 30gt 2 daha iyi ekran başka fartları yok ama bence cube al
  • quote:

Orijinalden alıntı: puskuruk

Elimde Artes d1002 vardı. Onu anneme verdim kendime yeni nesil bir tablet almak için. Öncelikle belirtmeliyimki bu tasarımda böyle rahat yeni nesil bir tablet yok. Malzeme kaliteside plastik olsada göçme yapmıyor ekran zaten sert ne içine göçüyor ne problem çıkartıyor. Bende hep yanımda taşıyacağım için yeni alacağım tabletinde bana problem çıkartmamasını istiyorum. A31 ve rk3188 çok tartışıldı, oyun oynayacağım ve sürekli film izliycem wifi benim için o kadar problem değil.

Pipo m9

Cube 30gt 2

Ainol spark(kafam bunda)

Hangisini almalıyım a31 cpu olarak o kadar rezil mi çünkü pil ömrü ve kendi renkli kılıfları beni Ainola çekiyor

Bende bu 3ü arasında kalmıştım ve bende Cube'e karar verdim. Konuma bakabilirsin hatta:http://forum.donanimhaber.com/Tablet_Tavsiyesi/m_72985083/tm.htm

• Evet okudum ama kasa kalitesinden kimse bahsetmemiş ve önsipariş mi m9

• A31 e kim rezil diyor ? Bende var da ondan dedim daha tik demedi gpu zaten tartisilmaz mali400 u katliyor.. Suan icin gelistirilen uygulama ve oyunlar donanimin gerisinde yani o pesinde kostugunuz performansi gozle goremiyorsunuz

• Yazımı da okuduysanız ve tabletleri incelediyseniz en iyi seçenek Cube u30gt2 olacaktır ;)
  • Bana yazdığınız mesajda Ainol spark önerdiğinizi hatırlıyorum belki yanlış hatırlıyorum olabilirim, neden Cube 30gt 2

• quote:

Bana yazdığınız mesajda Ainol spark önerdiğinizi hatırlıyorum belki yanlış hatırlıyorum olabilirim, neden Cube 30gt 2

Aynı 2 tablet arasında ben de kalmıştım. Ama Ainol'fdan vazgeçtim. Nedenleri: Ainol A7 Cube ise A9 tabanlı işlemci kullanıyor. A7 1Ghz A9 1.8Ghz.Ayrıca Ainol hem RETİNA Ekranlı olduğu için hem de eski A7 kullandığı içın 6ay-1yıl içinde çıkan uygamalarda kasma ihtimali çok yüksek.
    Not: Bu Ainol hakkındaki düşünceler hem benim hem de çoğu arkadaşın fikirleridir. Amacım tartışma çıkarmak değildir

• Teşekkür ederim peki ekran kalitesi (piksel olarak değil canlılık renkler gibi) malzeme kalitesi ve yazılım olarak Cube mü yoksa pipo mu?

• quote:

Teşekkür ederim peki ekran kalitesi (piksel olarak değil canlılık renkler gibi) malzeme kalitesi ve yazılım olarak Cube mü yoksa pipo mu?

Bu konuda çok bir bilgim yok ama ben Pipo ile Cube arasında kaldığımda şunu düşünüp karar verdim."Sonuçta kendime altın,ev,arsa gibi zamanla değer kazancak bir şey almıyorum ve bu tableti keyifli bir şekilde kullanmak istiyorum. İsterseniz piyasadaki en iyi tableti alın o tablet 3 yıl sonra çöp olucak. O yüzden içinizden ilk ne geçiyorsa onu alın. Mesela ben Pipo M9'un tasarımını beğenmemiştim içim rahat değildi. Hem de ekranı Cube'e göre daha kötü olduğu için Pipo'dan vazgeçtim. Yani siz şuan hangisini daha çok istiyorsunuz? Zaten arada çok fark yok. Hatta çooook az fark var diyebilirim. O %5 lik fark için istemediğiniz-sevmediğiniz bir tablet almaya değmez. Zaten o daha iyi diye sevmediğiniz bir tablet alsanız dahi isterseniz tablet 8GB Ramli 16 Çekirdekli ekran kartlı olsun siz yine mutlu olmazsınız ve aklınız asıl istediğiniz tablette kalır. Umarım iyi anlatabilmişimdir

• quote:

Bana yazdığınız mesajda Ainol spark önerdiğinizi hatırlıyorum belki yanlış hatırlıyorum olabilirim, neden Cube 30gt 2

Doğru o benim markaya olan sempatimden biraz da, üstelik daha ucuz Cube ile kıyaslayınca...

Ama herkes benchmark testleri ile kafayı bozmus durumda, en guclu ve en hızlısını istiyor. O yuzden Cube 2 diyorum genele hitaben
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim

• ben pipo m9 siparişi verdim... retina ekran yada yüksek çözünürlüğü dert etmedim :) m9 daki çözünürlükte ekranda bana yetiyor...
  • Bende Pipo M9 siparişi verdim şu an yolda geliyor.
  • Hangi siteden aldınız hangi sitede stokta ve fiyat nedir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.