Şimdi Ara

Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi

Bugün sürdüm biraz ,çok iyi gidiyor yolda gayet memnunum, yalnız kıçım ağrıdı - rahat bir sele önerisi olan var mı?

hangi aksesuarları almam lazım? günlük en fazla 10 km sürerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefluc -- 11 Ağustos 2013; 23:57:35 >

• Sele önerisini bilmem de, alacağın yeni sele de ilk etapta ağrıya neden olacak. Sele denen kısım, kullanıldıkça zaman içerisinde kalçanın formuna göre şekillenip daha rahat bir şekle kavuşacaktır. Selelerin tabiatı böyle maalesef. Yeni sele almak yerine, jel destekli sele kılıfı almanızı tavsiye ederim.

Aksesuarlardan önce KEG seti edinin; Kask-Eldiven-Gözlük. Yüzlerce kilometre de sürsen, bakkala kadar da gitsen ne zaman nerede neden düşeceğin hiç belli olmaz. Düştükten sonra da kafanı kalıcı bir hasardan koruyabilecek olan tek şey kasktır. Eldivenler de keza düşüşlerde can simidin sayılmakla birlikte gidonu fazla sıkman halinde oluşacak nasırları önler. Gözlük olmazsa olmazdır zaten, hızlı bir şekilde giderken gözüne toz ya da böcek kaçması halinde olabilecekleri tahmin edebilirsin sanırım.

KEG'den sonra alınması gerekenler ise şunlardır;
    - Yedek iç lastik
    - Yama seti
    - Pompa
    - Tamir kiti
    Kısa mesafe süreceğini belirtmişsin, evinin yakınlarında ya da sürüş rotan üzerinde bisikletçi bulunuyorsa yukarıdakilere pek gerek yok aslında. Gidersin bisikletçi halleder ama buna para dayanır mı, bilinmez.

- Matara ve Matara kafesi
    - Gece sürüşleri söz konusuysa ön ve arka far (reflektör/kedi gözü denen şeyden uzak dur)
    - Ayna

• Bende şu şekilde bir sıralama yapabilirim.Kask,eldiven,arka far,ön far,suluk kafesi,matara,gözlük,kilometre sayacı,sele altı çanta.
  • Şu an bisikletimin görünümü şöyle.. bugün frenlerde biraz sıkıntı olmuştu onu ayarlattım, arka tekerde boşluk oluşmuştu onu hallettik. Kask - Kilit - Matara - Işık aldım ve son durum aşağıdaki gibi..

Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi
     Yeni bisiklet toplandı - Kask,matara,kilit .. yeni resimler eklendi

• mefluc kullanıcısına yanıt
    Şu ön far nasıl hocam memnun musunuz ? bildiğin araba farı gibi duruyor da
  • quote:

Orijinalden alıntı: HıraX

Şu ön far nasıl hocam memnun musunuz ? bildiğin araba farı gibi duruyor da

:) cok dandik hacı. 20 tl civari bise odedim hic memnun degilim. sen de far ariyon,duzgun birsey bulursan bana da haber versene..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mefluc kullanıcısına yanıt
    Aynen kör edici cinsten bir şey arıyorum, bulursam tabi ki haber veririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.