Şimdi Ara

Yaşanacak en iyi ülkeler! (Türkiye ise 79. sırada) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
7.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fetih

Türk halkı karnını doyurabilmek için yaşıyor.Diğer ülkeler hayatını yaşamak için.

doğru tespit...avrupalı emekliler emekli maaşı ile tatile ülkemize gelirken bizim emeklilerimiz emekli maaşı ile bırakın tatile gitmeyi nasıl geçineceğinin hesabını yapıyor.
  • 79 belki biraz acımasızca olmuş ama yine de ilk 30'a giremememiz gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

İnsanların dinlerini yaşamak istedikleri için dövüldükleri ve artık okullara alınmadıkları,sırf Ermeni olduğu için vuruldukları,sırf Kürt oldukları için aşağılandığı bir ülkeye 79. sıra iyidir

Hrant Dink

Bu adamı tanıyor musunuz?Neden öldü

Sırf bu ülkede Ermeni olduğu için

Ahmet Kaya neden kovuldu?,vatanını terk etmek zorunda bırakıldı ? Kardeşlik istediği için

Nazım Hikmet Ran ? kim sürdü bu memleketten ? ............

Okullarda türban taktıkları için dayak yiyen kızlar,isimlerini bile bilmiyoruz,ne için dayak yediler,kimin ideolojisi peşinden gidenlerden dayak yediler ? ..................

Tabi canım kürtler aşağılandığı için neredeyse özerklik verilecek ve bölgesel bir yönetim kurulacak.Böyle bir konuda bile kürt, ırk siyaseti yapan iğrenç bir insansın...

Diyarbakırda polis alımı yapılırken kürtçe bilenlerin alınması sence bir ayrım mı yoksa ayrıcalık mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serbest Çağrışım -- 6 Ekim 2009; 13:22:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

konuyu açan arkadaiş konuyu siyasete çekme dedi susuyorum,yoksa cevabını verirdim

Aşırıya kaçmamak kaydıyla verebilirsin neden vermeyesin ki ?
  • Türkiye'de halk işsiz, halk mutsuz, halk umutsuz, halk bitik..

79.'luk iyi bile sayılır bu ülkeye!..

Deniz - Güneş - Kum'la yada çiçekle böcekle karın doymuyor!
  • Türkiye yaşanacak en iyi ülke olmasa da 79.sıra çok kötü.İlk 30'a girmesini beklerdim doğrusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Türkiye'de halk işsiz, halk mutsuz, halk umutsuz, halk bitik..

Peki iş konusunda seçici olanlara ne dersiniz? Üniversite mezunu olup iş konusunda seçici olanları anlamak mümkündür. Ya diğerlerini?

*Ben kimsenin mokunu temizlemem

*Ben kimsenin kapısının önünü süpürmem

*Ben kimselerin ayağına gitmem

*Ben bunlara mı kaldım

Hezeyanlarıyla pek çok iş fırsatını tepen insanlar var. Ekmek kazanmaksa maksat bu doğrultuda fedakarlıklar gerekir. Bu işler karşılığında verilen ücretler çok düşük olabilir ama bu durum işsizlikten çok daha iyidir.

Discovery Channel da yayınlanan "Pis İşler" (Dirty Jobs) programını izlediğim anda dünyanın her yerinde ekmek parası için neler yapılabildiğine şahit oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: iZCi_500

quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Türkiye'de halk işsiz, halk mutsuz, halk umutsuz, halk bitik..

Peki iş konusunda seçici olanlara ne dersiniz? Üniversite mezunu olup iş konusunda seçici olanları anlamak mümkündür. Ya diğerlerini?

*Ben kimsenin mokunu temizlemem

*Ben kimsenin kapısının önünü süpürmem

*Ben kimselerin ayağına gitmem

*Ben bunlara mı kaldım

Hezeyanlarıyla pek çok iş fırsatını tepen insanlar var. Ekmek kazanmaksa maksat bu doğrultuda fedakarlıklar gerekir. Bu işler karşılığında verilen ücretler çok düşük olabilir ama bu durum işsizlikten çok daha iyidir.

Discovery Channel da yayınlanan "Pis İşler" (Dirty Jobs) programını izlediğim anda dünyanın her yerinde ekmek parası için neler yapılabildiğine şahit oldum.

Bunların konumuz ile alakası yok ki.özel durumlar bunlar.Onları saymayalım.Yüzdesi önemsenmeyecek derecede az.

• quote:

Orijinalden alıntı: eloko

Bunların konumuz ile alakası yok ki.özel durumlar bunlar.Onları saymayalım.Yüzdesi önemsenmeyecek derecede az.

Konumuz ile çok alakası var. Bu ülkede kötü iştense işsizliği tercih edenlerin yüzdesi bir hayli fazla.

Sarı sayfalar kalktı mı ortadan?

İş imkanı sağlayan siteler yayın hayatlarına son mu verdi?

• Ben oturduğum yerde oturayım devlet bana bol maaşlı bir iş bulsun mümkünse masa başı cam kenarı olsun.
    Varsa böyle bir iş banada haber verin.
    İş arayan arkadaşlar Pendik Şeyhlideki fabrikaların yarısının kapısında eleman aradıklarına dair ilan asılı bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Orijinalden alıntı: batis

quote:

Deniz,güneş,doğa birarada yaşanabilen dört mevsim ve insanlık açısından bakarsak bence Türkiye ilk üçe girer.
    Her yıl binlerce avrupalı Türkiyeye yerleşiyor.Bu çalışmayı yapan arkadaşlar bilgileri Googleden derlemiş galiba.
    Bu yazıyı yirmiye yakın ülkeyi gezmiş biri olarak yazıyorum kesinlikle milli hislerle yapılmış bir yorum değildir.

yarın öbür gün bir olay olsa burası türkiye dersin ama...

aklıma gelenlerden yazayım

polisin durduk yere adamları dövmesi
    kültür başkenti istanbulu sel götürmesi 30a yakın canın yitirilmesi
    metrobüs adındaki çağ dışı ulaşım

bunlar bi anda aklıma gelenler. daha hala nasıl oluyor da türkiye yaşanabilir bi yer diyorsunuz anlamıyorum

Amerikada yaşanan sel baskınlarında kaç kişi öldü haberiniz varmı?Koskoca eyalet sular altında kaldı hala eski haline dönemedi
    http://www.tumgazeteler.com/?a=993327
    Polisin durduk yerde adam dövmesi dünyanın her yerinde var bu insanlık meselesi adam olamamış birini polis yaparsan olacağı budur.
    Google ABD polis suçsuz adamı vurdu yaz karşına kaç tane haber çıkacak şaşıracaksın.
    Metrobüse gelince biraz daha sabret yakında en iyisinede sahip oluruz.
    Bu araştırmaları tarafsız kuruluşlar yapsa sonuç çok farklı olurdu.
    Sözün özü dünya tozpembe biryer değil bizim ülkemizde neler oluyorsa başkalarının ülkesindede aynısı oluyor burada ahmet yapıyor orada hans yapıyor.

arkadaşım okuyorum yazdıklarını da gerçekten vatan millet sakarya edebiyatıyla büyütülüp gaza getirilmiş ve gözleri tamamen kapalı biri olduğunu düşünüyorum.

şimdi akıl var mantık var. kasırgayla bizde olan yaz yağmurunu nasıl kıyaslayabiliyorsun?

akıl mantığı geçtim doğal güzellik diyoruz onda da nerden tutsam elimde kalan bir doğal güzellik var. biraz araştırın bakalım kuzey avrupa ülkelerinden fotoğraflara bakın. türkiye doğal güzellik açısından değerlendirsek bile geri kalır zira tüm o doğal güzellikler bize kitaplarda öğretilenler gibi değil maalesef. bugün güzel plajların etrafı hep betonarme yapılarla dolu. o muhteşem koylarda bir bir oteller yükseliyor. hangi doğal güzellik?

açıkçası eğri oturup doğru konuşmak lazım türkiye nerden tutsan elinde kalıyor maalesef. ki burada 79. sıra gerçekten çok iyi bir nokta böyle bir ülke için.

umarım senin de birgün fırsatın olur da norveç isveç gibi gelişmiş ülkeler de uzun yıllar yaşarsın ve anlarsın demek istediğimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: iZCi_500

quote:

Konumuz ile çok alakası var. Bu ülkede kötü iştense işsizliği tercih edenlerin yüzdesi bir hayli fazla.

Sarı sayfalar kalktı mı ortadan?

İş imkanı sağlayan siteler yayın hayatlarına son mu verdi?

Hangi araştırmada yüzde kaç çıkmış?
  • Türkiye hiç olur mu ! ezan sesinden rahatsız oluo bazıları yani bu konu bence güzellik o bu ya göre yapılmıo siyasetin katkısı büyük .
  • quote:

Deniz,güneş,doğa birarada yaşanabilen dört mevsim ve insanlık açısından bakarsak bence Türkiye ilk üçe girer.
    Her yıl binlerce avrupalı Türkiyeye yerleşiyor.Bu çalışmayı yapan arkadaşlar bilgileri Googleden derlemiş galiba.
    Bu yazıyı yirmiye yakın ülkeyi gezmiş biri olarak yazıyorum kesinlikle milli hislerle yapılmış bir yorum değildir.

Verdigin tutarsiz yorumlara yeni bir ekleme!
    Gûnes,doga,4 mevsim önemli olsada.Ondan daha önemli olan seyler.Aklima gelenler.Esit egitim.Esit saglik hizmetleri.çocuklu yanliz kadinlarin yasam sorunu.sakat insanlara saglanan yasam kosullari.
    Ben yasadigim belçikadan bir kaç örnek vereyim.Sen karsilastir.
    Kari koca 6 çocuklu çalismayan bir aileye ayda 3000€ gelir.Hastanelerde zengin veya fakir herkes gerçekten ayni.Kral bile olsa!Her ögrenciye aylik maas ve senelik 3000€ bedava burs.Universiteler ögrenci kapmak için neredeyse araba verecekler gençlere!Universite bitmeden firmalar tarafindan kapisilma.
    En önemlisi bu aksam eve ne yemek götûrecegim gibi bir derdin olmamasi.herkese maas.hayat boyu!

• @batis kasırga ile yaz yağmurunu kıyaslamadım Amerikada her sene 7-8 tane kasırga oluyor neden kayıp vermemek için önlem alamıyorlar dedim.
    Senin yaz yağmuru dediğin şey 80 yılda bir yaşanan tufan benzeri birşey görmediğin belli oluyor.
    Vatan millet sakarya edebiyatıyla yetişmedim tahmin edemiyeceğiniz kadar zor günler yaşadım sonra para kazanmanın türkiyede aslında çok kolay olduğunu farkettim ve kazandımda.
    Yurt dışında iş yapmaya başladığım zaman ise kıyas yapma fırsatı buldum ve Türkiyenin ne kadar güzel bir yer olduğunu anladım.

@2000wats Belçikada yaşayan bir aile 6 çocuk yapılmayacağını öğrenememişmi o kadar çocuğu para içinmi yapmışlar?
    O çocuklara nasıl bir gelecek hazırlayabilirler merak ediyorum.Herkese maaş hayat boyu derken?

Avrupanın güzel günleri bitmek üzere arkadaşlar çok yakında ne demek istediğimi anlarsınız.
    Türkiye şöyle Türkiye böyle diyen çok insan tanıdım tek yaptıkları şikayet etmek hiç biri bir işin ucundan tutmuyor sihirli değnek bekliyorlar
    Çok çalışacaksın ve herkesin yaptığı işi yapmayacaksın para kazanmanın sırrı budur.

• quote:

Hangi araştırmada yüzde kaç çıkmış?

Bilmem. Böyle bir şeyi araştıran olmuş mudur acaba? İşsiz işsizdir anlayışı hakim olduktan sonra araştırma falan yapılmaz. Hem bu tür araştırmalar bazı gerçekleri tam olarak yansıtamayabilir.

İş seçici işsizlerin yoğun olup olmadığını anlamak için gündemi takip etmek ve iyi bir gözlemde bulunmak yeter de artar bile.
  • quote:

@2000wats Belçikada yaşayan bir aile 6 çocuk yapılmayacağını öğrenememişmi o kadar çocuğu para içinmi yapmışlar?
    O çocuklara nasıl bir gelecek hazırlayabilirler merak ediyorum.Herkese maaş hayat boyu derken?

Avrupanın güzel günleri bitmek üzere arkadaşlar çok yakında ne demek istediğimi anlarsınız.
    Türkiye şöyle Türkiye böyle diyen çok insan tanıdım tek yaptıkları şikayet etmek hiç biri bir işin ucundan tutmuyor sihirli değnek bekliyorlar
    Çok çalışacaksın ve herkesin yaptığı işi yapmayacaksın para kazanmanın sırrı budur.

Türkiye insanı ile belçika insanı arasında fark var. Orada 3000€ burs ve maaş veriliyor ama insanlar bununla yetinmek istemiyor. Üretime katkıda bulunmak, birşeyler üretmek istiyorlar. Bizim insanımız gibi, sihirli değnek beklemiyorlar.

Bunun nedenine gelirsek eğitimleri çok iyi olduğundan, üniversite okumasalar bile çok güzel paralar kazanabiliyorlar. İş olanakları yetersiz değil. Herkese yetecek iş var. Bizim ülkemizde en büyük kaynak insan olduğundan, hunharca harcanıyor. Düşük maaşla insanlar çalışmak zorunda bırakılıyor. Eşek gibi çalışsalar bile üniversitede çocuk okutmak için zorlanıyorlar. Gelir adaletsizliği yüzünden, ülkenin büyük kısmı bırakın sosyal aktiviteleri, birer hobi edinip uğraşmayı, yiyecek ekmek bulamıyorlar.

Kaldı ki bir ömür yaşamak için değilde, hayatta kalmak için uğraşan insanların üretime katkıda bulunması da zor oluyor. İnsanlar beynen ve ruhen yoruluyorlar ve çaresizliği çok güzel öğreniyorlar.

Listenin üst sırasındaki ülkelerde ise böyle şeylere kafanızı yormuyorsunuz. Oralarda hayat daha kolay. Hayatta kalmak için değil, yaşamak için kafanızı yoruyorsunuz.

Tabi bu nasıl oluyor? Bizim gibi ülkelerde sürünen insanlar sayesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Computeus

quote:

Türkiye insanı ile belçika insanı arasında fark var. Orada 3000€ burs ve maaş veriliyor ama insanlar bununla yetinmek istemiyor. Üretime katkıda bulunmak, birşeyler üretmek istiyorlar. Bizim insanımız gibi, sihirli değnek beklemiyorlar.

Bunun nedenine gelirsek eğitimleri çok iyi olduğundan, üniversite okumasalar bile çok güzel paralar kazanabiliyorlar. İş olanakları yetersiz değil. Herkese yetecek iş var. Bizim ülkemizde en büyük kaynak insan olduğundan, hunharca harcanıyor. Düşük maaşla insanlar çalışmak zorunda bırakılıyor. Eşek gibi çalışsalar bile üniversitede çocuk okutmak için zorlanıyorlar. Gelir adaletsizliği yüzünden, ülkenin büyük kısmı bırakın sosyal aktiviteleri, birer hobi edinip uğraşmayı, yiyecek ekmek bulamıyorlar.

Kaldı ki bir ömür yaşamak için değilde, hayatta kalmak için uğraşan insanların üretime katkıda bulunması da zor oluyor. İnsanlar beynen ve ruhen yoruluyorlar ve çaresizliği çok güzel öğreniyorlar.

Listenin üst sırasındaki ülkelerde ise böyle şeylere kafanızı yormuyorsunuz. Oralarda hayat daha kolay. Hayatta kalmak için değil, yaşamak için kafanızı yoruyorsunuz.

Tabi bu nasıl oluyor? Bizim gibi ülkelerde sürünen insanlar sayesinde.

O bahsettiği para burs veya maaş değil hocam çocuk parası bizim insanımızın mantalitesi nerede yaşarsa yaşasın değişmez çalışarak geçineceğine 6 tane çocuk yap onların parasıyla geçin.Türkiye bu tarz düşünceye sahip insanlar yüzünden bu halde avrupa Türkiyeyi orada yaşayan Türklere bakarak değerlendiriyor maalesef.

• Mesele 6 çocuk yapmak degil.Mesele insanlara verilen deger!!!Hasta bir insanin ilaç parasi veya yanliz bir annenin çocuguna alacagi süt.Mesele hastane hastane dolastirilip hastane kapilarinda ölen insanlar
    Mesele liseyi bitirp üniversiteye gidemeyen gençler!
    Siz takmisiniz 6 çocuga.Zaten 6 çocuguda yapan bizim tûrk.
  • Araştırmadan avrupayı toz pembe zannediyorsunuz.

Araştırmaya göre ülkede yaşayan her iki kişiden biri işsizlik sorununu ön plana çıkarıyor.

Belçikalıların yüzde 45’i de ülkelerinin bölünerek haritadan silineceği endişesini yaşıyor.
    Vatandaşların üçte biri, son 6 ayda harcamalarını azalttığını, özellikle restoran, turistik yolculuk, araba, beyaz eşya, giyim, telefon, gaz, elektrik ve su faturalarından tasarruf için önlemler aldığını belirtiyor.

Ekonomik krizin, Belçika’nın Flaman kesimini daha az etkilediği, Valonya ve Brüksel kesimlerinde daha ağır hissedildiği ifade ediliyor.

Ülke genelinde iflasların geçen ocak ayında yüzde 14,5 arttığı, aynı dönemde işsizlik oranında da yüzde 10 artış kaydedildiği, 1945 yılından bu yana görülmemiş rakamlarla karşılaşıldığı belirtiliyor.

Belçika’da otomobil ve madencilik sektörleri başta olmak üzere çeşitli alanlarda iş durdurma ve toplu işçi çıkarma devam ediyor.

Her yıl montajı yapılan ve hemen hemen tamamı ihraç edilen 700 bin taşıtın büyük bölümünün kriz nedeniyle elde kaldığı, bu ülkede ürün montajı yaptıran Ford, Opel, Volvo ve Audi markalarının küresel alandaki sıkıntılarının ülkeye yansıdığı belirtiliyor.
    Belçika hükümeti, 1,5 milyar Avro’luk krize karşı bütçesini serbest bırakırken, kredilerin kolaylaştırılması, yatırımların desteklenmesi ve kamu inşaat çalışmalarının artırılması gibi unsurları ön plana çıkarıyor. (Milliyet)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.