Şimdi Ara

YARDIM: Pert kayıtlı araba almak ya da almamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçenlerde 22.000 bütçe ile araba tavsiye başlığı açmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=115974975&p=1&anchorToGo=115986899#115986899

Bugün ise aradığımı bulduğumu düşünerek bir araç için prensipte anlaştım ama, sorgulamam esnasında ağır hasarlı hatta pert kayıtlı ve çekme belgeli olduğunu öğrendim.
    Baktığım araç şu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2011-model-mitsubishi-colt-279447951/detay

Aracın sol yanı boyalı kaput tavan ve sağ tarafta işlem yok denildi.

gelen hasar bilgisinin detayı ise şöyle:
    Hasar detayı

Mesaj: (1/4) ***1923 plakali araca ait 03.11.2014 kaza tarihli eksper rapor bilgileri: KM: 49192, Iscilik Toplam Tutar: 0TL, Parca Toplam Tutar: 24893.30TL, Degisen Parca Bilgileri: GENEL ISCILIK (1 adet, Orijinal), KAPI ARKA SOL(1 adet, Orijinal), YOLCU HAVA YASTIGI(1 adet, Orijinal), ARKA CAMURLUK SOL(1 adet, Orijinal), ARKA DINGIL(1 adet, Orijinal), MARSBIYEL SACI SOL(1 adet, Orijinal), TRIM, ARKA KAPI, SOL(1 adet, Orijinal), TRIM, ON KAPI, SOL(1 adet, Orijinal), PANEL SACI,ALT,IC,SOL(1 adet, Orijinal), PORYA ARKA SOL(1 adet, Orijinal), SASE ISCILIGI(1 adet, Orijinal), ORTA DIREK SOL(1 adet, Orijinal), JANT(1 adet, Orijinal), ARKA TAMPON(1 adet, Orijinal), ON KAPI CAM MEKANIZMASI SOL(1 adet, Orijinal), ON CAMURLUK SOL(1 adet, Orijinal), DIS KILIT, KAPI, SOL(1 adet, Orijinal), EMNIYET KEMERI, ON KOLTUK, SAG(1 adet, Orijinal), EMNIYET KEMERI, ON KOLTUK, SOL(1 adet, Orijinal), ON KAPI KILIDI SOL(1 adet, Orijinal), ARKA TAMPON ALTI(1 adet, Orijinal), ARKA KAPI KILIDI SOL(1 adet, Orijinal),

Sizce buna rağmen benim kriterlerime uygun mudur?

Bu arabanın ederi nedir? Sizce ne teklif edeyim?
    (Bu durum ortaya çıkmadan önce 25.500₺ ye anlaşmıştık ama soegusunu ve ekspertizini yapacağımı ve belirttiği gibiyse bu fiyatın geçerli olduğunu konuşmuştuk)

Bir diğer seçenek ise
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-temiz-2008-punto-6-ileri-sunrooflu-279387025/detay

Ama satıcılarda biraz insana saygı-şeref olsun istiyor insan. Sıfıra itiyorlar resmen beni.
    Borçlanmak istemiyorum ama otomatik i20 coupe almamak için de kendimi zor tutuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracin diregi degismis ve sasesi islemli. Uzak durmalisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelikle konyadan araba almak mı aman allah uzak dur!!!
    Adam seni direk kaziklamaya çalışıyor muhtemelen pert olduğunu söylemedi.Satıcı bir daha arama bile

• bu kadar hasarlı, üstüne büyük ihtimal siz araştırma yapmasanız hiç söylemeyecekti. bulaşmayın daha iyi.
  • Bu araci almak akil hayal isi degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Bu araci almak akil hayal isi degil.

Hocam bütçeyikısıtlı tutunca da seçenekler azalıyor mecburen. 2003 yaris almakla 2011 pert kaydı olan bir araç almak bence dizel mi benzinli mi sorunsalı kadar kısır bir döngü

• Yahu adamlarda şeref namus arayacağınıza, cebinizdeki üç lirayla on liralık araba kovalamayın. Bu bizim Türk milletinin en büyük sorunlarından biri.

Bak hocam, cebinde 25.000 lira varsa 30.000 liralık arabanın kötüsünü kovalama, 22.000 liralık arabanın iyisini kovala. Böyle yaparsan radarına takılan çakal takımı direkt hedefinden uzaklaşır.

• Herşeyden önce adam sahtekar

• arkadaşlar alınmaz demiş ama 25.000 tl ye araç kalmadı daha 10-12 saat önce 23.500 e 1.6 16v 2000 megane satıldı araç komple boyalıydı düşünürsek otomatik 50binde 2011 model araç çok cazip motor yürüyen de sıkıntı yoksa alınır
  • araci sol taraftan bicmisler resmen, sag on koltuk bile degmis.. zaten en onemlisi direk degisimi ve sase tamiri.. 25bin tl o kadar da az bi para degil yazik etme

• Bence alinmaz punto daha mantikli piyasasi canli.Hasarli ve gecmisi kotu arac alacaksiniz piyasasi olan arac alin.Ornek rover 216 aliyor adam pert kayitli 2 bin lira asagiya satamiyor,telefon calmiyor diyor

Su piyasa icin soyleyecek tek kelime temiz almak icin 2 bin lira daha vereceksiniz kacari yok.Hangi model olursa olsun en kotu 8 bine verilen broadway lere bakin birde 10 bine satilanlara.Ne araba alinir ne satilir su zamanda sifira hic girmeyin temiz bulursaniz yapisin 2 gunde satiliyor temizler kia sephia 98,2000 fiesta,peugeot 206...ben dusunup karar verene kadar satilmis oluyor.Piyasa hakki 13 bin olan araba normalde dusuk km 15 bine temizleri bulunuyor.

• Pert arac alinir mi alinmaz mi tartismasina hic girmiycem ancak adam ilan aciklamasina aracin pert oldugunu yazmiyorsa, o adamdan arac alinmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.