Şimdi Ara

Yanlış mı yaptım acaba????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, son 1 ay içinde bazı nedenlerle 1-2 araç değişikliği yaptım.. Ancak yaşadıklarım ve yaptığım seçimler konusunda şimdi düşününce kafamda soru işaretleri oluşuyor.. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Tşk..

2009'dan beri kullandığın Toyota Avensis aracımı, çok memnun olduğum için 2012 Ekim ayında sıfır Toyota Avensis Elegant Extra 1.6 benzinli bir araç alarak değiştirdim.. Araç D sınıfı olması sebebi ile çok sessiz ve konforlu.. Ancak performans olarak biraz sıkıntı yaratıyordu.. Ben de Eylül 2013 gibi 11.000 km.deki bu aracımı sattım ve dizel bir araç aramaya başladım.. Ekim ayı başlarında ikinci el, düşük km.de temiz bir dizel 2012 model Focus Cmax aldım.. En dolu modeli.. Ancak, araç kullanım olarak bana ve eşime pek keyif vermedi.. Ve onu da Kasım ayı başında sattım.. 3-4 gün önce de 6 aylık Megane Sport Tourer 1.5 dci araç aldım.. 2012 model, Edc otomatik vites, sunroof, navigasyon.. Yani full paket.. Bu araçta aradığımız her şey var.. Araçlar için ödediğim para, sattığım araçtan aldığım para ile aşağı yukarı aynı.. Ancak yazımın başında da dediğim gibi.. Acabalar dolaşıyor kafamda.. Sizce??

• Hocam sen herşeyi yazmışsın bana yazacak bir yorum kalmadı.
  • Toplamda maddi zarar yoksa bence iyi olmuş. Hepsinin tadına bakmışsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlış olan kaybettiğin bir şey yok keyfine bak
  • Bana kalsa avensis e yazik olmus , gucsuz diye satmissiniz 1.5 dci a gelmissiniz neyse artik az yakiyor en azindan.

• Zarar etmediyseniz dert edilecek bir durum yok.

Bir de C-Max'ten niçin keyif alamadınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

Bana kalsa avensis e yazik olmus , gucsuz diye satmissiniz 1.5 dci a gelmissiniz neyse artik az yakiyor en azindan.

1.5 dci , Avensis'e göre daha torklu olduğu için kalkışlarda daha hızlı olur.

Ama güç dağılımı homojen olmadığı için ve dizel olduğu için bana benzinli bir aracın keyfini vermezdi.

• En sonda olacak aracı tahmin etmiştim yani sportife doğru gideceğinizi. Ama en azından sportif görünüm ve ekonomik bir motor olmuş diyelim
  • Avensiste kalıp macera yaşamasaydınız diyicektimde c-max aile aracından performans nasıl beklediniz onu anlamadım? Bende performans deyince 2.0 latitude felan dedim alıcak renaultyu görünce ama olmadı.En azından dolu bir araca biniyorsunuz.
  • Aracın dolu olması tabi ki sizi cezbetmiştir ama sınıf düştüğünüz çok belli olmadı mı? Özellikle uzun yola çıkıldığında bunu çok fark etmediyseniz sorun yok bence güle güle kullanın.

• Konfor olarak memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Bir MST ci olarak aramıza hoşgeldiniz MST konusuna bekleriz.

http://forum.donanimhaber.com/m_36278840/mpage_141/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 16 Kasım 2013; 19:21:40 >
  • ilk aracınıza geri dönün bence
  • avensis konusunda satmakla hata mı yaptım diye düşünüyorsunuz sanırım ama avensis hantaldır ve içinize sinmedi sanırım.
    son araçtan memnun iseniz keyfinize bakınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.