Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.843
Cevap
43
Favori
331.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yamaha RX-A3010 için yorumlarınız nedir?

Özellikle bir AVR olarak müzik performansında.
  • @asukrumercan : teşekkür ederim.
    @onkal : Mâlumunuz; 630da HDMI bağlantı yok ama kaynak cihazlarda optik digital çıkışlar var.
    @yavuzazgin : 677yi Türkiyede en uygun n11de buldum. 2339 TL. Bunun dışında 2500-2850 TL gibi fiyatlar var.
    ama yurt dışında fiyat 380-440USD gibi.

x79 serisi de çıkmış. 679-779 ... gibi. 2500 TL gibi bir tutar ödeyeceksem yurtdışından A1040 gibi bir cihaz (800 USD seviyesinde)
    almak daha anlamlı olabilir mi? Ya da 677 yerine 777?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    Saygılarımla.
  • muRTah kullanıcısına yanıt
    Ben imkanınız varsa her türlü yurtdışından almanızı tavsiye ederim.
    Normalde bu duruma çok karşı çıkan biriy(d)im ama özellikle bu hobide satıcıların kar marjları ve satış sonrası hizmetin hiç olmaması gibi nedenlerden yurtdışından alacağınız üründe herhangi bir kaybınızın olacağını sanmıyorum. Çünkü bir sıkıntınız olduğunda muhatap bulmakta zorlanıp gidip dışarıda iyi bir ustaya yaptırıyorsunuz...
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba;

777yi ve yurt dışı olarak almak düşüncem şu an ağır basıyor.
    Aklıma bir şey takıldı yalnız:
    Bu cihazda 110-220V switcher var mı? Yoksa 110 V olan ülkeden bir cihaz alırsak burada "sorunsuz" kullanabilmek
    için bir dönüştürücü bulmak kolay olur mu?

Saygılarımla.
    Eğer İstanbul'daysanız kolayca bulabilirsiniz. Ama ben dönüştürücü tavsiye etmem doğrusunu isterseniz.
    Onun yerine komple power kısmını değiştirmek daha maliyetli ama daha uzun ömür ve kalite sağlayacaktır size.
    Nereden alacaksınız bilmiyorum ama bazı ülkelerde 220v seçeneği oluyor. Bazı markalarda 110/220 seçeneği cihazın üzerinde oluyor.
    Almayı düşündüğünüz yerde fotoğraflara bakarak fikir edinebilirsiniz ben genelde öyle yapıyorum.
  • yurt dışından anfi nasıl getirtebiliriz .getirenilene belli bir kazanç saglarım
  • onkal kullanıcısına yanıt
    İstanbuldayım.
    Power kısmını değiştirmek için, içini açtırmam gerek ki hiç sevmediğim bir olay. :D
    1. tercih ABD, olmadı Katar, BAE veya diğer arap ülkeleri. Neresi denk gelirse artık.
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Saygılarımla.
    Kadıköy Yazıcıoğlu Hanında çevirici satan yerler varmış. Arkadaşım Amerika'dan aldığı Marantz avr için çeviriciyi oradan almıştı.
    Daha sonra da trafosunu tekrar sardırmıştı.
    İçinin açılmsı hoş bir konu değil haklısınız ama bu durum farklı olduğu için göz ardı edilebilir ;)

Şimdiden hayırlı olsun diyelim.
    Herşey gönlünüzce olsun. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyondabir

yurt dışından anfi nasıl getirtebiliriz .getirenilene belli bir kazanç saglarım

Selamunaleykum hocam.

Kendiniz de getirebilirsiniz . Her modeli göndermiyor ama bazı modelleri gönderiyor Amazon de. Mesela vsx 930 vergi ifadesiyle beraber 1500 civarına geliyordu yanılmıyorsam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Öncelikle elimdeki sistemden kısaca bahsedeyim;

Yamaha RX-V477 sinema amfisi
    Wharfedale 8.3 floorstanding hoparlörler
    Bu kadar :)

Kaynak olarak, müzikte amfinin kendi istemcisi olduğundan Spotify'ı kullanıyorum genelde.
    Televizyon için, Digiturk'ten HDMI ile bağlantı mevcut. Onun haricinde DVD, Bluray filan kullanmıyorum.

Wharfedale'ler her ne kadar müzik için fena olmasa da, 2.0 düzen sinemada çok zayıf kalıyor. Bu sebeple, 5+1 hoparlörlere bakarken JBL 510 modelini gördüm. Seri sonu olduğu için gerçekten komik rakamlara düşmüş (400tl civarı). Ancak uydu hoparlörlerde tek sürücü olması biraz kafamı karıştırdı. Geçen gün mağazada gördüm dünya gözü ile, uydular göründüğünden daha ağır - ancak sesini duyma imkanım olmadı.

İkinci ellerde bile bu fiyata sadece giriş seviyesi sub bulmanın bile imkansıza yakın olduğunun farkındayım. Ama çok mu zayıftır dersiniz...

Aslında aklımda Q Acoustics Q7000 serisi vardı, ama bu seti bu fiyata görünce gerçekten şaşırdım ve arada kaldım.

Ya da Yamaha amfilerle birlikte iyi çalan set tavsiyeniz var mıdır? Gönül neler neler istiyor da, ev kredisi vs derken bütçeyi minimalde tutmak gerekiyor :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yamaha serilerini Yıllara göre Listeleyecek arkadaş var mı?
    Rx-V serileri mesela
    v365
    v465
    v565
    ..

Kaç yıllık AVER oldukları nasıl anlaşılır
  • Beyler RX V677'yi 299$'a alıyorum, ne dersiniz?
  • Mamut M kullanıcısına yanıt
    nerden?

• Amazon fiyatı. Yalnız Turkiye'ye gönderim yapmıyor bu ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 26 Kasım 2015; 21:03:14 >
  • Gelecek bir arkadaşım var. Ne dersiniz almalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mamut

Gelecek bir arkadaşım var. Ne dersiniz almalı mıyım?

Bence iyi fırsat. Hatta gelirken gümrük vergisi iadesi de oluyor herhalde. Bir arastirin. Yalnız arkadaşınız getirecek de daha ust modellere de bakılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Merhabalar,

Kaynak olarak, müzikte amfinin kendi istemcisi olduğundan Spotify'ı kullanıyorum genelde.
    Televizyon için, Digiturk'ten HDMI ile bağlantı mevcut. Onun haricinde DVD, Bluray filan kullanmıyorum.

Wharfedale'ler her ne kadar müzik için fena olmasa da, 2.0 düzen sinemada çok zayıf kalıyor. Bu sebeple, 5+1 hoparlörlere bakarken JBL 510 modelini gördüm. Seri sonu olduğu için gerçekten komik rakamlara düşmüş (400tl civarı). Ancak uydu hoparlörlerde tek sürücü olması biraz kafamı karıştırdı. Geçen gün mağazada gördüm dünya gözü ile, uydular göründüğünden daha ağır - ancak sesini duyma imkanım olmadı.

İkinci ellerde bile bu fiyata sadece giriş seviyesi sub bulmanın bile imkansıza yakın olduğunun farkındayım. Ama çok mu zayıftır dersiniz...

Aslında aklımda Q Acoustics Q7000 serisi vardı, ama bu seti bu fiyata görünce gerçekten şaşırdım ve arada kaldım.

Ya da Yamaha amfilerle birlikte iyi çalan set tavsiyeniz var mıdır? Gönül neler neler istiyor da, ev kredisi vs derken bütçeyi minimalde tutmak gerekiyor :(

Hocam spotify bağlantısında birşey kaçırıyorum sanırım siz nasıl yaptınız?

AvR A1030 son versiyon olan FW 1.76'ya update ettim, ipad ve iphone da spoitfy da guncel ama ikisinde de gormuyor avr'yi.

AVR modeme ethernet ile, iphone ve ipad aynı modeme wifi ile bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Merhabalar,

Hocam spotify bağlantısında birşey kaçırıyorum sanırım siz nasıl yaptınız?

AvR A1030 son versiyon olan FW 1.76'ya update ettim, ipad ve iphone da spoitfy da guncel ama ikisinde de gormuyor avr'yi.

AVR modeme ethernet ile, iphone ve ipad aynı modeme wifi ile bağlı.

Hocam bendeki düzen şöyle;

Modem (daha doğrusu router) amfinin de üzerinde olduğu televizyon ünitesinin arkasında, superonline fiber internet evin girişinden powerline ile elektrik hattı ile oraya aktarılıyor. Amfi ve bir kaç cihaz daha ethernet kablosu ile router'a bağlı. iPhone da kullanıyorum, ancak depolama alanı sınırlı kaldığı için genelde Spotify'ı Android üzerinden açıyorum. Wireless'a bağlı iken ve şarkı çalarken, en alt kısımda "Spotify Connect cihazlar kullanılabilir" benzeri bir ifade çıkıyor. Ona tıkladığımda "Bu Cihaz" ve "Yamaha RX-V477" seçilebilir çıkıyor. Oradan seçtiğimde direkt amfi Spotify'a geçiyor ve müziği çalmaya başlıyor. Herhangi bir şekilde aratmama vs gerek olmadan direkt çıkıyor. Sizdeki de çok benzer bir düzen gibi ancak neden görünmediğini bilemedim.

• Benim hatam olmuş hocam ben cihazın modeli 1030 diye aklımda kalmış meğer A1010'muş.

A1010'a da o desteği koymamışlar, yazık sonuçta benimki de Aventage serisi ama 2013 öncesi diye kaybediyor heralde
  • arkadaşlar yeni bir android tv box aldım, birkaç dolby true hd ve dts hd örnek sesi hdmi ile rx-v467 amfiye gönderdim, amfide dolby digital ve dts yazıları göründü ancak hd ile ilgili birşey çıkmadı, normalde çıkması gerekiyor muydu ya da cihaz hd sesleri kayıpsız amfiye aktardı diyebilir miyiz?
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.