Şimdi Ara

Xperia Z Su Geçirmesi ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
8.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu 2 gündür kullanıyorum hep suya soktum çıkardım bir şey olmadı fakat 1 saat önce çeşmenin altında yıkadım. kuruladıktan sonra telefon çaldı ve gelen ses o kadar azdı ki, zar zor duyuluyordu, mp3lerden felan deli gibi cızırtılı geliyordu. evyah dedim bittik telefonu yıkama uğruna ne yapacağım ne edeceğim diyordum, dudaklarımla vakumladım iyice ses garipleşti. sonra dedim kurur yarım saat bekledim olmadı.
    en sonunda elektrikli süpürgeyi çıkardım, dayadım hoparlöre tam 2 dakika. Sonra eski haline kavuştu ve bir oh çektim.
    Telefon yaygınlaştıkça bu soru çok sorulacacak, çünkü yabancı forumlarda da karşılaştım onlar 1 saat bekledik diyorlar bunun için.
    Ama benim çözümüm elektrik süpürgesi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: maxsahin

Arkadaşlar telefonu 2 gündür kullanıyorum hep suya soktum çıkardım bir şey olmadı fakat 1 saat önce çeşmenin altında yıkadım. kuruladıktan sonra telefon çaldı ve gelen ses o kadar azdı ki, zar zor duyuluyordu, mp3lerden felan deli gibi cızırtılı geliyordu. evyah dedim bittik telefonu yıkama uğruna ne yapacağım ne edeceğim diyordum, dudaklarımla vakumladım iyice ses garipleşti. sonra dedim kurur yarım saat bekledim olmadı.
    en sonunda elektrikli süpürgeyi çıkardım, dayadım hoparlöre tam 2 dakika. Sonra eski haline kavuştu ve bir oh çektim.
    Telefon yaygınlaştıkça bu soru çok sorulacacak, çünkü yabancı forumlarda da karşılaştım onlar 1 saat bekledik diyorlar bunun için.
    Ama benim çözümüm elektrik süpürgesi :)

Aman hocam birdaha yapmayın. Kuruması için kenara koyun 1-2 saate düzelir .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İnşallah diyaframi patlamamışsindir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

İnşallah diyaframi patlamamışsindir.

onu nasıl anlayacağım?
  • bir daha yapmayın bencede 1-2 saate düzelir
  • quote:

quote:

onu nasıl anlayacağım?

Tehlikeli iş yapmışsınsınız. Oluşan basınçtan dolayı diaframın patlaması çok yüksek olasılık. Cızırtılı ve boğuk ses geliyorsa diafram büyük olasılıkla patlamıştır. Seste problem yoksa ucuz kurtulmuşsunuz. Bir daha böyle bir şey yapmayın telefonu da suya sokmayın. Su geçirmezlik özelliği sadece suya düşme anlarında telefonu korumak için yapılmış. Yanlışlıkla suya düşürmedikten sonra telefonu suya sokmanın bir alemi yok.
  • quote:

quote:

quote:

onu nasıl anlayacağım?

Tehlikeli iş yapmışsınsınız. Oluşan basınçtan dolayı diaframın patlaması çok yüksek olasılık. Cızırtılı ve boğuk ses geliyorsa diafram büyük olasılıkla patlamıştır. Seste problem yoksa ucuz kurtulmuşsunuz. Bir daha böyle bir şey yapmayın telefonu da suya sokmayın. Su geçirmezlik özelliği sadece suya düşme anlarında telefonu korumak için yapılmış. Yanlışlıkla suya düşürmedikten sonra telefonu suya sokmanın bir alemi yok.

katılıyorum yağmur yağarken falan neysede yinede elektronik alet belli olmaz

• quote:

quote:

quote:

onu nasıl anlayacağım?

ucuz kurtulmuşum o zaman hiçbir sıkıntı olmadı. uyarınız için teşekkürler.

• İyide telefonu cıkartınca hoparlerı kullanmıcan minimum 30dk kurdugunda düzeliyordu
  • Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

İyide telefonu cıkartınca hoparlerı kullanmıcan minimum 30dk kurdugunda düzeliyordu

Öyleymiş.
  • ilk mesajı da düzenleyin isterseniz. şimdi aynısını diğer mesajları okumadan yapacak arkadaşlar da çıkabilir
  • Aynı problem bende de oldu arkadaşlar telefonun üzerine cafede ıcetea döküldü 3-4 saat sonra fark ettim telefonun hoparlöründen çok az ses geliyo.Şu an telefonu ters çevirip mp3 açtım umarım düzelir.

Bunun haricinde ne yapabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theskrya

Aynı problem bende de oldu arkadaşlar telefonun üzerine cafede ıcetea döküldü 3-4 saat sonra fark ettim telefonun hoparlöründen çok az ses geliyo.Şu an telefonu ters çevirip mp3 açtım umarım düzelir.

Telefonu ters çevirip mp3 açmaktaki mantık nedir

• Kullanım klavuzunu okuyun yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

ilk mesajı da düzenleyin isterseniz. şimdi aynısını diğer mesajları okumadan yapacak arkadaşlar da çıkabilir

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Orijinalden alıntı: theskrya

Aynı problem bende de oldu arkadaşlar telefonun üzerine cafede ıcetea döküldü 3-4 saat sonra fark ettim telefonun hoparlöründen çok az ses geliyo.Şu an telefonu ters çevirip mp3 açtım umarım düzelir.

Telefonu ters çevirip mp3 açmaktaki mantık nedir

Yan yatırmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoparlörü yırtmış olabilirsiniz.
  • çocukken casio saat alınca bende hep elimi yıkardım. aynı ona benzemiş bence olur olmadık sokmayın suya ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OluZaman -- 27 Nisan 2013; 19:17:37 >
  • Hocam ucuz kurtulmuşsun bence geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.