Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lütfen yardım edin, Bilgisi olan aynı sıkıntıyı yaşayan varsa lütfen bilgi versin yoksa kırıcam artık bu lanet telefonu.
    Aldığımın 3. günü aşağıda ki video da olan sıkıntıyı yaşadım Fabrika ayarına çevirince gitti. Sonra kullanmaya başladım 3-4 gün geçti tekrar aynı sıkıntı ve ben tekrar fabrika ayarlrına çevirdim. Derken bugün 3. kez aynısı oluyo telefonun dokunmatik tuşlarının yarısı çalışmıyo. :((((
    http://www.youtube.com/watch?v=XmFcuel5HrQ
  • 0 dan yazilim at duzelir ekran algiliyor.. buyuk bir ihtimal yazilimsal veya yukledigin bir programdan kaynaklaniyor olabilir
  • 0 dan derken kardeşim. Pek çetrefilli işlerden anlamam. Özelden PM atarak detaylı yardımcı olursan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erpls

Lütfen yardım edin, Bilgisi olan aynı sıkıntıyı yaşayan varsa lütfen bilgi versin yoksa kırıcam artık bu lanet telefonu.
    Aldığımın 3. günü aşağıda ki video da olan sıkıntıyı yaşadım Fabrika ayarına çevirince gitti. Sonra kullanmaya başladım 3-4 gün geçti tekrar aynı sıkıntı ve ben tekrar fabrika ayarlrına çevirdim. Derken bugün 3. kez aynısı oluyo telefonun dokunmatik tuşlarının yarısı çalışmıyo. :((((
    http://www.youtube.com/watch?v=XmFcuel5HrQ

Dostum cihazinda problem olabilir servise gönder kurtul. Aldıgında direk neden degiştirmeden sorun cıkınca ? keske degiştirseydin. paralel garanti degilsindir inşallah.

Yardım eden olacaktır benim bilgim yok pek bu konularda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 23 Nisan 2013; 20:11:41 >

• quote:

0 dan derken kardeşim. Pek çetrefilli işlerden anlamam. Özelden PM atarak detaylı yardımcı olursan sevinirim.

buradan indir programi sonra onar yap

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/
  • quote:

Orijinalden alıntı: iOC

Benim telefonu 1 dakika bile suyun içerisinde tutsam, çıkardıktan on dakika sonra böyle su buharı oluyor kamera lensinin üstü...

http://imgur.com/a/SJYIL#1

Su geçirmezliğinde sorun var sanırım, garanti için hem Sony Türkiye'ye hemde aldığım yere yazdım bakalım... Sinir bozucu.

Hocam paralel aldıgın için sony türkiye bakmaz. paralelde gelen dükkani direk arayin hiç maille ugrasmayın bende öyle bir sorun yok

• eyw. Aldığımda değil 3 gün sonra oldu problem. Birde servise gönderip 1 ay beklemek var. 1850tl verip bunu aldık. Birde gidip ikinci bir telefon mu alalım garantiden gelene kadar. Valla deli oldum ya Şimdiye kadar Sony der gerisi teferruat derdim ama. Artık dersimi aldım. Gerçi belki basit bir problemdir. Ön yargılı olmak da istemiyorum ama 15 günde yeteri kadar sinir etti beni. :(
  • Dostum bunu telfone mı bilgisayaramı indircez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: master08

quote:

Orijinalden alıntı: seckinh

Arkadaşlar bir sorum olacak ; Samsung Smart tv ile Sony Xperia Z ' yi nfc ile bağlamak mümkün mü yoksa illa televizyonun da Sony marka mı olması gerekir ?

Televizyonun Sony olmasına gerek yok, benim televizyonum LG ve videoları, müzikleri aktarabiliyorum. Ayarlar>Xpria>Throw ayarlarına gir ve kablosuz seçeneği otomatik seç'i işaretle televizyonun modemine bağlı olsun, telefonda multimedya uygulamalarda (Walkman, video player vb) küçük bir dikdörtgen üzerinde ok işareti olan bir simge göreceksin (TV modeme bağlı ve açıkken) buna basıp TV'ni listeden seçtiğinde görüntüyü, videoyu ya da müziği TV'ye aktarırsın. Kolay gelsin

bende LG tv kullanıyorum (LW570s)

tv'yi açtığımda throw beni uyarıyor otomatik ama bir videoyu throw yapıyorum ama LGtv tınlamıyor... televizyon kısmını da anlatabilirseniz sevinirim.

ayrıca bu kılıfı arıyorum, kaliteli ve siyah olarak tabii... (şarj girişi kapanıyor ama...) (sanırım bu düzgün bir şey, diğerlerinden farkı arka mikrofon deliği)
     *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MesutBY -- 23 Nisan 2013; 20:44:40 >

• bilgisayara
  • quote:

eyw. Aldığımda değil 3 gün sonra oldu problem. Birde servise gönderip 1 ay beklemek var. 1850tl verip bunu aldık. Birde gidip ikinci bir telefon mu alalım garantiden gelene kadar. Valla deli oldum ya Şimdiye kadar Sony der gerisi teferruat derdim ama. Artık dersimi aldım. Gerçi belki basit bir problemdir. Ön yargılı olmak da istemiyorum ama 15 günde yeteri kadar sinir etti beni. :(

Bunun sony samsung vs hiçbir alakası yok teknolojik alet bu herşey olabilir. 10günde gelirdi garantiden 10 gün eski dandik telini kullnırdın. her telefonu bozulan 2.telefon mu alacak .. 1850 degil 10.850 versende teknolojik aletlerde olay budur. 2.si 7gün içinde sorun cıkıtıgnda 1e1 degişmi yapiyor olmaları lazım .
  • eski telefon Xperia S di onu sattım formda bu yüzden eksi kıytırık telefon falan hiç bişi yok
    Başlangıçda da basit bir problem olduğu için önemsemedim fabrika ayarlarına çevirince de düzelince hiç sallamadım.
    Ama sürekli tekrarlayınca çekilmez bir hal almaya başladı. Neyse dediğiniz gibi makine bu marka önemli değil hepsinden bişi çıkabilir.
    Biz Sony diyince kusursuz biliyoz usta ondan Sony de tepki daha fazla oluyo sanırım
  • bek çirkin ama ya... en azından bir nillkin hard cover bakayım.
    yoksa telefonu standda kullanıp şarj edememek bir anlam ifade etmeyecek, işteyken video izlerim düşüncesi vardı, şarj girişi ters yerde.
  • amazon da xperia z yaz aksesuarlarda bir sürü seçenek var zevkine göre bak...
    bana sorarsan kılıf hiç alma biraz bekle forumda dock yapan bi arkadaş var bitirirse hem şarj hem video izlemek için iyi bir alternatif olur senin için...
    http://forum.donanimhaber.com/m_74104125/tm.htm burdan takip edebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85

quote:

Orijinalden alıntı: master08

quote:

Orijinalden alıntı: seckinh

Arkadaşlar bir sorum olacak ; Samsung Smart tv ile Sony Xperia Z ' yi nfc ile bağlamak mümkün mü yoksa illa televizyonun da Sony marka mı olması gerekir ?

Televizyonun Sony olmasına gerek yok, benim televizyonum LG ve videoları, müzikleri aktarabiliyorum. Ayarlar>Xpria>Throw ayarlarına gir ve kablosuz seçeneği otomatik seç'i işaretle televizyonun modemine bağlı olsun, telefonda multimedya uygulamalarda (Walkman, video player vb) küçük bir dikdörtgen üzerinde ok işareti olan bir simge göreceksin (TV modeme bağlı ve açıkken) buna basıp TV'ni listeden seçtiğinde görüntüyü, videoyu ya da müziği TV'ye aktarırsın. Kolay gelsin

bende LG tv kullanıyorum (LW570s)

tv'yi açtığımda throw beni uyarıyor otomatik ama bir videoyu throw yapıyorum ama LGtv tınlamıyor... televizyon kısmını da anlatabilirseniz sevinirim.

ayrıca bu kılıfı arıyorum, kaliteli ve siyah olarak tabii... (şarj girişi kapanıyor ama...) (sanırım bu düzgün bir şey, diğerlerinden farkı arka mikrofon deliği)
     *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU

Televizyon tarafında telefon için bir ayarlama yapmadım, daha önceden smart tv özelliklerini kullanabilmek için modeme bağlantı yapmıştım. Belki sorun modemle ilgili olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fischmann

quote:

Orijinalden alıntı: darkblack_çnr

quote:

Orijinalden alıntı: Fischmann

linkteki kılıf çok başarılı türkiyede bulma ihtimalimiz var mı yada bilgisi olan?
    http://shop.brando.com/Simplism-Ultra-Thin-Cover-Set-for-Sony-Xperia-Z_p08858c1512d004.html

Güzelmiş çok bakındım ama hiç denk gelmedi böyle bişey bende bunu sipariş ettim artık en son;http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-xperia-z-magnetic-flip-cover-kilif-3film-81884562

Buda güzel yarısıda satılmış fakat benim aradığım xz nin şıklığını bozmayacak en incesi bakalım belki bulurum.

o ilk linkdeki simpslim ultra thin kılıfı çok aradım e-bayda bulamadım
    gittigidiyordan klıf aldımhttp://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-xperia-z-cuzdan-deri-kilif-3x-film-82739953
    pişman oldum çok traş 2000tl lik telefonu koymam içine
    şimdi ebaydanhttp://www.ebay.com/itm/400466261347?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
    bunu aldım gelmesini bekliyorum

• tizi çok olan melodilerde veya müziklerde son ses açınca hafiften cızırdama geliyor, çok dikkatli dinlemek lazım ama.
    mesela xperianın default melodisini açın son ses, biraz yaklaşın çok hafiften bir cızırtı duyacaksınız. sizde de varmı öyle bir şey?
  • Bildirim ışığıyla ilgili sorunun çözümü paylaşılmamış sanırım (gözümden de kaçmış olabilir); telefonu fabrika ayarlarına geri alıyoruz wifi şifreleri, rehber ve bütün hesapları geri yüklemeden, teker teker elle kuruyoruz ve problem halloluyor.
  • telefonun arkasında xperia yazısının biraz üzerinde, galiba NFC'yi temsilen bir etiket gibi bir şey var bunu çıkarabiliyor muyuz biraz zorladım ama çıkaramadım.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.