Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melantis
    Hesapların senkronizasyonunu açıp kapamayı bulamadım. İondaki gibi bir menü yok!

Ayarlar -> Veri Kullanımı -> tepedeki 3 noktaya bas -> Verileri otomatik senk. et işaretini kaldır/işaretle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85
    Bu arada, benim şarj elimde mum gibi eriyor yahuuu!

Wake lock yaratan bişey vardır peki ekran açık kalma süren ne kadar?

Sana kendi problemi çözme yöntemimi söyleyeyim:

Bak "better battery stats" die çok iyi bir program var. Wake lock yaratan programı tespit ediyor. Sürekli ekranın açık değilse oyun filan oynamıyorsan durup dururken şarjın gidiyorsa bir uygulama ya da servis sürekli uyanık tutuyordur telefonu. Bu dediğim program hangi uygulama ya da servisin wake lock yarattığını kaç saattir uykuya girmesini engellediğini gösterir. Bu uygulamayı kur. Telefonu şarj et. Ekranı kapalı tut yarım saat sonra aç. Programda uykuya sokmayan app i nal gibi tespit edersin.

http://www.dosya.tc/server6/exPQbZ/BBS_1.9.2.1.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 23 Nisan 2013; 12:33:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: melantis
    Hesapların senkronizasyonunu açıp kapamayı bulamadım. İondaki gibi bir menü yok!

Ayarlar -> Veri Kullanımı -> tepedeki 3 noktaya bas -> Verileri otomatik senk. et işaretini kaldır/işaretle.

Ok. Teşekkürler.
  • Wifi sorunuyla ilgili bir güncelleme gelse cok iyi olacak. Yatak odasındaki modemi salondan göremiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rycon

fotoğraf çektim ama belli olmuyordu @kaan_9292
    Napcaz daha fazla mı özen gösterceğiz telefona off:( @mercan2317

Vay dünya vay ESAS BEN ÖYLE TİPLERE UYUZ OLUYORDUM BENİMDE BAŞIMA GELDİ ,FORUMU OKUDUM BUNUNLA İLGİLİ Bİ SORU BULAMADIĞIM İÇİN SORDUM AFFET BENİ KARDEŞ BENDE O UYUZLAR LİSTESİNEMİ GİRDİM ŞİMDİ :)
  • Şarj sıkıntısı olanlar şaşırtıyor beni. Valla şarjı yeni sattığım Xperia s ten daha iyi. Stamina mod açık. Yüklediğim uygulama sayısı sınırlı. Avast var. 3d weather vb gibi 3-5 uygulama var. Şarj süper bence. Yapana helal olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85
    Bu arada, benim şarj elimde mum gibi eriyor yahuuu!

Wake lock yaratan bişey vardır peki ekran açık kalma süren ne kadar?

Sana kendi problemi çözme yöntemimi söyleyeyim:

Bak "better battery stats" die çok iyi bir program var. Wake lock yaratan programı tespit ediyor. Sürekli ekranın açık değilse oyun filan oynamıyorsan durup dururken şarjın gidiyorsa bir uygulama ya da servis sürekli uyanık tutuyordur telefonu. Bu dediğim program hangi uygulama ya da servisin wake lock yarattığını kaç saattir uykuya girmesini engellediğini gösterir. Bu uygulamayı kur. Telefonu şarj et. Ekranı kapalı tut yarım saat sonra aç. Programda uykuya sokmayan app i nal gibi tespit edersin.

http://www.dosya.tc/server6/exPQbZ/BBS_1.9.2.1.zip.html

Alıntıları Göster
    @aresmar

Hocam alarm kurmak telefonun şarjını yermi kapalıyken ? saat 2de yatıyoruz desek saat 11e alarm kurulu. Bu alarmın arkada acık olması şarjı yermi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL
    Bu telefonda ayrı bır video yada fotoğraf klasörü açılıyormu acaba , soruma cvp yok heralde,birde kapalıyken saat alarmı çalışmıyor nasıl akıllı telefon bunlar samsungların bazı modellerinde kapalıyken çalıyor bunlar hep ömürboyu vicdan azabıdır :(otur ağla.

PC Companion'dan dosya yöneticisini aç. İstediğin gibi klasör açarsın.

Telefon kapalıyken alarm çalışmaz. Bütün yeni telefonlarda böyle. Artık bunlar telefon değil cep bilgisayarı bunu böyle kabul etmen gerek. Nasıl bilgisayarın kapalıyken ölü gibi yatıyorsa bu telefonlarda da aynı şey geçerli.

Dediğini aynen uyguladım ayrı klasör açtığım halde filmlerin içinde görünen videolar aynı anda albümde de fotoğrafların en önünde görünüyor ne yapsam olmadı dıkş dıkş dıkş

• quote:

quote:

quote:

Bu telefonda ayrı bır video yada fotoğraf klasörü açılıyormu acaba , soruma cvp yok heralde,birde kapalıyken saat alarmı çalışmıyor nasıl akıllı telefon bunlar samsungların bazı modellerinde kapalıyken çalıyor bunlar hep ömürboyu vicdan azabıdır :(otur ağla.

PC Companion'dan dosya yöneticisini aç. İstediğin gibi klasör açarsın.

Telefon kapalıyken alarm çalışmaz. Bütün yeni telefonlarda böyle. Artık bunlar telefon değil cep bilgisayarı bunu böyle kabul etmen gerek. Nasıl bilgisayarın kapalıyken ölü gibi yatıyorsa bu telefonlarda da aynı şey geçerli.

Dediğini aynen uyguladım ayrı klasör açtığım halde filmlerin içinde görünen videolar aynı anda albümde de fotoğrafların en önünde görünüyor ne yapsam olmadı dıkş dıkş dıkş

cartoon network filmleri yüklediysen ve bunların albümde görünmesini istemiyorsan ilgili klasörün içine ".nomedia" isimli dosya oluşturman lazım.
    notepad'i aç, sadece 0 yaz ve ".nomedia" dosya adıyla kaydet. ama kaydederken kayıt türünü "tüm dosyalar (*.*)" yapmalısın, yoksa ".nomedia.txt" olur.
    bu dosyayı içeriğin görünmesini istemediğin bütün klasörlere at.

• carton filmleri degil benim özel kaykay videolarım ,notpadi nereden açıcam bulamadım :(
  • quote:

carton filmleri degil benim özel kaykay videolarım ,notpadi nereden açıcam bulamadım :(

bilgisayarda oluşturacaksın
  • linkteki kılıf çok başarılı türkiyede bulma ihtimalimiz var mı yada bilgisi olan?
    http://shop.brando.com/Simplism-Ultra-Thin-Cover-Set-for-Sony-Xperia-Z_p08858c1512d004.html
  • tamam tşk ederim allah razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fischmann

linkteki kılıf çok başarılı türkiyede bulma ihtimalimiz var mı yada bilgisi olan?
    http://shop.brando.com/Simplism-Ultra-Thin-Cover-Set-for-Sony-Xperia-Z_p08858c1512d004.html

Türkiye'de aynısını arıyorum, umarım bilen birileri çıkar.
  • quote:

linkteki kılıf çok başarılı türkiyede bulma ihtimalimiz var mı yada bilgisi olan?

Güzelmiş çok bakındım ama hiç denk gelmedi böyle bişey bende bunu sipariş ettim artık en son;http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-xperia-z-magnetic-flip-cover-kilif-3film-81884562

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Saga -- 23 Nisan 2013; 17:03:49 >

• Benim telefonu 1 dakika bile suyun içerisinde tutsam, çıkardıktan on dakika sonra böyle su buharı oluyor kamera lensinin üstü...

http://imgur.com/a/SJYIL#1

Su geçirmezliğinde sorun var sanırım, garanti için hem Sony Türkiye'ye hemde aldığım yere yazdım bakalım... Sinir bozucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinh

Arkadaşlar bir sorum olacak ; Samsung Smart tv ile Sony Xperia Z ' yi nfc ile bağlamak mümkün mü yoksa illa televizyonun da Sony marka mı olması gerekir ?

Televizyonun Sony olmasına gerek yok, benim televizyonum LG ve videoları, müzikleri aktarabiliyorum. Ayarlar>Xpria>Throw ayarlarına gir ve kablosuz seçeneği otomatik seç'i işaretle televizyonun modemine bağlı olsun, telefonda multimedya uygulamalarda (Walkman, video player vb) küçük bir dikdörtgen üzerinde ok işareti olan bir simge göreceksin (TV modeme bağlı ve açıkken) buna basıp TV'ni listeden seçtiğinde görüntüyü, videoyu ya da müziği TV'ye aktarırsın. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master08 -- 23 Nisan 2013; 17:35:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

@aresmar

Hocam alarm kurmak telefonun şarjını yermi kapalıyken ? saat 2de yatıyoruz desek saat 11e alarm kurulu. Bu alarmın arkada acık olması şarjı yermi ?

Yemez rahat ol :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkblack_çnr

quote:

Güzelmiş çok bakındım ama hiç denk gelmedi böyle bişey bende bunu sipariş ettim artık en son;http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-xperia-z-magnetic-flip-cover-kilif-3film-81884562

Buda güzel yarısıda satılmış fakat benim aradığım xz nin şıklığını bozmayacak en incesi bakalım belki bulurum.

• Eski samsung telefonumda mesajlarda karşı tarafın gönderdiği saati ve tarihi görüyordum ama z telefonun aldığı tarihi ve saati gösteriyor bunun bir çözümü var mı?

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.