Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (290. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OziiX

quote:

Orijinalden alıntı: arizaeren

quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

Eren harbi arızasın, o da aynı şeyi diyor

Sence aynı şeymi xperia z nin çöznrlük 1920 ise benimkini 1070 olarak görmesi atnı şeymi hacı

Programın hatasıdır büyük ihtimalle. Takılacak, üst üste rom yüklenecek bir hadise görmedim.

Program hatası değil, alttaki sanal tuşlardan kaynaklanıyor. Ayrıca 6603, 6602, XZ bunlar aynı, boşuna takmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

quote:

quote:

quote:

Sence aynı şeymi xperia z nin çöznrlük 1920 ise benimkini 1070 olarak görmesi atnı şeymi hacı

Programın hatasıdır büyük ihtimalle. Takılacak, üst üste rom yüklenecek bir hadise görmedim.

Program hatası değil, alttaki sanal tuşlardan kaynaklanıyor. Ayrıca 6603, 6602, XZ bunlar aynı, boşuna takmayın.

Eren arkadaş ona takmamış diyo ki teste benim telefon niye Xperia z değilde model olarak gözüküyor diyor test öyle diyorum ama açıklayamadıkki 6602 ile 6603 arasında ki tek fark 6603 te 4g var 6602 de yok 3g var bildiğim kadarı ile başka birşey yok program öyle ki senin telefonun modelini yazıyor diğerlerinin ismini benchmark öyle yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben telefon da hotspot özelliği ni kullanamıyorum sizde de böyle bir sorun varmı arkadaşlar?

• quote:

quote:

Eren, önce 1080*1776 deyip, sonra 1070 e nasıl düşürdün. Valla bravo. Yatayda 1080 sabit dikeyde, 1920-1776=144 piksel sanal tuşların kaybı. Ok?

• Arkadaşlar bugün z 'nin tv yansıtma özelliğinde denedim malum öğrenciyim gittim teknosaya kocaman tvye bağladım birde havuzda çekim yaptığım videoyu koydum üstüne birde oyun açıp oynadım baktım herkes başımda teknosadan atılmadan kapayıp devam ettim gezmeye

• quote:

Orijinalden alıntı: atikselimZ

Arkadaşlar bugün z 'nin tv yansıtma özelliğinde denedim malum öğrenciyim gittim teknosaya kocaman tvye bağladım birde havuzda çekim yaptığım videoyu koydum üstüne birde oyun açıp oynadım baktım herkes başımda teknosadan atılmadan kapayıp devam ettim gezmeye

Bence tam tersi reklam yapmışsın baya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dulger007

quote:

Orijinalden alıntı: emrahuluer

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geceleriişgören

quote:

quote:

en güzeli de sağanak yağış altında telefon çalarken kapalı mekan arama derdinden kurtulmakmış. ya da sakar arkadaşının hareketlerini izlemek ve telefon için masada güvenli alan keşfetme vs.
    bu arada cihaz kılıf ile düşerken yere kapaklanmakta ama kılıfsız düşüşte plastik kenarlar üzerine düşmekte haberinizi olsun. sanırım ağırlık merkezi vs. fiziki kurallar gereği. telefonun hava alma alanı da olmadığından patlama olayı olmuyor ama daha önce dediğim gibi aynı mesafeden düşen arkadaşın s3 ü kenardan patlamıştı. genelde zaten kenardan çatlaklar ve patlamalar oluyor camda. kimse cama çekiçle vurmuyor doğal olarak.

s3 le s4 ün ekran kalitesi daha iyi gibi

S4 note2 xperia z ve htc one...... S3 yok orda

Pardon ekrandaki resmi görünce böyle oldu :D Ama s4 le note2 nin ekran kalitesi daha iyi gibi doygun renkler . Xperia z ile one ın çok parlak

hocam z daha parlak ama ayrıntıları her zaman daha net gösteriyor. kamerası da aynı şekilde. örneğin güneşli bir açık alanda havadaki bulutları çektiğinizde xz de güneşi sadece yuvarlak bir ışık bulutları güneş altı ortamı keskin ayrıntıları ile görebiliyorsunuz. note 2 ve s4 de ise baktığınızda hatlar güneş altında parlayarak görünmüyor. video görüntüsünde yakın plandaki bir kayanın gölgesi note 2 ve s4 de kapkara iken çok parlak oaln xz de tüm çukurlar, çizgiler ortada duruyor.

Haklısın üstad resimden resimede fark var ama her telefonunda ayrı bir yeteneği var karar vermek çok zor . Ben Xperia Z aldım memnunum fakat benimki sharp değil lft denilen ekran o yüzden biraz soğudun telefondan , birde şarjı biraz sıkıntı mesela önceden 6 gün 4 gün gösteriyodu şimdi 2 gün gösterip 1 gün 18 saat götürüyo uğraşmadan . Telefona reset atmayı düşünüyorum ne dersiniz ?

evet her cihazın eksisi ve artısı var. ben de hem note 2 hem de xz var. önce deneyip merakımı giderip verecektim xz yi. hatta ilanını bile koydum ama şimdi nazlanıyorum vermiyorum. belki veririm ama ben sevdim cihazı.
    şarjı bir note 2 değil fakat çok hızlı şarj alıyor. usb den notebook'a takıuorum o zamanda çok hızlı doluyor. ben zaten çantasız gezmem yani benim için kablosunu taşımak problem olmuyor. oturduğumda şarj ediyorum böylece yolda kalma olayım yok.
    fakat diğer özellikleri süper bir şey. hem estetik, hem hızlı hem de sıvı geçirmez olması hoşuma gidiyor.

s4 modelindede sıvı geçirmez toza dayanıklı sürümü çıktı

Dayanıklılık testine bakmak ve xz ile kıyaslamak lazım. 8 m ye indirdiler bunu. ama sadece bu önemli değil ki. Ben oyun falan oynamam ve hızı bana göre yetiyor. Masaya sabitleyip şu an yaptığım gibi klavyeyi kullanmak da mühim. samsung kasası kayıyor. Xz arkası da cam ve yanlar plastik olduğundan masada kaymıyor. Xz daha da ucuz vs.

• Arkadaşlar Merhabalar ;

Birçok arkadaşımız Xperia Z nin fotoğraf çekim kalitesini merak ediyor. Bende Bu merakı gidermek hem de arkadaşlarımıza bir fikir vermesi açısından Xperia TM ( z nin kendi facebook yükleyicisi ) adıyla facebook a albüm yükledim. HERKESE AÇIK konumda linki de atıyorum. İsteyen arkadaşlarım yararlanabilir. Fotoğraf çekimi ve diğer konularla ilgili almak isteyen veya kullanan arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunabilirim.

XPERIA TM ALBÜM LİNKİ :https://www.facebook.com/2030.Prof.Dr.UtkuBulutSimsek/media_set?set=a.10200578375754532.1073741833.1013199685&type=3

Detaylar
    ---------------

* Süper Otamatik mod da çekildi resimler albümde de yazdığım gibi :) Makinenin kendisine bırakmak en iyisi en iyi kararı gerçekten güzel bir biçimde veriyor.

* Köpek yavrusu ne yazık ki sürekli hareket halinde olunca biraz bulank çıktı onu evcil hayvan sahne modunda çektim.

* Uçaktaki çekimler şansıma cam kirli ve baya iz olunca foto da da görüldü. Samsungçu arkadaşlardan özür diliyorum camı kırıp net görüntü alamadım

* Sürekli güncellemeyi düşünüyorum umarım fikir verir :)

* Evet Kumru Eve Yuva Yaptı

Görüşmek Üzere İyi Forumlar !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Xperiza Z de ses kayıt kalitesi nasıl rica etsem biriniz denermi ablama alıcamda ses kaydı çok lazım birde şarjı nasıl gidiyor bu telefonun donanımsal sıkıntıları felan yok değilmi yaz sonu alıcam birazdaha ucuzlar bence alıntı yaparak cevaplarsanız teşekkürler

google playde bir kaydedici var dostum felaket bişey pcm recorder di galiba..şarjdan çok memnunum ben, fazla kurcalamam dersen 2 gün garanti gider, normal kullanımda 1 günü kesin çıkarıyor, sesi biraz kısık cihazın o kadar, kısık değilde bnormal telefonlara göre az biraz

saol dostum bi kaç sorum daha olucak

1- suyun altında denedinmi ?
    2- hani diyorlar ya 30 dk dayanma süresi var bu bi kullanımlık içinmi yoksa ömür boyu toplam 30 dk mı?
    3- seskaydı direk telefonun içinde yokmu ses kaydı çok önemli yani.

denedin mi ne demek dostum aldım alalı yaklaşık 20 kere sokmuşumdur suya :) o 30 dakka her suya soktuğunda en fazla 30 dakka anlamında. yani çıkartıp 30 dakka daha sok fark etmez. ama sanmam 30 dakka olacağını. ona bakarsan 1 metre diyorlar derinliğe 8 metrede deneyenler var videosuda var youtube'ta.ben telefonun ses kaydedicisini pek beğenmedim açıkçası, uygulama indirdim o felaket kaydediyor

bu güzel işte suda 30 dkda hikayedir bence bu arada denize soktunmu ? ses kaydedici dediğim gibi çok önemli programla güzel çalışıyor ama bu arada telefonun donanımsal felan sorunları varmı aldımmı hiç bi ayara gerek varmı.

Bügün Xperia z ile antalya köprülü kanyonda 2.5 saat rafting yaptım ve telefona tekrar aşık oldum fırsat olursa youtube ataacagım videoyu

• quote:

Orijinalden alıntı: og_ozturk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Xperiza Z de ses kayıt kalitesi nasıl rica etsem biriniz denermi ablama alıcamda ses kaydı çok lazım birde şarjı nasıl gidiyor bu telefonun donanımsal sıkıntıları felan yok değilmi yaz sonu alıcam birazdaha ucuzlar bence alıntı yaparak cevaplarsanız teşekkürler

google playde bir kaydedici var dostum felaket bişey pcm recorder di galiba..şarjdan çok memnunum ben, fazla kurcalamam dersen 2 gün garanti gider, normal kullanımda 1 günü kesin çıkarıyor, sesi biraz kısık cihazın o kadar, kısık değilde bnormal telefonlara göre az biraz

2- hani diyorlar ya 30 dk dayanma süresi var bu bi kullanımlık içinmi yoksa ömür boyu toplam 30 dk mı?

denedin mi ne demek dostum aldım alalı yaklaşık 20 kere sokmuşumdur suya :) o 30 dakka her suya soktuğunda en fazla 30 dakka anlamında. yani çıkartıp 30 dakka daha sok fark etmez. ama sanmam 30 dakka olacağını. ona bakarsan 1 metre diyorlar derinliğe 8 metrede deneyenler var videosuda var youtube'ta.ben telefonun ses kaydedicisini pek beğenmedim açıkçası, uygulama indirdim o felaket kaydediyor

bu güzel işte suda 30 dkda hikayedir bence bu arada denize soktunmu ? ses kaydedici dediğim gibi çok önemli programla güzel çalışıyor ama bu arada telefonun donanımsal felan sorunları varmı aldımmı hiç bi ayara gerek varmı.

Bügün Xperia z ile antalya köprülü kanyonda 2.5 saat rafting yaptım ve telefona tekrar aşık oldum fırsat olursa youtube ataacagım videoyu

Sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: promvka

fethi ahmet bey fabrika ayarlarına geri döndürmeniz sorunu çözmez sanırım 3 aylık experia z kullanıcısıyım telefonun güç yönetimiyle ilgili bi problem var bu problemın çözümü son güncelemeyle sony nin resmi sitesinde yayında şuanda.Güncellemeyi telefona kurarsanız sanırım prblem hallolur.telefonun güç yönetimi [ ses,ışık,tema,güç kullanımı gibi konulara etki eden programlar telefonun kendi içerisindeki güç yönetim programı ile çakışıyo ] bunun tek bi çözümü var ama burdan yazmıyalım telefonları garanti dışı birakmayın sonra :) iyi forumlar...

Bugün yeni micro hat çıkardım telefona. Oradaki görevliyede sorunumu söyledim büyük olasılıkla hattan kaynaklanabileceğini söyledi. Bakalım inşallah düzelir

• Arkadaşlar elimde sıfır hic kullanilmamis dock ve ön arka jelatin var almak isteyenler iletişime geçebilirler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

acil bekliyoruz dostumm
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

Arkadaşlar Merhabalar ;

Birçok arkadaşımız Xperia Z nin fotoğraf çekim kalitesini merak ediyor. Bende Bu merakı gidermek hem de arkadaşlarımıza bir fikir vermesi açısından Xperia TM ( z nin kendi facebook yükleyicisi ) adıyla facebook a albüm yükledim. HERKESE AÇIK konumda linki de atıyorum. İsteyen arkadaşlarım yararlanabilir. Fotoğraf çekimi ve diğer konularla ilgili almak isteyen veya kullanan arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunabilirim.

XPERIA TM ALBÜM LİNKİ :https://www.facebook.com/2030.Prof.Dr.UtkuBulutSimsek/media_set?set=a.10200578375754532.1073741833.1013199685&type=3

Detaylar
    ---------------

* Süper Otamatik mod da çekildi resimler albümde de yazdığım gibi :) Makinenin kendisine bırakmak en iyisi en iyi kararı gerçekten güzel bir biçimde veriyor.

* Köpek yavrusu ne yazık ki sürekli hareket halinde olunca biraz bulank çıktı onu evcil hayvan sahne modunda çektim.

* Uçaktaki çekimler şansıma cam kirli ve baya iz olunca foto da da görüldü. Samsungçu arkadaşlardan özür diliyorum camı kırıp net görüntü alamadım

Fotogragları cok görmek istedim fakat facebook kullanmadıgımdan üyeligim yok sanırım o yüzden acılmadı.

Ben zoom fx die bir program yükledim jpeg kalitesini biraz daha arttırabiliosunuz ayrıca daha kaliteli cekimler yaptıgını gözlemledim tabi manuel modlarda ayrıca tuslara görev atayabiliosunuz bölelikle ses tusuna fotograf cekmeyi koydum su altında tus ile cekebilmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jiabeas Junkie

quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

Arkadaşlar Merhabalar ;

Detaylar
    ---------------

Fotogragları cok görmek istedim fakat facebook kullanmadıgımdan üyeligim yok sanırım o yüzden acılmadı.

Ben zoom fx die bir program yükledim jpeg kalitesini biraz daha arttırabiliosunuz ayrıca daha kaliteli cekimler yaptıgını gözlemledim tabi manuel modlarda ayrıca tuslara görev atayabiliosunuz bölelikle ses tusuna fotograf cekmeyi koydum su altında tus ile cekebilmek için.

Evet facebook üyeliği olmadığı için görülemiyor 81 tane yüklemiştim baya yükleyince buraya koymak yerine kendi sayfama koyup yayınlamayı tercih ettim. Program tercihinizi notlarım arasına yazdım en kısa sürede deneyeceğim :) Şu an kendi programını kullanıyorum. Su altı testini denemedim :) ama denemeyi düşünüyorum. Eğer üyelik açarsanız bakmanızı tavsiye ederim iyi bir fikir verecektir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atikselimZ

Arkadaşlar bugün z 'nin tv yansıtma özelliğinde denedim malum öğrenciyim gittim teknosaya kocaman tvye bağladım birde havuzda çekim yaptığım videoyu koydum üstüne birde oyun açıp oynadım baktım herkes başımda teknosadan atılmadan kapayıp devam ettim gezmeye

Bence tam tersi reklam yapmışsın baya :)

Reklam olduda bburadaki teknosada z yok daha ve adamların müşterisi başıma toplanınca elemanlar hiç iyi bakmadı müdürleri falan

• Yok bu saaten sonra üytelik acmam ya artık pek ihtiyac duymuorum :) Bende o programı aslında su altında daha rahat resim cekerim amacıyla yüklemiştim apk sini yolayabilirim yada interneten bulurusnuz. Sonra kullanınca özellikle doga resimlerinin falan renk bakımından daha basarılı oldunu gördüm yada bana öle geldi sevdim.

Birazda kurcalamayı seviorum manuelle cekmek sanki daha ii reismler cıkarıo otomatik moda göre fakat gece ve ısıksız ortam için bi ayar bulamadım hep fazla noise lu cıkıo gece resimleri hele otomatikte cok daha kötü onu anlamıs deilim. Ama gündüz cok iyi resimler cekior
  • quote:

quote:

Beyler bu slotları kapatan kapakların eskisi kadar sıkı kapanıp kapanmadığını nasıl anlarız? veya şöyle söyliyim bu kapaklar zamanla eskiyecektir haliyle, o zaman ne yapmamız gerekir?

Sırf o kapakçıklara ellememek için MW1 ve Dock siparişi verdim, bugün elime ulaştı testini yapıyorum

Dostum 4 gözle yorumlarını bekliyorum. Müzik dinlenirken ses kalştesi nasil orjinal kulaklığa göre ses kalştesini ve seviyesini ( yüksekmi) karşılaştırabilirmisin? Muzik icin yeterlimi!

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o derece yani

• quote:

quote:

quote:

Beyler bu slotları kapatan kapakların eskisi kadar sıkı kapanıp kapanmadığını nasıl anlarız? veya şöyle söyliyim bu kapaklar zamanla eskiyecektir haliyle, o zaman ne yapmamız gerekir?

Sırf o kapakçıklara ellememek için MW1 ve Dock siparişi verdim, bugün elime ulaştı testini yapıyorum

Dostum 4 gözle yorumlarını bekliyorum. Müzik dinlenirken ses kalştesi nasil orjinal kulaklığa göre ses kalştesini ve seviyesini ( yüksekmi) karşılaştırabilirmisin? Muzik icin yeterlimi!

Dostum orijinal kulaklıkla kıyaslanamaz bile, MW1 kat kat iyi. Zaten kablosuz olması aynı derecede olsa bile + ama ses kalitesi ve ses seviyesi çok iyi.
    Tek kötü yanı, Walkman yazılımı harici bi kaç müzik player ile denedim ama pek uyumlu olduğu söylenemez.
    Gelen mesajları sesli okumasına baya güldüm

Ekleme: Açıkçası daha düşük seviye bir şey bekliyordum, alırken tereddütüm vardı. Kablosuz şey ne kadar kaliteli ve yüksek ses verebilir ki v.s. gibi düşünüyordum ama Sony'ye güvendim ve aldım :) İyi de etmişim. Müzik için gayet yeterli, şu an XZ dock'unda yatıyor 2 metre ötemde ve MW1 kulağımda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciginix -- 8 Haziran 2013; 22:16:37 >
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.