Şimdi Ara

XP SP3 Sonrası Hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. "Microsoft İşletim Sistemleri" kısmına sordum ama cevap alamadım. Oraya giren pek yok sanırım. Bir sorunum var. Benim için önemli bir sorun. Zira elektrik faturasını düşürmek için günde belki 15 kere pc'yi uyku moduna alıyorum. Geçenlerde normalde hayatta yapmayacağım birşey yaptım ve düzgün çalışan XP SP2 sistemimin üstüne SP3 güncellemesini kurdum yani SP3'lü CD'yi değil sadece güncellemeyi. Ne olduysa da bundan sonra oldu zaten. Bilgisayarım, Uyku (Sleep) ve Hazırda Bekleme (Hibernate) moduna giriyor. Ama çıkması uzun sürüyor ve çıksa bile düzgün çalışmıyor. Bazen driver'ları düzgün tanımıyor. Logitech mouse ve klavye ile uydu kartı düzgün çalışmıyor, ethernet kablosu takılı olsa da takılı değil diyor. Bazen bunlarda sorun olmasa da programlar çok geç çalışıyor hatta hiç açılmıyorlar. Nette baya bir araştırdım. Microsoft'un çeşitli makaleleri var ama derdime çözüm bulamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

• keşke sp3 sp2'nın uzerıne kurmasaydın genelde bununla ılgılı cok sıkayetler var silip tekrar cd den kurmayı dene büyük ihtimal sorun düzelicektir.Aşağıda bununla ilgili bir konu işine yararmı bilmem

http://forum.donanimhaber.com/m_23041144/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taarruzZ -- 5 Eylül 2008; 12:13:44 >
  • bu konuyu okumuştum. Yine de sağol. uninstall etsem daha büyük sorunlar olur mu diye düşünüyorum. Uyku modu hariç sorunum yok. Sistemin SP2'li halinin eski bir ghost yedeği var aslında ama şu an eskiye dönüp tonla ayar yapmaya ve program yüklemeye pek sıcak bakmıyorum. Hibernate ile ilgili ufak bir yama olsa iyi olurdu. Onu da bulamadım bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 5 Eylül 2008; 12:36:23 >
  • CD sürücüye Windows XP Service Pack 3'lü CD 'yi yerleştirip, Başlat -> Çalıştır -> cmd'den "sfc /scannow" dedim. Orijinal dosyaları geri yükledim. Şu an sorun yok gibi. Önceden patch'lediğiniz dosyalar varsa bunlar orijinalleri ile değiştirilecektir. Hani benim durumuma düşüp de microsoft imzalı olmayan tema falan kullanıyorsanız tema patch'ini bir daha yapmanız gerekecek. Ama şu an sorun düzeldi gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.