Şimdi Ara

Windows xp sp3 sorunları (dikkat edin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
8.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1. (XP Home) Aktivasyon uyarısı veriyor. Başka sorun yok gibi. SP2ye 100 kusur yama ilave edilmiş bir CDden kurmuştum. PCnin lisansı var ama uğraşmadım.
    2 (XP PRO) Windows göçtü keşke ghost ile yedeğini alsaydım. SP3 kurduktan sonra "windows kurulumda eksiklik var" deyip yeniden başlatıp duruyordu. XPyi yeniden kurmak zorunda kaldım.

Sorun yaşamayanlar daha fazla ama önemli verileri olanlara ghost ve acronis ile komple yedek almalarını tavsiye ederim.

• Temiz olmayan, birkaç aylık XP'ye SP kurulmaması gerektiğini iyi bilirim. Bu yüzden bir SP temiz bir XP kurulumundan hemen sonra (ya da kurulum cd'sine tümleştirilerek) yüklenmelidir.
  • Ben bütün programlarımın,oyunlarımın kurulu olduğu kirli windowsa kurdum. Hiçbir sorun yaşamadım ama hiçbir farkta görmedim
  • İşin garibi sorun vermeyen xp home 6 aylık vardı. Çöken ise 1 aylıktı.
  • Bence de SP'ler yeni bir Windows kurulumundan sonra ya da tümleşik olarak kurulmalıdır.Daha sağlıklı olması açısından.
  • sp2 kurulu hir bir guncelleme yapılmamıs pc ye kurdum bence en saglıklı yontem bu ya da en iyisi sp3 entegreli cd den windows kurmak cunku bu az buz degil 300 mb dosya cok seyleri değiştiriyor.sistemin cokme ihtimali war
  • temalarda sorun veriyor ddikkat edin bence hiçbir esprisi yok yavaşlatıyor hatta
  • arkadaşlar sallamayalım lütfen. ben entegre cd yaptım kurdum en ufak yavaşlama kasılma yok hatta hafif hızlanma var bile diyebilirim sistemim iyi olduğu için çok farkedemiyorum hızlanmayı ama kasılma kesinlikle yok

quote:

Orjinalden alıntı: conqierors

temalarda sorun veriyor ddikkat edin bence hiçbir esprisi yok yavaşlatıyor hatta
  • BeFed arkadaşım sisteminize hayran kaldım. Ama o da eskiyecek bir kaç ay sonra. :) :)

Bu arada SP3 hiç sorun çıkarmadı. Herkesin donanımı tabii kendine özgü.Bu yüzden bazı sorunlar yaşayınca hemen servis paketini kötülemekte acele ediyoruz.
  • 2 aydır kullandığım xp'ye kurdum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım...
  • Arkadaşlar ben indirdim ama yüklerken dosya bozuk hatası verdi neden olabilir acaba???
  • sp3 ü cd me entegre ettim.
    dediğiniz problemlerin hiç biri ile karşılaşmadım.
    önceki cd (sp2'li) katılımsız kurulumlu idi.
    yani keyi felan herşeyi kendi hallediyordu.
    yeden diskime kurdum.
    sonuç hiç bir problem yok
  • Sp2'nin üstüne kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet güzel çalışıyor.
  • Şimdi bir dizüstüne kurdum sorun yok gibi görünüyor. (Tabi HDD'deki dosyaların sıkı bir defraga ihtiyacı olduğunu düşünmezsek)
    Entegre işine yabancı değilim. Windows 2000'e bile sp entegre etmişliğim var. Tabiki entegreli cd ile kurulum daha iyi. Ama her bilgisayara format atıp yeniden OS kuramıyorsunuz. Özellikle işyerindekilere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 5 Mayıs 2008; 23:52:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Sp2'nin üstüne kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet güzel çalışıyor.

artı
  • quote:

Orjinalden alıntı: conqierors

temalarda sorun veriyor ddikkat edin bence hiçbir esprisi yok yavaşlatıyor hatta

evt bende farkettim bendede yavaş epey mesela xp görünümden clasic görünüme geçerken falan bekliyor epey. xp stilindeki renkleri degiştirirkende bekliyor ama 3 aylik windowsa kurdum.entegreli cd ile yüklemedim

edit : sorun sp3 de degil bendeymis yeni farkettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theworm -- 6 Mayıs 2008; 0:11:02 >
  • Ben 5 aydır kullandığım sistemin üzerine direk kurdum sorun çıkma olasılığı aklıma geldi manayla format atarım dedim ama temiz bir şekilde kurdu kurulum sonrası kayıt defterinide temizledim şu an sorun yok ama açılış kapanış sanki yavaşladı ama zaten benim sistem baya yavaşladı.
  • evet arkadaşlar şuan bende ilk hız kalmadı, açılma 22 ilerlemelere geldi, msn bile yeniden kendini kurup çalıştı, dahada kötüye gitmeden kaldırmayı düşünüyorum sp 3 ü
  • su anki sp3 hatali zaten ve ms tarafindan geri cekildi herhalde herkesin bundan haberi vardir.Ayrica yapilan testlere gore sp3 ile xp en az yuzde10 hizlaniyormus kisacasi en kotu ihtimalle ayni seviyede kalir ama normal sartlarda yavaslamasi cok zor buyuk bir ihtimalle sizin sistemlerde sorun vardir.Ama dedigim gibi sp3 de hata bulundu ve ms geri cekti bir cok haber sitesinde bu verildi zaten tabi bu soyledigim ing surum icin gecerliydi ama TR surumde durum nedir bilemeyecem.
  • 3 gündür sp3 kurulu ve dün öğleden sonra makina kendi kendine reset attı ve yine az önce reset atıp yeniden başladı... servis pac3 ten mi kaynaklanıyor yoksa başka bir sebebi mi var bilemiyorum...

yine reset atarsa ghost yapar eskiye dönerim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.