Şimdi Ara

XP Format Nasıl Atılır ? Fotolu Anlatım (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.524
Cevap
26
Favori
3.552.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Darth Sidious21
    walla arkadaşlar inanın format atmaya korkuyorum niye diyeceksiniz bi yanlislik yaparim herşeyi yakarim diye duşünüyorum.. benim pc kafayı yemiş durumda... bi çok sorun war ve format şart gibi gözüküyoo... walla 50 milyon formatada vermek istemiyorum.. burda yapsam becerebilirmiyim diyede bi düşünce war.. wallahi bilmiyorum arkadaşlar.. sorunumu burdan halledebilirim inş:(

Format yazılımsal bir sorun olduğu için donanımlara zarar verme gibi bir durum olamaz. Format atmak gayet basit ve hiçbir sorun çıkmaz.

Servis parası kesinlikle vermeyin. İlk mesajda anlatılıyor nasıl olduğu. Anlayamadığınız kısmı buraya sorun.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Forumda yeniyim. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisaarımın harddiski çöktü ve format dahi atılamıyor ve bilgisayar çalışınca hard diskten tıkır tıkır sesler geliyor. Deneyimli bir firmaya götürdüm yapamadılar ve Kayseri'de bir firma varmış bilgileri kurtaran. Oğlumun fotoğrafları var ve kurtarmak istiyorum. Ya da bunun başka bir yolunu bilen varsa veya bu firmayı bilen bana yazarsa çok sevinirim.
    Yardımınızı bekliyorum.
  • bi tanıdıgım bilgisyara virüs bulastı diye format atmaya kalkmış ama becerememiş. bana getirdi ben format olayından anlarım ancak bunu ilk kez görüyorum.. Ön yükleme sonrasında harddisk bolumlemesi filan yapıldıktan sonra xp kurulum için kapatma moduna gecince tekrar acılması gerkirken 2 defa ilerleme cubugu hareket ediyor ve takılıyor.
    aynı haddiski kendi bilgisayarıma takıp xp yi kurdum gayet normal calısıyor. harddiski cıkarıp diger kasaya gecirince acılmıyor. acaba sorun nerdedir? bios ayarlaını filan sıfırladım.. cd'imde hata yok..

bilgisi olanlar varsa paylasırlarsa simdiden tesekkur ederim..
  • sağolgüzel çalışma şimdi bende faydalanıp yazıoyrum
  • quote:

Orjinalden alıntı: BRKYPNR

teknik servislere 30-35 ytl vermeyin!
    bide bunlarda takılan olursa burdan dönebilir.
    yukardaki işlem ide hdd için geçerlidir.
    ayrıca formatatn sonra anakart ekran kartı ses kartı vs.. bileşen parçalarınızın driver larını kurduktan sonra internete bağlanın!

zaten yakında teknik servis die bişi olmucak.herkes kendisi format atıo..
    tşkrlr bu arada çok ii anlatmışsın
  • BEN 98 KURULUYKEN ÜZERİNE XP YÜKLEDİM YARISINDA HATA VERDİ 4,3 GB BİR HDD ÇÜNKÜ.ŞİMDİ SÜREKLİ HATA VERİYOR NORMAL BİR ŞEKİLDE AÇILMIYOR KENDİ KENDİNE RESET ATIYOR AÇILIRKEN 98 CD SİNİ TAKIYORUM SETUP YAPMAK İÇİN YALNIZ ODA OLMUYOR NE YAPAYIM ESKİ İŞLETİM SİSTEMİNİ NSL KURABİLİRİM XP Yİ İPTAL ETMEK SİLMEK İSTİYORUM..
  • bildiğim kadarıyla xp için 6.5 gb hafıza gerekir onu yeniden boot edip win 98 i baştan kuracaksınız
  • güzel anlatım ama gene de anlatımdan anlamayanlar çıkacaktır cd rom u kahve koyacağı sanan kullanıcıları unutmayalım ....

ama tebrik uğraşmıssın tabi anlayana

bide teknik servis die bbişey olmıycak diyenler eğer bir gün teknik serviste çalışsaydı nasıl insanlarla uğraşıdığını görseydi bu küçümsemek için deil ama
    özellikle yaşı geçtikçe ne kadar anlatsan yok ...

yeni nesil zehir zaten...

ama arada boşluk war:)))
  • ram sorun olabilir bi kendinin ki ile değiştir
  • hasal save exit bölümüne tıkla gerekli işlemleri yapyıktan sonra sonra türkçe ise ise E ye bas ingilizce ise Y ye bas olur
  • bu arada arkadaşlar driverları kurmayı unutmayın xp bazı ses kartı ve ekran kartını tanıyor ama tv kartı vs ... donanımları yükleme şart adsl modem ise ethernetten bağlıysanız ayar gerektirmez
  • birde driver lar nerde diye soranlar olabilir bilgisayarla birlikte size bir kutu içerisinde toplanıp size werilmiştir mutlaka önemli diyede telkin edilmiştir veya ayrıcada önemli bu cd ler diyerek verilmiştir.
  • Selam, internet cafe çalıştırdığımdan dolayı daha önce çoğu kez pc ler format attım, bugün bir sorun yaşadım. Boot ayarlarını yaptım fakat "cdden önyükleme için bir tuşa basın" yazısı çıkmıyor, nede olabilir?
    Yardım için şimdiden teşekkür ederim...
  • merhaba sayın hocam bu format atma resimli anlatımınız için öncelikle teşekür ederim hocam beni hdd 80 gb tir önceden bülünmüştür yani c.fd.e a. olarak bülümüştür ben şimdi format atarsam hdd yi birdaha bölmeme gerek varmı birde bunlarda hangisini silmem gerekiyor yardımcı olursanız çok memnun olurum sizin sayenizde inşala format atmaya çalışırım cevap beklerim
  • işletim sistemin hangi sürücüdeyse onu silmen yeterli dikkat et ama ! yedek klasörlerin warsa sakın o sürücüyü silme eğer diskin bölünmüşse we sen tek parça yapmak istemiyorsan bi daha bölme işlemi yapmana gerek yok diskin bölünmüş olması iyi bölünmüş sürücülerden silmeyeceğine yedeklerini al eğer almadıysan ve daha sonra dewam et dikkatli ol yanlışlıkla önemli werilerin warsa kaybetme amannnn
  • iyiy günler arkadaşlar ben windosu iorjinal yapan prog ramı kurdum ordaki keyleri alsam format atıktan sonra windosın o keylerini girmem yeterlimidir windos irjinal olurmu ben şu an da mediya player 11 ve expoler 7 i kulanıyorum bunlar windovsun orjinal olduğunu kanıtlarmı ben şimdi orjinal keylerle formatan sonra windovsa tanıta bilirmiyim olurmu
  • arkadaşım formalarken cd roma neyi kopyalacağım gerek varmı
  • NEB, HDD'ye farklı bir bilgisayarda sistem kurmaya çalışın. Eğer aynı işlemciye sahip bir başka bilgisayarda da kurulmazsa HDD'de sorun olabilir..
  • xxnusxx, herhangi birşey kopyalamana gerek yok. CD'den başlangıç verdiğinde o gerekli dosyaları kopyalayıp kurulumu yapacaktır, seçeneklere dikkat etmen yeterli..
  • hocam format girmem içiin hangi tuşa basmam gerek birde benim windos cidisi yok yanlızca windovs keylerini gismem yeterlimi teşekürler
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.