Şimdi Ara

WRİLESS MESAFE ARTIRMAK BUYRUN...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar bunu neden anlatıyorum diyelimki eviniz deki kablosuz interneti yakınsa iş yerindende kullanmak istiyorsunuz ama çekmiyormu ne yapılabilir öncelikle resimdeki gibi bir anten şart ve resimdeki gibi bir kısa sert usb kablosu neden sert usb derseniz bazen milimlik saga sola yada ileri geri yapmak gerekebiliyor ve led direk antene bakmalı yani modemin tam tersine ve önü açık olmalı ben denedim bizim burda sadece 1 komşunun kini antensiz bulurken bu yöntemle 7 degişik internet kaynagı tesbit ettim..arkadaşım aramızda 1 km ye yakın var onun internetini yakalamayı başardım....umarım sizdede işe yarar eski bi basit anten işinizi görür..........

• Teşekkürler. Güzel ve ilginç. bende bu sıralar denemek istiyordum
    NErdeyse ben başka bir yol deneyecektim...
    http://ww w.antrak.org.tr/gazete/042003/tahir.htm
    Konserve kutusu ile deneyecektim. 2 KM de çekebiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 4 Haziran 2007; 1:09:23 >
  • denemekte fayda var tabi. ama akmıla bi soru takılmadı degil bu basit sistemde işeyerıyorsa bir uydu çanagında nasıl sonuç verir ?
  • Bence USB ile degilde PCI kart takıp anteni ÇAnağın ortasına yerleştirsek daha verimli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 4 Haziran 2007; 1:12:06 >
  • ama buseferde canak mesafesini kısıtlamış olmazmıyız. bak şuda denene bilir antenlerin yükesltici sistemlerinden bir baglantı usb ye bellimi olur artırırmı artırır........bi lehimlik iş......
  • Yok mesafeyi kısıtlamayız. bu kablonun 5 metre uzatma olanları var
    Bu konu üzerinde çalışalım. tecrubelerimizi paylaşalım

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 4 Haziran 2007; 10:24:50 >
  • ok iyi geceler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: golevez33

Yok mesafeyi kısıtlamayız. bu kablonun 5 metre uzatma olanları var
    Bu konu üzerinde çalışalım. tecrubelerimizi paylaşalım

Edit:imla

Aşağıda benim yaptığım antenler var. Hepsi PCI kart için çok uygun.

1. El Yapımı Wireless Anten (Cantenna)
    2. El Yapımı Wireless Anten (Yagi-Uda 15-17 dB)
    3. El Yapımı Wireless Anten (BiQuad 12 dB)
    3. El Yapımı Wireless Anten (Patch 7.5 dB)

• quote:

Orjinalden alıntı: baranel-2

denemekte fayda var tabi. ama akmıla bi soru takılmadı degil bu basit sistemde işeyerıyorsa bir uydu çanagında nasıl sonuç verir ?

Uydu çanağında çok daha iyi sonuçlar verdiği kesin.En kısa zamanda deneyip burada paylaşmayı düşünüyorum.Benden önce yapan olursa burada paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.