Şimdi Ara

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
116.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Arkadaşım,

99 model bir BORA 11 yaşı civarındadır demek. 95.000 km bana pek inandırıcı gelmed, yılda 9.000 km'den az yapmış demektir. Bu hususu bir inceleyin derim. Aracın en az 2 defa trigger kayışının değişmiş olması gerek (kilometreden değil, yaştan ötürü). Ayrıca lastikleri de şu anda yenilenmiş olması lazım. Kazasız ve boyasız olması güzel ama yine de ufak ve tefek kozmetik izler gösterebilir. Bu araç tamamen GOLF IV'ye dayalı, zaten SEAT Toledo ve SEAT Léon da ve SKODA Octavia da aynı platforma dayalı. Arka koltuklar biraz dar olabilir ama kalite olarak kullanılan malzemeler dayanıklı sayılır.

LPG taktırırsanız 100 km'ye 9-10 litrelik bir LPG tüketiminiz olur. Motorları FSI ve TSI'ler gibi değil, LPG'ye en uygun motorlardan birisi, gerek 1.6 ve gerek 1.8. Dizeli de 1.9 TDI 8V SOHC ve PD, gürültülü çalışır ama sağlam ve güvenilir motorlardır, yakıt tüketimleri düşüktür.

Almaya karar verirseniz:

1. Aracın ELEKTRİK AKSAMININ fazla oynanmamış olmasına
    2. Bakımlarının SÜREKLİ OLARAK ve düzenli yapılmış olmasına
    3. Aracın iç döşeme ve plastik AKSAMININ düzen ve tertibine
    4. Aracın EKSOZ sistemine, KATALİZATÖRE, BASKI-BALATASINA bakın
    5. Radyo Kaset çaları büyük olasılıkla değişmiştir, dışarıdan alınabilir

Bu araçlar garantileri bittikten sonra ne yazık ki her zaman YETKİLİ SERVİSE götürülmüyor ve ORJİNAL YEDEK PARÇA kullanılmıyor. Kaza yapılınca sanayideki ustalara cepten harcanarak yaptırılıyor. Çok temizleri kadar çok yıprananı da var. Halbuki aracı normal kullansalar hiç de eskime izi göstermeyecek ama öyle olmuyor işte.

BORA'ların da FARLARINI önündeki PoliKarbonat (PC) camlar sararıyor ve matlaşıyor. Şahsen daha yüksek model aynı motorlu bir SKODA Octavia da düşünebilirim. 2006 model baz model bir SKODA Octavia'yı 2003 model SEAT Toledo fiyatına aldıklarını biliyorum, araç çok da temizdi. Hepsi VW/AUDI teknoloji çıkışlı.

Başarılar.

bence çok güzel açıklamış.

• arkadaşlarım ben de 2000 model 1.6 comfortline bora aldım..bence 1.3 kia araçtan sonra bunu aldığım için benim için seri bile diyebilirm..lakin benim tek derdim yakıt..ne yaptım ettim ş.içi 30krştan aşağı düşüremiyorum.arabayı alalı 1 ay oldu..gaz ayarında mıdır..arabanın motorunda mıdır bilmem ama ne yapabilirim..onun harici araba çok karizma çook rahat..gri de olması karizmasını katlıyor ne dersiniz..bu yakıt konusunda ne yapabililrm...bir ark.da golf4 var 2000 model adam bana 20krş diyor..kafayı yicem düşremiyorum..
  • Konu birden değil, kademeli olarak hotlamış. Birden olunca etkisi yüksek oluyor.
  • wolkawagen her zaman denklerine göre daha fazla fiyat sürmüştür tüketiciye bu yüzden modelleri pek cazip gelmemekle beraber bilinmez bu bora modeli bana hep çok sıcak gelmiştir. uygun bulsam alırım fikri hala var bende
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 30 Nisan 2011; 14:22:50 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 25 Nisan 2011; 0:35:12 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 24 Nisan 2011; 22:15:30 >
  • bende 1.6 comfortline almak istiyorum fakat bana biraz pahalı gibi geldi 10-11 yaşına gelmiş boraya 22-23 bin vermek ne kadar mantıklı olur sizce 2. el piyasasının gazının alınması gerek bence fiyatlar çok fahiş neye göre sallıyor millet bu fiyatları anlamadım daha dün baktığım bi 99 boraya adam 20 bin çekti kmsi 90 binmiş kesin düşürmüşlerdir neyse dayım neye güvenerek bu fiyatı istiyosun dedim yiğenim vosvagen daha ne olsun dedi tipik galerici mantığı bizde başka bahara bıraktık bora hayallerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 25 Nisan 2011; 0:35:30 >
  • Resmen nesillerden nesillere hotlamış konu.ne arabaymış arkadaş her daim sohbeti dönmüş mutlaka.bugün down olsun 2 yıl sonra yeniden çıkıcak belli....
  • quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

bende 1.6 comfortline almak istiyorum fakat bana biraz pahalı gibi geldi 10-11 yaşına gelmiş boraya 22-23 bin vermek ne kadar mantıklı olur sizce 2. el piyasasının gazının alınması gerek bence fiyatlar çok fahiş neye göre sallıyor millet bu fiyatları anlamadım daha dün baktığım bi 99 boraya adam 20 bin çekti kmsi 90 binmiş kesin düşürmüşlerdir neyse dayım neye güvenerek bu fiyatı istiyosun dedim yiğenim vosvagen daha ne olsun dedi tipik galerici mantığı bizde başka bahara bıraktık bora hayallerini

güzel kardeşim adamın dediğine kısmen katılıyorum 2011 model linea gördüm içine oturdum oturduğum anda boranın farkını hemen anladım.yine 2008 veya 09 dizel toyota corolla kullandım 10-15 km ş.içi yine bora konfor olarak daha iyi geldi bana..2000model focusu da unutmayalım..kıyaslamalarımda ne derece objektif oldum bilemiyorum ama hakikaten VW olması bir ayrıcalık gelyor bana..ama yakıt tabii o da VW farkı biraz zengin dostu bir yakıt politikası var motorlarıın..:D

• benzin düşmanı..
    bu kadar benzin içen bir araba yoktur herhalde
    eski ford taunuslarla yarışır bu konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozia

benzin düşmanı..

evet bırazcık benzin düşmanı..16 V olanlar sanırım biraz daha az yakıyormuş.ama bende 16v yok malesef o yüzden şahit olamadım..ama VW bu motorları sanırım sorunsuz diye üretiyormuş..işin erbabı öyle söylüyr..ben de muzdaripim malesef bu yakıt konusunda..gaza rahatça basamıyorum korkumdan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarihcifss

quote:

benzin düşmanı..

evet bırazcık benzin düşmanı..16 V olanlar sanırım biraz daha az yakıyormuş.ama bende 16v yok malesef o yüzden şahit olamadım..ama VW bu motorları sanırım sorunsuz diye üretiyormuş..işin erbabı öyle söylüyr..ben de muzdaripim malesef bu yakıt konusunda..gaza rahatça basamıyorum korkumdan..

şahinde serçede kullanılan alttan eksantrikli fiat motoru da sorunsuz kaç yıl oldu 20 yıl belki hala çalışıyor..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

bende 1.6 comfortline almak istiyorum fakat bana biraz pahalı gibi geldi 10-11 yaşına gelmiş boraya 22-23 bin vermek ne kadar mantıklı olur sizce 2. el piyasasının gazının alınması gerek bence fiyatlar çok fahiş neye göre sallıyor millet bu fiyatları anlamadım daha dün baktığım bi 99 boraya adam 20 bin çekti kmsi 90 binmiş kesin düşürmüşlerdir neyse dayım neye güvenerek bu fiyatı istiyosun dedim yiğenim vosvagen daha ne olsun dedi tipik galerici mantığı bizde başka bahara bıraktık bora hayallerini

güzel kardeşim adamın dediğine kısmen katılıyorum 2011 model linea gördüm içine oturdum oturduğum anda boranın farkını hemen anladım.yine 2008 veya 09 dizel toyota corolla kullandım 10-15 km ş.içi yine bora konfor olarak daha iyi geldi bana..2000model focusu da unutmayalım..kıyaslamalarımda ne derece objektif oldum bilemiyorum ama hakikaten VW olması bir ayrıcalık gelyor bana..ama yakıt tabii o da VW farkı biraz zengin dostu bir yakıt politikası var motorlarıın..:D

çok derken diğer 1600cc otomobillerden dağlar kadar farkı yoktur herhalde atıyorum corolla vvt-i km de 40kuruş yaksa bora da 45 yakar değil mi yoksa daha mı fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 30 Nisan 2011; 14:21:07 >

• çok da farklı değil aslında küçük farklar diğer araçlar benim bulunduğum şehirde 24 krş yaksın bu da 25-26 yakıyor..
  • quote:

çok da farklı değil aslında küçük farklar diğer araçlar benim bulunduğum şehirde 24 krş yaksın bu da 25-26 yakıyor..

bende yakıt düşmanı benzini içiyor deyince korkmuştum mesele yok o zaman zaten lpg li alırım yoksa taktırırım bakalım bulabilirsek artık piyasada da pek yok belki pacific golf olabilir sırf göstergeleri ve direksiyonu yüzünden comfortlara bakmıyorum golf 4lerde
  • yılın hortu
  • Bu konunun hort bekçisi var galiba
  • Mesajim bulinsun....
  • quote:

benzin düşmanı..

lpg takarsın ve aracın tadını çıkartırsın benim gibi. ben alacalara tavsiye ederim.en baz modelinde bile 4 hava yastığı 2002-2005 confortline larda ise 8 hava yastığ daha ne olsun.Kaportası oldukça sağlamdır öyle megane yada clio gibi plastiğe benzer kolunu koyunca göçecek kaporta yoktur.

ha benzinli alırsan fazla yakar ama takarsın lpg sonrasında aracın keyfini tadarsın.Uzun yolda yormaz sanki 403 lerde yolculuk ediyormuş gibi keyifle yolculuk edersin.

arka koltukların diz mesafesi kısadır buna yapacak bişi yok...

tek sıkıntısı kalkışlarda hantaldır 1215 kglık araç olacak o kadar ama sonrasında plaka okutturabilirsin.

bakımlı ise çok sanayiye giip ustayla akraba olmassın yağını suyunu değiştirirsin sadece.

ben 2008 temmuzda aldım 2004 pasific aldıktan sonra atiker kit taktırdım şimdi bol bol geziyorum.tayinim çıkarsa satmayacağım ama tayinim çıkmassa caddy tipi bi araç düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 1 Mayıs 2011; 19:26:56 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.