Şimdi Ara

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
116.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KARDES BORA GÜZEL ARACTIR KONFOR GÜVENLİK VW ARACLARI İİ DİR

NEYSE ALACAK OLURSAN BENDE VAR 2000 MODEL 1.6 COMFORTLİNE 2002 MODEL 1.6 HİGHLİNE
    quote:

Orjinalden alıntı: we[AGRA]

walla bora bayagı hos araba oturaklı ve konforlu.. ama bi avantajı yok 2. eli hala pahalı arkadasın dedigi gibi biraz daha kas 0 jetta al
  • bjkamil Bora kaliteli bir araba.Ama yukarıda bir arkadaşında belirtiği gibi Bora'larda 2 tip motor var(jettalarda da aynı benzinlide 2 tip).Biri 8 valf biri 16 valf.Kesinlikle 16 valf olanı tercih etmelisin.Çünkü 8 valf olanda hem performsn düşük hem yakıtı çok yakıyor hemde motor daha sesli çalışıyor.Özellikle belli hızlardan sonra bu dahada belirginleşiyor.Yinede Bora konforlu,sağlam,kaliteli bir araba.Bu motor olayınıda halledersen dört dörtlük bir araba almış olursun.
  • BJK kamıl 1 sene olmuş bu yazıyı yazalı.....Bizde yenı yazmıs gıbı cevap yazıyoruz ha....Adam araba aldıysa eskıtmıstır bıle...Nerden nıye bulup cıkarttınız bu topiği ilahi ya.....
  • Kaliteli ,oturaklı, iyi yol tutuşu olan bir model fakat en aşağı 10-11 lt yakar bir de bagajının aksine arka koltukları çok dar (diz mesafesi açısından)
  • vw bora hakkında sana burdan sayfalar dolusu bilgi vermem mümkün ancak genel hatlarıyla vw bora TDI almanı ıslarla tavsiye ederim. Bu seri de 90 , 100, 110, 130, ps (beygir) araçlar türkiyeye geldi. Türkiye şartlarında bir araçta önclik yakıt sarfiyatı, ikinci güvenliktir. Belirttigim araç birçok özellikleri ile kendi sınıfındakileri solluyor. 110 hb bora tdı şehir dışı 110 ile 140 arasında şehir içi 120 ile en fazla 180 arasında yakan bir açartır. buda uzun vadede bindiginde birkaç yıl içinde dizel farkı olarak verdigin parayı amorti edeçek demektir. TABİKİ SATARKENDE SEN DİZEL OLARAK SATACAĞIN İÇİN OLDUKÇA MANTIKLI BİR KARARDIR DİZEL.

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz?

• walla bora uzun yolda tıkanmayan ve yüksek hızlarda hızını koruyabilen ender arabalardan biri benim eniştemde var şuan 2003 model ben onun arabasında bi yolculuk yaptım izmir-aydın otobanında arabanın bagajı ağzına kadar dolu içinde 2 yetişkin 3 tanede genç vardı biride bendim nese konuyu saptırmayalım oizmir-aydın otobanını nerdeyse saatte 180-190 arası geçtik diyebilirim nadiren 150'ye falan düştü ama genelde 180-190 arası gittik buda boranın ne kadar dayanıklı olduğunu göstermez mi??? bu arada arabanın hararet seviyesi hiç kalkmadı
  • hehe vw denince aklıma 3 liralık malı 9 liraya almak aslında şuanda standart olması gereken büyük bi teknoloji gibi opsiyonel satılan 115 hplil fsi motor geliyo öetalik renge para vermek gelio upuzun bir opsiyon listesi geliyo artık otomobilin icadına dayanan doğan teknolojili 8v 100 hp lik motor geliyo bu motorla araba satmaları çok ayıp geliyo ama arz talep heralde 10 yıl daha satarlar hehe ne bilim çok ii şeyler gelmiyo açıkcası otomobilller fena değil ama çok gereksiz şekilde pahalı servisi nasıldır bilmiyorum ama doğuş gurubu olduğu için oda tuzludur herlade benim aklıma bunlar geliyo
  • mersin otobanında 2002 model bora ile 205 kmye cıkmıstık
  • eski bora alıyosan al jetta alacam diyosan salla gitsin
  • 11 Aralık 2005'ten beri güncel bir konu.
  • arkadasım gecen pazar 2005 model bora pasıfic le aydın girisnde kaza yaptı fren izi yok 130la tek basına yola cıkan transite yandan girmiş. araba perte cıktı.. eger denizlide olsaydım muhtemelen bende o arbada olucaktım hergun bırlıkteyiz. yolcu tarafından kurtaramayıp vurmuş emniyet kemerı yotu arkadasın burnu kanamadı ufak tefek sıyrıklar falan.. bende kullandım banada hep guven veren bı araba oldu yolda durusu fln bana hep güzel gelmiştir.. fotorafları koyabılırsem yollarım..
  • 2001 Boramız var trendline.Yol tutuşu , verdiği güven hissi , konforu , işçiliği ile harika bir arabadır.Oturaklıdır.Kalkışta biraz hantaldır ama içinde kendini evindeymiş gibi hissedersin.Blaupunk müzik sistemi var ve bence gayet yeterli.Bagajı geniş , gösterge paneli ve morumsu ışıklandırması çok güzel
    Bence verilen parayı kat kat hak eden bir araç.
  • Bora'ların İspanya'da üretildiği gerçek midir?
  • Ve bakımları yapılan, 2000 model 120.000 km.'de bir bora yolda kalır mı?

Soru garip gelmesin, başka arabalarla defalarca yolda kaldığım için mutlaka sorarım.
  • Bora: kalite , güvenlik ve arka koltuklar hariç (dar olması) konfor sunan arçlardan bir tanesidir. Fiyatları konusunda ise birkaç şey söylemem gerek diye düşünüyorum. 2005 haziran ayında 2001 TDI 110 ps confortline araç aldım. Aracı tam olarak 25 bin YTL ye aldım. birçok araştırma yaptıktan sonra bu sınıf araçlarda güvenlik gerçekten üst düzeyde denebilir borada. Her neyse bir çok markanın sıfırını o dönemde aynı paraya alıyordum. 2,5 yıl geçmesine rağem şu an 2005 model ( o zaman sıfırdı tabiki ) olan o araçlardan birine geçenlerde bindim ve gördümki araç benim boradan daha vahim duruma gelmiş . ve sonra doğru karar vedigimi anlamdım. 25 Bin YTL ye o döenmki araçların kalitesi boradan düşüktü ( içerde kullanılan malzemeler olarak )
  • Ben de uzun zaman bora kullandıktan sonra corollaya geçtim. Ancak hiç memnun kalmadım. Boranın konforundan sonra sen de sıkıntı yaşadınmı?

quote:

Orjinalden alıntı: darbaniyo

4 yıl 2002 bora kullandım.Size en gerçekçi artı ve eksilerini söyleyeyim
    *iç kalitesi(döşemeler-düğmeler gb) gerçekten çok iyi.
    *yakıt şehir içi ortalama 8 lt nin üstüne hiç çıkmıyor .şehir dışı ise 7 lt yi aşmıyor(100-120 km hız aralarında)
    * süspansiyon gerçekten süper
    *araç içi müzik sistemi çok süper.
    *Şu ana kadar kullandığım araçlar içinde en az yakıt gideri olan bir araba .Tüp taktırmaya bile gerek duymadım
    *yol bilgisayarı tam ölçüyor.
    EKSİLER

*4000 devirden sonra motor gürültüsü bir den artıyor
    *ilk kalkışlarda çok hantal.ama uzun yolda 180-190 giderken çok sağlam basıyor yere
    *debriyaj seviyesi çok yukarıda kavrıyor.
    *arka koltuk diz mesafesi çok dar.

İnşallah arkadaşa yardımcı olabilmişimdir.
    Şu anda 2006 toyota aldım.Bakalım bu nasıl acaba.Şimdi bunu inceliyorum.Bora ile arasında artı eksi birçok farkları var.

• çok garip tüm topiği okuyorken 2 yıl önc yazanlar şimdide yazmış..insan 700 küsür günü 10 dk içinde okuyunca garip oluyor...ne alakaysa bende bunları yazdım..

neyse bende bora almayı düşünüyorum ama uyuz oldugum geri viteslerinin 1. vitesin yanında olması..alışkın degilim ..
  • ARAC BIRAZ FAZLA BENZIN YAKIYORMU YAKMIYORMU ARALARDA BAZILARI SEHIR ICI 7 8 LT YAZMIS BANA BIRAZ AZ YAZMISLAR GIBI GELIYOR YAPMAYIN BEYLER BORA VEYA DIGERLERINE AIT VW MOTORU HER ZAMAN AYNI HACIMDEKI MOTORLARDAN DAHA COK YAKAR ISTER 8 ISTER 16 VALF LI OLSUN DEGISMEZ.VW TUTUMLU MOTOR YAPAMIYOR
  • Ş.içinde 9 ltnin altı hayal.Şehir dışında fabrika verisini rahatça yakalayabiliyorsunuz.Gayet komforlu içerisine pek ses almayan bir araç.Yalnız direksiyon 95 şahin gibi desem yalan olmaz.Çok ağır bir türlü sevemedim.Şekil olarak bana göre 10 numara.Alınabilir bir araç yalnız alırsanız comfortline alın.Pacificte falan kol dayama yok iyi olmuyo
  • borada ne arabaymıs be yıllardir konusuluyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.