Şimdi Ara

Windows oem ve kutulu hakkında acill bilgi lazım Genellikle Oem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Ben Vatandan Pc Toplıcam Ve windows 8 kurduracagım sice sorularım sunlar

1-Oem Nedir? yani aldıgımızda kutudamı veriyolar yoksa orda sadece 1 keremi kuruyolar

2-http://www.vatanbilgisayar.com/oem-windows-81-single-language-64-bit-turkce.html#genel-bakis
    sizce bu iyimi
    2- Kutuluyla Oemin arasındaki fark nedir

3- Oeme Format atınca Yenden yükleye biliyomuyuz ve Formatı oem sidisiylemi atıyoruz (Eyer cd liyse)

4- Omi alınca sadece kod veriyolarmıs diyolar windowsun sitesinden 8 i indirip ona yazıyosun diyolar dogrumu
    Şimdiden teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeefTec -- 8 Ekim 2014; 20:18:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PeefTec

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Ben Vatandan Pc Toplıcam Ve windows 8 kurduracagım sice sorularım sunlar

1-Oem Nedir? yani aldıgımızda kutudamı veriyolar yoksa orda sadece 1 keremi kuruyolar

2-http://www.vatanbilgisayar.com/oem-windows-81-single-language-64-bit-turkce.html#genel-bakis
    sizce bu iyimi
    2- Kutuluyla Oemin arasındaki fark nedir

3- Oeme Format atınca Yenden yükleye biliyomuyuz ve Formatı oem sidisiylemi atıyoruz (Eyer cd liyse)

4- Omi alınca sadece kod veriyolarmıs diyolar windowsun sitesinden 8 i indirip ona yazıyosun diyolar dogrumu
    Şimdiden teşekürler

Merhaba;

Sorularınıza tek tek cevap vereyim.
    1- OEM sifir bir bilgisayar ile birlikte alinabilen (cpu-anakart-ram bu ucunun kesinlikle bir arada olmasi gerekiyor) ve o pc nin omru boyunca yasayan isletim sistemidir. OEM isletim sistemini magazadan aldiginizda yaninda bir DVD medya ile birlikte ve urun anahariyla beraber gelir. Ilk kurulum yaptiginiz pc olmak kaydi ile istediginiz kadar yeniden kurulum yapip aktiflestirebilirsiniz. Sadece baska pc ye kuramazsiniz.
    2- Kutu ile oemin farki sudur. OEM sadece birlikte geldigi bilgisayara kurulabilir ve o bilgisayarin omru bittiginde oem windowsun da omru biter ve cop olur. Kutu lisans da ise ayni anda tek bir bilgisayarda kurulu olmak sarti ile istediginiz bilgisayara kurup aktiflestirebilirsiniz.
    3- 1. sorunuzda cevabini verdim zaten.
    4- Kim soylemis ise sallamis. Microsoft'un store sitesinden satin alirsaniz sadece urun yukleme anahtari gonderilir. Ayrica size urun yukleme linkleri de gonderilir. Teknoloji magazalarindan alirsaniz yukleme medyasi ile beraber gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.