Şimdi Ara

WHARFEDALE DİAMOND 9 SERİSİ; İNCELEMELER, YORUMLAR, FOTOĞRAFLAR... (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.097
Cevap
7
Favori
102.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5.1 şeklinde devam edin...5.1 sistemi sonradan eklemelerle 7.1 yapamazsınız zaten yapsanız da o sistem 5+1+2 olur ve mantıksız olur canton movie 125 gibi bir sistem için..
  • canton u getiren firmayla konustum onlarda yine canton urunu kullanabiirsiniz frontlara digerlerini arkaya kaydırırsınız olur dedi.ama ben kule tipi istiyorum onlere daha iyi olur diye dusunmustum.zorlamaya gerek yok.
    zaten ileride daha iyi bir sistem hedefliyorum.
    pasif hop takım kurucam 1 yıl sonra falan.aldıklarımın parasını odeyiyimde once.
    tesekkurler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

quote:

Orijinalden alıntı: volkan gitarist

bence wharfedale alma iyi bir hoparlör değiller.eğer bütceniz varsa biraz daha iyi bir hoparlöre yönelmenizi tercih ederim 9 serisini elimden çıkardım.kurtuldum denemediğim amfi kalmadı iyi bir sonuç alamadım.şimdi paradigm refefence 100v5 serisine geçicem birikim yapıyorum.bütceniz varsa paradigm düşünün

neye göre iyi olmadıklarını söylüyorsunuz? 9 serisi oldukça tutulmuş serilerindendir. bence denediğiniz amfiler hoparlörleri sürmeye yetmemiş olabilir.

valla bencede neye göre iyi değil,bir dünya hop. dinledim,tamam 9.6 nın sürmesi zordur ama fiyat/performans dedinmi yanına yanaşacak kaç tane hop. varki?
    ayrıca 9.6 haricinde diğer 9 serisi hop. leri gayet rahat sürülebilirler,ama uyumlu amfi olması şartı ile tabiiki
    paradigm s100 kastediliyorsa onuda dinledim tabiiki 9.6 dan daha iyi ama 9.6 nın 800 dolar s100 ünde 4500-5000 dolar civarı olduğunu unutmamak gerekir...
    9.6 kim ne derse desin fiyatının çooook üstünde bir hop. dür...hele uyumlu ve güçlü bir amfi ile sürüldüğünde tadından yenmez oluyor

volkan yanlış hatırlamıyorsam 9.6 larını zayıf bir amfi ile sürmeye çalışıyordu beğenmeme sebebide bu olsa gerek,sanki farklı amfilerle kullanması gerektiğni
    konuşmuştuk gibi hatırlıyorum

• sayın tamerege
    dediğinizde tamamen haklısınız bu fiyata iyi hoparlörler.media markette değişik amfilerle değişik kolonlarla denedim.inanın wharfedale 9.6 klipsh rf62 rf 82 ve jamoların altında bir sese sahipti.Orda baya bir şaşırmıştım.Ama tabi fiyat farkı var o konuda birşey diyemem.Artık iyi bir sistem kurup bir daha kolay kolay değiştirmeyeceğim parçalar almak istiyorum.Tabiki maliyeti çok yüksek paradigm 100 leri baya bir dileme şansım oldu 8000 tl civarı fiyatları ama inan hakediyor.
  • Hala mantıklı bir açıklama yapmış değilsin. 8ooo liralık hoparlörlerle kıyaslama yapıyorsun.
  • Ben Klipsch rf 52 leri alırken yan yana 9.6 lar ile dinlemiş ve beğenmemiştim, daha kapalı ve cansız bir sesi vardı. Tabi Klipsch ler yüksek hassasiyetiyle kolay sürülen hop. ler bunun da ekisi var. Benim anladığım kadarıyla 9.6 lar ilk çıktında düşük fiyatıyla öne çıkmış bir model fakat daha sonra fiyat artınca bu cazibesini kaybetmiş bir marka/model. 8.000 tl konusu ise kişisel tercih tamamen şahsen bir çift hop. e bu rakamı ayıracak olsam hi end tabir edilen ürünlere bakarım.
  • Studio serisi zaten Paradigm Reference markası altında satılıyor.Paradigm Reference ürünleride Paradigm ın Hi-End klasmanında ürünleridir
  • güzel arkadaşlarım 9.5 lerimi taşındığım için satıyorum.satmadan önce dinlemek isteyen arkadaş olursa misafirim olabilir.ben klipsch rf , jbl es serilerini uzunca süre ev ortamında dinlemiş biri olarak 9.5 te aldığım tonları asla yakalayamadım.burda birçok arkadaş 9.6 lardan yeterince verim alamadı , bunun başlıca sebebi sanırım sürülmesinin zor olması.kısmen daha kolay sürülen 9.5 leri giriş seviyesi bir amfiyle sunduğu alt frekanslara kesinlikle şaşıracaksınız

sanırım tekrar alacağım hoparlörler opus serisi olacakır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rap_üstad

güzel arkadaşlarım 9.5 lerimi taşındığım için satıyorum.satmadan önce dinlemek isteyen arkadaş olursa misafirim olabilir.ben klipsch rf , jbl es serilerini uzunca süre ev ortamında dinlemiş biri olarak 9.5 te aldığım tonları asla yakalayamadım.burda birçok arkadaş 9.6 lardan yeterince verim alamadı , bunun başlıca sebebi sanırım sürülmesinin zor olması.kısmen daha kolay sürülen 9.5 leri giriş seviyesi bir amfiyle sunduğu alt frekanslara kesinlikle şaşıracaksınız

çok haklısın kardeşim ben de 9.5 leri daha çok beğenmiştim daha yumuşak tonları vardı tabii bana göre ama piyasa 9.6 ları daha çok tutuyor nedense

• quote:

Orijinalden alıntı: rap_üstad

güzel arkadaşlarım 9.5 lerimi taşındığım için satıyorum.satmadan önce dinlemek isteyen arkadaş olursa misafirim olabilir.ben klipsch rf , jbl es serilerini uzunca süre ev ortamında dinlemiş biri olarak 9.5 te aldığım tonları asla yakalayamadım.burda birçok arkadaş 9.6 lardan yeterince verim alamadı , bunun başlıca sebebi sanırım sürülmesinin zor olması.kısmen daha kolay sürülen 9.5 leri giriş seviyesi bir amfiyle sunduğu alt frekanslara kesinlikle şaşıracaksınız

Opus iyi seçim. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 22 Ocak 2012; 1:46:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Hala mantıklı bir açıklama yapmış değilsin. 8ooo liralık hoparlörlerle kıyaslama yapıyorsun.

şöyle bir açıklama yapıyım.wharfedale 9.6 9.2 9cs centeri orjinal ayaklıklarını ve iyi kablolarla sattığım fiyat 1300 tl aldığımda ise 3500 tl idi.arada iyi bir zarar var.Biraz daha sıksaydım dişimi çok daha iyisini alıp ömür boyu kullanmıştım.kıyaslama falan yapmıyoum.benim istediğim kolon fiiyatı o.Arkadaşa bahsettiğim konu ise paradigm 11v6 yada daha düşük modeli veya klipsh rf 62 idi.9.5 leri bilemem dinlemedim iyi hoparlör diye duydum.9.6 ları power ampli ile kullandım yine beyenmedim bu benim şahsi yorumum herkezin kulak zevki farklıdır tabiki ben beyenmem başkası beyenir ben beyenirim başkası beyenmez.

• quote:

quote:

Hala mantıklı bir açıklama yapmış değilsin. 8ooo liralık hoparlörlerle kıyaslama yapıyorsun.

şöyle bir açıklama yapıyım.wharfedale 9.6 9.2 9cs centeri orjinal ayaklıklarını ve iyi kablolarla sattığım fiyat 1300 tl aldığımda ise 3500 tl idi.arada iyi bir zarar var.Biraz daha sıksaydım dişimi çok daha iyisini alıp ömür boyu kullanmıştım.kıyaslama falan yapmıyoum.benim istediğim kolon fiiyatı o.Arkadaşa bahsettiğim konu ise paradigm 11v6 yada daha düşük modeli veya klipsh rf 62 idi.9.5 leri bilemem dinlemedim iyi hoparlör diye duydum.9.6 ları power ampli ile kullandım yine beyenmedim bu benim şahsi yorumum herkezin kulak zevki farklıdır tabiki ben beyenmem başkası beyenir ben beyenirim başkası beyenmez.

volkan ne yaptın nereden 3500 e aldın bu seti,şimdi dolar euro bu kadar yüksekken bile o kadar etmezki 9 serisi,
    en pahalı 2000 tl olurdu o bile olmazdı bence,neyse hayırlısı olsun ama satan kimse sağlam bir güzellik yapmış sana.

• ben de WF ye ısınamayanlardanım. Bir kaç ortamda 9,6 ve 10 serilerini dinlemiş pek beni sarmamıştı. Acemi zamanlarımızdı uygun amfi bulamazsam bu kolonlara zorlanırım diye yanaşmamıştım almaya çok uygun fiyatlara bulmuş olmama rağmen.
    Bir tek evo serisinin sesi hoşuma gitmişti marantz avr ile dinlemiştim
    Markanın üst serileri eminim çok daha iyi ses sahiptir de ülkeye pek gelmiyor WF nin üst serileri sanırım değil mi? WF yi resmi olarak getiren, bol çeşit bulunduran yerler var mı?
  • WF lerle ilgili kötü anılara bende ekleme yapayım...

Sony MF450 hoplarımdan sonra upgrade olsun diye WF 10.7 10cs vs set kurmuştum tabi dinleme yapmadan WF 9.6 popülerliği ile yola çıkmıştım.

Sistemi kurtuktan sonra şok olmuştum kupkuru donuk bir ses ve nitekim çok sürmedi zararına paketleyip iade etmiştim...

Ben WF 10.7 kesinlikle tavsiye etmiyorum...WF 9.6 dinlemedim bir şey diyemem ama centre olarak 10 cs ile 9cm beraber satın almış ve dinlemiştim ses hemen hemen aynıydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Ben Klipsch rf 52 leri alırken yan yana 9.6 lar ile dinlemiş ve beğenmemiştim, daha kapalı ve cansız bir sesi vardı. Tabi Klipsch ler yüksek hassasiyetiyle kolay sürülen hop. ler bunun da ekisi var. Benim anladığım kadarıyla 9.6 lar ilk çıktında düşük fiyatıyla öne çıkmış bir model fakat daha sonra fiyat artınca bu cazibesini kaybetmiş bir marka/model. 8.000 tl konusu ise kişisel tercih tamamen şahsen bir çift hop. e bu rakamı ayıracak olsam hi end tabir edilen ürünlere bakarım.

Sertac s100 serisi paradigm in reference serisi hi-end bir urun zaten. 8000 tl ye ornegin ne alirdin? Hangi hi-end urunu mesela?

• 10.7 yi bende hevesle alıp, ki 9.6 larımı satıp almıştım ama yarım saatte paketleyip geri göndermiştim.10.7 asla 9.6 nın
    yerini tutamaz,zaten tutamadıda. satış rakamlarından bellidir.9.6 kesinlikle efsanedir,bu paraya bu performans,yok
    maalesef böyle bir hop. şu anda,9.6 dan daha iyi performans verebilen hop. ler ancak 4-5 bin dolarlık hop. lerdir.
    9.6 nın tek eksisi kolay sürülememesi ve kesinlikle uygun bir amfi araması,bu eşleşme olduğunda tadından yenmiyor.
  • @by@li, şimdi ne desem s100 ler onları döver diyeceksin o yüzden boşver en iyisi...

@sevgili Tamer 9.6 lar ile 4-5.000$ arasında birşey yok mu diyorsun şimdi

edit ; imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 26 Ocak 2012; 19:47:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

@sevgili Tamer 9.6 lar ile 4-5.000$ arasında birşey yok mu diyorsun şimdi

Bu biraz ağız alışkanlığı oldu Tamer arkadaşımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

quote:

volkan ne yaptın nereden 3500 e aldın bu seti,şimdi dolar euro bu kadar yüksekken bile o kadar etmezki 9 serisi,
    en pahalı 2000 tl olurdu o bile olmazdı bence,neyse hayırlısı olsun ama satan kimse sağlam bir güzellik yapmış sana.

3 4 sene önceden bahsediyorum sadece 9/6 ları 2000 tl ye almıştım

• ben 8000 tl verebileceklere GX200 leri önerebilirim alternatif olarak
    10 bin vereceklere GX300 de süper olur
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.