Şimdi Ara

VW PASSAT Satıp VOLVO V40 Almak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fanatikler Volkswagen'i satıp aynı paraya E-Class alabilseniz bile çok yakar almayın derler. Volkswagen'i her koşulda satmaya muhalif kişilerden yeni araç hakkında objektif yorum beklemeyin. Düşündüğünüz aracın kullanıcılarının fikirleri çok daha kıymetli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Golf varken en iyi araç golf.
    Passat varken en iyi araç passat.

Bakalım sıradaki en iyi araç hangisi olacak? Arteon? Tiguan? Toureng? Caddy?

Forum olarak bizde böyle sınanıyoruz demek ki
    Ne yani tutulmadığı için üretimi duran c sınıfı bir araç d sınıfının en çok satan aracından daha mı iyi? Vw düşmanlığını perdelemek için beni kullanmana gerek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Ne yani tutulmadığı için üretimi duran c sınıfı bir araç d sınıfının en çok satan aracından daha mı iyi? Vw düşmanlığını perdelemek için beni kullanmana gerek var mı?

Alıntıları Göster
    Herkes tutulan araç mı alıyor? Ya da almak zorunda mı?

Hiçbir markanın düşmanı değilim. Parasını verdiğim zaman bütün arabalar benim.

Ben vw de alırım, geely de alırım. Dünyada tek bir marka varmış gibi bağlanıp kalmam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalniz VW fanboyu beyinsislerin tek dayanağı çok satması başka birşey yok

Adamlara para verseler bu kadar olamaz ya çok ilginç gerçekten

• Bir iki incelemede aracın 10LT yaktıgı yazıyordu S. icinde...

Her aracın fanboyu var.Bu konuda Hondacıların ustune de tanımam mesela...
    Benim gordugum temel 2 konu var.
    1.VW cok agır elestiren bir kesim bunun karsısında da savunan bir kesim var.
    2.Forumun bir kısmına gore de Fiat ve Renault cop

Nasıl kolayca "cop" denebiliyor ben de bunu anlayamıyorum.Ayrıca Passat Uzak ara en cok satan D Sınıfı olduguna gore alanların da herhalde bir dusuncesi,begendigi yerler vardır diye dusunuyorum.
  • Bence mantıksız bir değişim olmaz. Özellikle şehiriçinde koca araba bazen bıkkınlık verebiliyor zaten siz de iki kişi kullanıyormuşsunuz, Passat insana sırtında taşıyor hissi verir gereksiz ağırlık gibi. Aynı zamanda konfor ve kaliteden de vazgeçmek istemediğiniz için Volvo V40 mantıklı olur bence. Ama maddi durumunuz çok rahat değilse az kullanılmış temiz ikinci el bir örneğini almanız daha mantıklı olur zira V40 Passat kadar değerini koruyan bir araç değil.

• 150 160 bin arasında a4 dizel quatroo araç alabilirsin bence kışın çok rahat edersin.
  • garip2018 G kullanıcısına yanıt
    1.5 T3 Inscription içi kehribar deri döşeme cam tavan olan araç için bu aldığım fiyat.
  • integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle zaman ayırıp böyle detaylı anlattığınız için teşekkür ederim.
    Bu aracı hiç kullanmadım ama kalitesini tahmin edebildiğim için almak istedim. Ama üretimi durması konusu beni vazgeçirdi. Zaten yüksek değer kaybı ortadayken birde üretimi durmuş araç bir kaç sene sonra sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum.
  • Atıflar bana yapılmamış ama ben yine de cevap vermek isterim.
    Şu an passat sahibi olmama rağmen herhangi bir fanboyluk, bir marka aşkı bende yok. Sadece o an o paraya o araç mantıklı geldi gözüme onu aldım hepsi bu. Bence herkesin yapması gereken de bu. Marka kimseye reklam parası veya aracı alınca hisse vermiyor sonuçta. Şu an beni V40 tan tek vazgeçiren şey üretiminin durdurulmuş olması. Şu an gerçekten baktığımda kabin sessizliği, güvenlik, konfor vs vs gibi konularda tam bir araç göremiyorum bu fiyatlarda.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Passat aynı sınıfındaki insignia'dan bile kötü bir araç hele ki yol tutuşu sınıfında sonları oynuyordur

VW babanızın malı değil biraz objektif bakın olaya sırf piyasasına bakılıp araç alınmaz herşeyi ile değerlendirmek gerekli insanlar satmak için değil binmek için alıyorsa piyasa muhabbeti yapılmaması gerekli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tıtanium T kullanıcısına yanıt
    Passat denemişsin hocam birde İnsignia veya bmw deneyebilirsiniz.

• Tıtanium T kullanıcısına yanıt
    Hocam üretiminin durma nedeni piyasanın suva yönelmesinden dolayı. Zaten v40 yerini xc40 a bırakacak. Mesela CMax in de üretimi duracak. Birçok marka artık Suva yönelecek. Eğilim bu yönde. Uygun fiyata alınan bir V40'ın piyasası her zaman olacaktır. O donanım ve kalitede 150 bin civarında piyasada araç var mı? Eğer alıp 2 yıl sonra satılacaksa bence de Volvo alınmamalı, 5 yıl binilecek ise kesinlikle alınabilir. Şu an S40 da üretilmiyor ancak ikinci el piyasası var.
    Bence asıl önemli olan birden fazla çocuklu aile olma ihtimali varsa V40 uygun bir araç olmayabilir. Şu an 2 aylık bir bebeğimiz var, ilk çocuğum da 3,5 yaşında. Puseti ,arabası yükü derken bagaj çok zor yetiyor, özellikle de uzun yolculuklarda. Aracımın tek problemi bagaj. Satmak istemiyorum, ancak bir yandan da 4 kişilik bir aileyiz ve çocuklar ufak. İkilemde kaldım. Eşim büyük bir araç alalım diyor ben direniyorum. Aslında o da aracın satılmasını pek istemiyor ancak çocuklar var. Tam ikilemdeyiz. Sizde de böyle bir ihtimal varsa Passat'ın kalması mantıklı olabilir.
    İy günler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mevcutta 2 aracın da sahibiy-d-im.(1 sene 20bin km kullanıp 2 hafta önce sattım) Eşimde v40 dizel bende 1,4 tsi var-dı- .
    - volvo nun sert olan süspansiyonları hafif - orta derinliklerdeki çukurlarda daha konforlu. Bu yüzden ben artık v40 a sert değil Gergin diyorum. Passat v40 a göre süsp olarak daha konforlu sanılır fakat DEĞİL.
    - hızlandığında volvo nun rüzgar sesi daha az, rüzgar direnci daha düşük . Yani yüksek hızlarda (tahmini 140 ve üstü) volvo çok daha stabil gidiyor. Passat zaten 90-100 dedin mi uğuldamaya başlıyor
    - volvo da city safety (60km ye kadar oto fren) , elektrikli koltuk , yaya havayastığı standart. Bunlar passat ta yok (elektrikli koltuk highline da ancak geliyor)

- volvo koltukları tartışmasız daha rahat, Daha ortopedik
    - passat taki anahtarsız çalıştırma ve elektronik el freni ayrı bir rahatlık katıyor

İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum geniş iç hacim ihtiyacınız yok ise hiç kasmadan volvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neiss -- 8 Nisan 2019; 17:53:35 >

• D2 ve T3 v40 ların yakit ortalaması nedir?

1 serisi ve v40 arasında gidip geliyorum...

• Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Üretimi kalkan v40 mi yoksa arkadan itişin keyfini sürmek mi? Karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Bu mesaj silindi.
    Söylediklerinden biri doğru olsun:

Avrupanın da türkiyenin de d sınıfında en çok satan aracı passat. Demek ki en çok tutulan d sınıfı araç passat.
    Passatın yayla gibi olduğu herkesin kabul ettiği, rakamlarla desteklenen bir gerek
    Tdi dsg en çok ve en kolay satılan passat versiyonu
    Yahu volvonun 2. Elinin zayıflığını da mı tartışıcaz, pes
    V40 ülkemizde değil dünyada tutmadı ve üretimi bitti.
    Aracın makyajla yenilenmediğini herkes bilir, v40 passattan önce çıktı, çok demode. Passat’a da yeni makyaj geldi

Gerçekten söylediklerin içinde bir tane elle tutulur bişey yok

1. D sınıfı en çok tutulan araba Passat DEĞİL.
    2. Passat "yayla gibi" DEĞİL.
    3. TDI DSG en çok tutulan değil EN SORUNLU kombinasyon.
    4. Volvo 2. eli ZAYIF DEĞİL. [Fahiş fiyata sıfır aldığın 1 Passat'ı 20.000 TL zararına satana kadar ben aynı sürede 4 V40 satarım.]
    5. V40 ülkemizde tutulmadığı için üretimi durmadı.
    6. V40 2016 yılında makyaj yedi, ama Passat 2014 yılından beri aynı. Özetle Passat V40'dan daha demode...

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Passat aynı sınıfındaki insignia'dan bile kötü bir araç hele ki yol tutuşu sınıfında sonları oynuyordur

VW babanızın malı değil biraz objektif bakın olaya sırf piyasasına bakılıp araç alınmaz herşeyi ile değerlendirmek gerekli insanlar satmak için değil binmek için alıyorsa piyasa muhabbeti yapılmaması gerekli.
    Passat insigniadan kötü diyen biri nasıl objektif olabilir?

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Bana passat ve insignia + ve eksiklerini söz söylermisiniz?

Piyasasının değil teknik ozellerini baz alarak söyleyin.

Ben size şöyle örnek vereyim passat yol tutuş vasattır. İnsignia her defasında içinden geçmiştir yol tutuş konusunda... Hadi buyrun siz objektif olun.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.