Şimdi Ara

VW Golf 7 TDI mı BMW 1.16 ed mi ??? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
21.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onboardx
    Fuarda bmw 1,golf 7,v40 inceleyen biri olarak tercihim ferah bir araç olurdu.Bu bakımdan golf 7 yi tercih ederim.Premium kompakt sınıfta kaliteli iç mekan sıralamam bmw 1, audi a3, v40 şeklinde olur.

Ben de sırf bu araçlar için gitmiştim fuara. Golf 7 ferah ama önceki model daha tok duruyor. Bir de ağırlıktaki düşüş bende olumsuz izlenim yarattı. A class'ın malzemesi hoşuma gitmedi. a3 ön konsolu fazla beğenmedim. tek kapılı olunca çok incelemedim açıkçası. 5 kapılıyı da görmek gerek. v40'ın iç mekan kalitesinde eksik olan nedir? Araç ağır, 1400 kg, tabi bunda u/g/y ebatlarının sınıfındaki diğer araçlara göre fazla olmasının da payı var. D sınıfı hatchback gibi sanki. bmw 1 in tek eksisi, çok ferah değildi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Italoman

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx
    Fuarda bmw 1,golf 7,v40 inceleyen biri olarak tercihim ferah bir araç olurdu.Bu bakımdan golf 7 yi tercih ederim.Premium kompakt sınıfta kaliteli iç mekan sıralamam bmw 1, audi a3, v40 şeklinde olur.

Ben de sırf bu araçlar için gitmiştim fuara. Golf 7 ferah ama önceki model daha tok duruyor. Bir de ağırlıktaki düşüş bende olumsuz izlenim yarattı. A class'ın malzemesi hoşuma gitmedi. a3 ön konsolu fazla beğenmedim. tek kapılı olunca çok incelemedim açıkçası. 5 kapılıyı da görmek gerek. v40'ın iç mekan kalitesinde eksik olan nedir? Araç ağır, 1400 kg, tabi bunda u/g/y ebatlarının sınıfındaki diğer araçlara göre fazla olmasının da payı var. D sınıfı hatchback gibi sanki. bmw 1 in tek eksisi, çok ferah değildi...

v40 güzel araç ancak çok pahalı bana göre.ikinci elde çok değer kaybettirdiğini de göz önüne alırsak bence bmw 1 daha tercih edilesi bir seçenek makyajlı gelecek olanı.

• her ne kadar yazdığım mesaj silinsede aynı şeyi tekrarlıyorum.
    arkadaşım sen ne içtin ne alaka bmw 1 ile golf. Sadece diyorumki çık dışarıya 10 kişiye sor 1 serisi bmw yada golfmü diye. Aldığın cevapları bizimle burdan paylaşmayı unutma sakın.
    Abartmayın şu golfü gözünüzde bu kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: ghunesh

bence ikisine de binmeden karar vermeyin derim. Mesela markaları atın kafanızdan, bir GOLF 7'nin içine oturun, sonra da BMW 1.16'nın. Golf'ün cok daha kaliteli ve daha dolu oldugunu göreceksiniz. Ben olsam Golf derdim. İnsanlar sırf markaya göre değerlendiriyor. Benım için 3 serisinin altı BMW DEĞİLDİR. Noktaaaaaaaaaa :)

bu yazdıkların da benin için palavradan başka birşey değildir. otomobiller içine oturulmak için değil yolda kullanılmak içindir.

Noktaaaa

benım bu yazıklarımdan sadece bu dediğin yorumu çıkarıyorsan senin Türkçe'nde veya okuduğunu kavramada sıkıntıların var demek genç laf olsun diye konuşmuyoruz burda, yorum yaparken şu çocukluğunuzu burda bi kenara koysanız keşke de normal hayatta yine böyle sevindirik olmaya devam edersin, hadi bakiyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

her ne kadar yazdığım mesaj silinsede aynı şeyi tekrarlıyorum.
    arkadaşım sen ne içtin ne alaka bmw 1 ile golf. Sadece diyorumki çık dışarıya 10 kişiye sor 1 serisi bmw yada golfmü diye. Aldığın cevapları bizimle burdan paylaşmayı unutma sakın.

işte sorun da burda güzel arkadaşım, sırf milletin dediğiyle hareket etmeyin. Arabadan anlamayan birisi de gözü kapalı BMW diyecektir. say özelliklerini o zmn dediğinde öyle malak gibi yüzüne bakar. Aynı donanıma sahip BMW fiyatı nedir, Golf fiyatı nedir. Çıkarın ortaya. En az 20.000 oynar. Paran varsa tabii ki BMW alırsın, ben de öyle. Ama Golf 'ü de i30 gibi değerlendirmeyelim lütfen. Birbirinden alakasız araçlar değil sonuçta

• Bu bmw 1 in makyajlısı ne zaman çıkıyor? Kamuflaj resimler var ortada. Ben şahsen şu büyük farlı olanı da beğeniyordum. Farlar 3 serisi gibi olacak herhalde...
  • 2. el için VW
    Fakat diğer herşeyde BMW.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed_Passion -- 9 Ocak 2013; 19:14:04 >
  • quote:

quote:

işte sorun da burda güzel arkadaşım, sırf milletin dediğiyle hareket etmeyin. Arabadan anlamayan birisi de gözü kapalı BMW diyecektir. say özelliklerini o zmn dediğinde öyle malak gibi yüzüne bakar. Aynı donanıma sahip BMW fiyatı nedir, Golf fiyatı nedir. Çıkarın ortaya. En az 20.000 oynar. Paran varsa tabii ki BMW alırsın, ben de öyle. Ama Golf 'ü de i30 gibi değerlendirmeyelim lütfen. Birbirinden alakasız araçlar değil sonuçta

Golfü bende beğenirim bakın yanlış anlaşılmasın kötü arabadır demiyorum. Her ne kadar DSG vs. konularda tasvip etmesemde güzel araç. Doğuş saolsun bi düzen tutturmuş gidiyor. Aynı aracın Rusyadaki garanti süresi ile burdaki bile aynı değil mesela.
    Kendi yazdığın yazı ile çelişiyorsun arkadaşım. Hem diyosun ki aynı özelliklerde BMW ile Golf aynı para değil arada 20000 var hemde diyosunki İ30 ile kıyaslamak yanlış. Burada ben İ30 u savunur gibi bi tavır takınmadım ayrıca zaten konumuzda İ30 değil.
    Madem İ30 örneğini verdin sorarım sana.
    Senin mantığınla konuşuyorum Aynı özelliklerdeki Golf ile BMW arasında 20000 TL var ve doğal olarak BMW daha iyi senin mantığına göre. Peki o zaman aynı özelliklerde hatta Golf ten çok daha dolu ve en az 12000 TL daha ucuz olan İ30 dahamı kötü yada İ30 Golf ile kıyaslanamazmı aksine bal gibide kıyaslanır. BMW ile kıyaslanmasıda ütopya dan başka bişey değil. Arabadan anlamayan biriside BMW der demişsin merak etme arabadan anlayanda BMW der. Ben hiç BMW den inipte Golfe binen görmedim şimdiye kadar.
    Allah aşkına abartmayın bu kadar bu aracı. Kim ne derse desin Golf asla premium olmamış ve olamayacak C sınıfı bir araçtır. Ve rakipleri de İ30, Civic, Auris, Focus, Megane 3 HB gibi C sınıfı araçlardır. Bunların hepsiyle bal gibide kıyaslanır. Ve asla C sınıfı standartlarını belirlemiş değildir. Örneğin yol tutuşta bi Focus gibi değildir.
    Kimse birbirini kandırmasın.

• quote:

quote:

quote:

Golfü bende beğenirim bakın yanlış anlaşılmasın kötü arabadır demiyorum. Her ne kadar DSG vs. konularda tasvip etmesemde güzel araç. Doğuş saolsun bi düzen tutturmuş gidiyor. Aynı aracın Rusyadaki garanti süresi ile burdaki bile aynı değil mesela.
    Kendi yazdığın yazı ile çelişiyorsun arkadaşım. Hem diyosun ki aynı özelliklerde BMW ile Golf aynı para değil arada 20000 var hemde diyosunki İ30 ile kıyaslamak yanlış. Burada ben İ30 u savunur gibi bi tavır takınmadım ayrıca zaten konumuzda İ30 değil.
    Senin mantığınla konuşuyorum Aynı özelliklerdeki Golf ile BMW arasında 20000 TL var ve doğal olarak BMW daha iyi senin mantığına göre. Peki o zaman aynı özelliklerde hatta Golf ten çok daha dolu ve en az 12000 TL daha ucuz olan İ30 dahamı kötü yada İ30 Golf ile kıyaslanamazmı aksine bal gibide kıyaslanır. BMW ile kıyaslanmasıda ütopya dan başka bişey değil. Arabadan anlamayan biriside BMW der demişsin merak etme arabadan anlayanda BMW der. Ben hiç BMW den inipte Golfe binen görmedim şimdiye kadar.
    Allah aşkına abartmayın bu kadar bu aracı. Kim ne derse desin Golf asla premium olmamış ve olamayacak C sınıfı bir araçtır. Ve rakipleri de İ30, Civic, Auris, Focus, Megane 3 HB gibi C sınıfı araçlardır. Bunların hepsiyle bal gibide kıyaslanır. Ve asla C sınıfı standartlarını belirlemiş değildir. Örneğin yol tutuşta bi Focus gibi değildir.

arkadaşım kusura bakma ama sen Volkswagen ile Hyundai'yi kıyaslıyorsan arabalardan anlamıyorsun demektir. ben Golf'ü savunmuyorum, ama fanatikliğini de yapmıyorum. Ben i30 derecesinde bir araç değil, üst sınıfa (audi, mercedes, bmw) yakın bir araç anlamında dedim i30 gibi değerlendirmeyelim derken, onu da anlamamışın. Öyle ütopik falan cok abartıyosun olayları. Üstüne basarak söylüyorum 1 serisi güzel bir araç ama BMW karakterini yansıtmıyor. O yüzden Golf ile pekala kıyaslanır bir araç. Golf asla premium olmamış demişin, buna eyvallah bişey diyemem ama olamayacak dersen sende art niyet ararım. ilk cümlende "Golfü bende beğenirim bakın yanlış anlaşılmasın kötü arabadır demiyorum " demişin. Sonra da "Allah aşkına abartmayın bu kadar bu aracı. Kim ne derse desin Golf asla premium olmamış ve olamayacak C sınıfı bir araçtır. Ve rakipleri de İ30, Civic, Auris, Focus, Megane 3 HB gibi C sınıfı araçlardır. Bunların hepsiyle bal gibide kıyaslanır. Ve asla C sınıfı standartlarını belirlemiş değildir." bak asıl çelişki böyle olur. çelişki ne demek onu da öğrenmiş oldun. Sen de Volkswagenle Renault'u kıyaslamışın. Buna araçtan anlamayanlar da güler söyliyim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım kusura bakma ama sen Volkswagen ile Hyundai'yi kıyaslıyorsan arabalardan anlamıyorsun demektir. ben Golf'ü savunmuyorum, ama fanatikliğini de yapmıyorum. Ben i30 derecesinde bir araç değil, üst sınıfa (audi, mercedes, bmw) yakın bir araç anlamında dedim i30 gibi değerlendirmeyelim derken, onu da anlamamışın. Öyle ütopik falan cok abartıyosun olayları. Üstüne basarak söylüyorum 1 serisi güzel bir araç ama BMW karakterini yansıtmıyor. O yüzden Golf ile pekala kıyaslanır bir araç. Golf asla premium olmamış demişin, buna eyvallah bişey diyemem ama olamayacak dersen sende art niyet ararım. ilk cümlende "Golfü bende beğenirim bakın yanlış anlaşılmasın kötü arabadır demiyorum " demişin. Sonra da "Allah aşkına abartmayın bu kadar bu aracı. Kim ne derse desin Golf asla premium olmamış ve olamayacak C sınıfı bir araçtır. Ve rakipleri de İ30, Civic, Auris, Focus, Megane 3 HB gibi C sınıfı araçlardır. Bunların hepsiyle bal gibide kıyaslanır. Ve asla C sınıfı standartlarını belirlemiş değildir." bak asıl çelişki böyle olur. çelişki ne demek onu da öğrenmiş oldun. Sen de Volkswagenle Renault'u kıyaslamışın. Buna araçtan anlamayanlar da güler söyliyim :)

Her iki araçta C sınıfı olduğuna göre tabiki kıyaslanır bunda garipsenecek bi durum yok.
    C sınıfı araçların tabikide hepsi aynı kalitede değil aralarında mutlaka farklar var. aralarında iyi olanda var kötü olanda var. Ama uçurum yok sonuçta C sınıfı araç hepsi.
    Yanlış anlaşılmasın ben Golfü kötülemiyorum çelişkide olduğum falanda yok. Golf kendi sınıfındaki iyi araçlardan biri. Ama en iyisi değil. BMW ile kıyaslamak bana göre saçma. Tabiki diğer kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslanacak.
    Arabalardan anlamadığımı da nerden çıkardın. Hyundai ile Volkswagen kıyaslaması ile benim araçlardan anlamadığım sonucunu çıkarmak ne alaka şimdi.Ben araç konusunda bilgiliyim falan demedim dememde zaten. Benden çok daha bilgili olan forumdaşlar var burada.
    Zaten bu millete müstehak. Giderler Boşline araca dünyanın parasını verirler. Elinde para aylarca sıra beklerler. Serviste bi güzel öpülürler. Sıfır araç alıp daha ilk ayda DSG arızası ile uğraşırlar. sonrada gidip sorsan yine alırım derler.
    Sorarım sana Clio 4 den Polonun ne artısı varda dolu bi Clio4 dururken Aynı paraya Boşline Polo alır insanlar. Bu mu premium olacak olan firmanın aracı.Aynı şey DSG de de var. Google a yaz DSG diye her 10 konunun 8 tanesi arıza .
    veya Golfün rakipleri olan Focus, astra, Civic, İ30, Megane 3ten aman aman ne farkı var. Fiyatının yüksek olması dışında.
    Renault ile VW kıyaslanmaz demişin asıl ben buna gülüyorum bu kadar fanatiklik olmaz:)

• BMW 1.16
  • arkadaşlar durun tamam, sakin olun

ben arabamı çoktan aldım,2 aydırda kullanıyorum. audi a3'ü bekleyemedim, 1.6 tdi golf dsg highline aldım. arabamdan inanılmaz derecede memnunum, bmw 1 serisine makyaj gelecek dedikoduları dolaşıyor zaten.

bmw1 serisi ile golf kıyaslanmaz diyenlere, almanya'daki fiyatlara ve alman dergilerindeki karşılaştırmalara bakmalarını tavsiye ediyorum. ülkemizdeki vergi sistemi nedeniyle bmw mercedes gibi markaların insanların gözünde gereksiz yere ilahlaştırıldığına inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

arkadaşlar durun tamam, sakin olun

ben arabamı çoktan aldım,2 aydırda kullanıyorum. audi a3'ü bekleyemedim, 1.6 tdi golf dsg highline aldım. arabamdan inanılmaz derecede memnunum, bmw 1 serisine makyaj gelecek dedikoduları dolaşıyor zaten.

bmw1 serisi ile golf kıyaslanmaz diyenlere, almanya'daki fiyatlara ve alman dergilerindeki karşılaştırmalara bakmalarını tavsiye ediyorum. ülkemizdeki vergi sistemi nedeniyle bmw mercedes gibi markaların insanların gözünde gereksiz yere ilahlaştırıldığına inanıyorum.

eyvallah kardesım, hayırlı olsun diyorum ve katılıyorum. Çok iyi olduğuna inandığım bir araba araştırma sitesinde bile Golf'ün puan olarak 1 serisinden, Mercedes a serisinden ve a3'ten daha fazla puan aldığını görebilirsiniz.

http://www.carbuyer.co.uk/

• izmir audi bayisi yeni a3 5 kapı sportback aracın normalde nisan ancak yeni gelişmelerle haziran gibi ulkeye geleceğini soyleyip benimde kafamı karıstırdı. Fiyat olarakta sadece tahmini, su anki 2012 fiyatlarından 10-12 bin lira daha pahalı olabileceğini soyledi.
  • quote:

Kazasız sürüşler dilerim. Ben de 5 kapılı A3, makyajlı bmw 1 ve v40'ı bekliyorum. Önceki arabam golftü. Her an golf sürprizi yapabilirim

• quote:

Çok doğru yurt dışındaki otomobil dergilerinde golf genelde a3 ve bmw 1 serisi kkyaslamalarından hep birinci çıkıyor...
    Hayırlı olsun kazasız belasız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu hortlatalım golf tdi hignline metalik renk indirimli 82000 tl
    BMW 1,16 ed indirimli fiyatı ile 83700
  • quote:

ülkemizdeki vergi sistemi nedeniyle bmw mercedes gibi markaların insanların gözünde gereksiz yere ilahlaştırıldığına inanıyorum.

BMW ye farklı vergi mi uygulanıyormuş??? Premium vergisi olur mu olur....
  • Golf DSG candır Hayırlısı olsun
  • Tamamen katılıyorum bencede golf dsg iyi seçim 2012 dsg cc sattım 78000 de hiç bir sorunu yoktu şanzımanın ve şu an yine dsgye biniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.