Şimdi Ara

'Vodafonenet Sorunu' Yasal süreci bilenler Lütfen Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vodafonenet ile ilgili sıkıntım var bir konuda sizlere danışmak istiyorum, resmen çileden çıkardılar 1 aydır.

1 buçuk ay önce bayiden Vodafonenet 5gb 8mbs net bağlattım annemin adına. Rezalet hızı ve kardeşimin derslerini ihmal etmesi yüzünden 12. gün arayıp iptal ettirmek istediğimizi söyledik. ( Ben başka şehirdeyim ailem başka şehirde ). Aboneliğin yasal sahibi annem olduğu için o aramış, vazgeçirmeye çalışmışlar sonra donduralım demişler, kardeşim( 14 yaşında ), annem konuşurken donduralım mı sorusuna "evet" demiş. Ama annem ısrarla "hayır, kapatın!" demiş. Bunlar kardeşimin lafını baz alarak dondurmuş. Bu bir kere suçtur, yasal hiçbir gerekçesi yoktur. Bu sorunu 4 gün sonra (14 günlük süre geçmiş oldu, taahhüt cezası, bağlantı ücreti tabii oluyor 14 gün geçince ) öğrenince kan beynime çıktı, kız kardeşime arattım Vodafoneneti, ve ağızlarının payını bir güzel verip yaptıklarının yasadışı olduğunu güzelce anlatmış ve onlar da özür dileyip dondurma işlemini iptal edip internetin 14 günlük yasal süre içinde iptalini gerçekleştirmişler. Ve bize sadece 14 tl borcunuz var, aksi durum olursa bize bu konuşmayı hatırlatın demişler.
    Şimdi bize 70 Tl küsür borç çıkarmışlar. Aradım, nedenini sordum, "SİZ NETİ DONDURMUŞSUNUZ 14 GÜNÜ GEÇMİŞ BU ONUN ÜCRETİ" dediler. Ben yukardaki hatırlatmayı yapınca geçmişe bakıp haklı olduğumu söyledi ama sonrasındaaldığım cevap şu, "SİZ BAYİDEN BAŞVURU YAPMIŞSINIZ, BAYİLERİN YASAL VAZGEÇME SÜRESİ 7 GÜNDÜR. eĞER DİREKT BİZE BAŞVURSAYDINIZ 14 GÜN SÜRENİZ OLURDU." Bunu ilk kez 1 buçuk ay sonra bugün söylüyorlar. Sözleşmede bununla ilgili maddeyi istedim. İnceleme başlattılar.

Bilgili arkadaşlardan ricam böyle bir 7 gün muhabbeti yasal olarak var mıdır ?

• Sözleşmeye imza atıldıktan sonra 14 gündür. Regülatifdir. Değişmez.
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. bayiyi de aradım. Onlar da dedi "abi 14 gündür, 7 gün diye bir made yok sözleşmende." Vodafoneu arıyorum bunu da söylüyorum. Yasal hakkınızı kullanabilirsiniz, bu bizim dediğimiz gibidir diyor. Ben bunları en kısa ve uğraşmadan kime şikayet edebilirim?
  • zazian_12 kullanıcısına yanıt
    şuan çağrı merkezini arayıp, cayma haklarınız ile ilgili bilgi almak istiyorum dersen, sana 14 günü anlatırlar. Ardından bir daha arayayıp sana o şekilde bilgi verildiğini iletirsin dolaylı yoldan bu bilgi kabul olmuş olur.

diğer seçenek BTK ya iletmen orada resmi açıklama dönerler geri aldık. Sorun olmuş özür dileriz gibi. 10 gün sürebilir.
  • 2 haftadır bunlarla uğraşıyorum,ellerim kırılaydıda o sözleşmelerini imzalamayaydım
    20.03 den beri günde 3-4 defa vodafone ila yaklaşık 10-20 dakika telefon görüşmeyi yapıyorum
    telefon hattımı taşıyacaz diye iptal etmişler,iptal olunca telefonlu paketlerden yararlanamayacağım için vdsl2 ye geçiş yapamadım
    yapamadıgım içinde interneti düzgün kullanamadım
    telefon numaramın kapanmış olması ve aynı numarayı tekrar alamıyor olmam zaten madur olmama yetti
    bide bunların üstüne yetmezmiş gibi sürekli evrakların eksik şunu bize faks çek bunu bize faks çek diye uğraştırıp duruyorlar
    allah görüyor bunları bakalım ne olacak
    iptali için başvurdum bugun sana dönicez dediler ama hiç sanmıyorum
    interteri telefonu isterse hiç bağlamasınlar sözleşmeyi ne zaman imzalarsan ondan sonra 14 gün sayıyor
    sen kullan yada kullanma cayma hakkın iptal olmuş oluyor 14 günün sonunda
    bende sanıyorumki bağlanacak internet telefon begenmezsem 14 gün hakkım var internet telefon baglanana kdar 14 gün degil 1 ay geçiyor
    bunlar böyle kansız firma işte

• quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

şuan çağrı merkezini arayıp, cayma haklarınız ile ilgili bilgi almak istiyorum dersen, sana 14 günü anlatırlar. Ardından bir daha arayayıp sana o şekilde bilgi verildiğini iletirsin dolaylı yoldan bu bilgi kabul olmuş olur.

diğer seçenek BTK ya iletmen orada resmi açıklama dönerler geri aldık. Sorun olmuş özür dileriz gibi. 10 gün sürebilir.

Çok sağol hocam. Ses kayıtlarını da aldım. Ve alırken ben bu görüşmeyi kaydediyorum ilgili yerlere ileteceğim haberiniz olsun. dedim. Ses kayıtlarıyla birlikte btkya şikayette bulunacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

2 haftadır bunlarla uğraşıyorum,ellerim kırılaydıda o sözleşmelerini imzalamayaydım
    20.03 den beri günde 3-4 defa vodafone ila yaklaşık 10-20 dakika telefon görüşmeyi yapıyorum
    telefon hattımı taşıyacaz diye iptal etmişler,iptal olunca telefonlu paketlerden yararlanamayacağım için vdsl2 ye geçiş yapamadım
    yapamadıgım içinde interneti düzgün kullanamadım
    telefon numaramın kapanmış olması ve aynı numarayı tekrar alamıyor olmam zaten madur olmama yetti
    bide bunların üstüne yetmezmiş gibi sürekli evrakların eksik şunu bize faks çek bunu bize faks çek diye uğraştırıp duruyorlar
    allah görüyor bunları bakalım ne olacak
    iptali için başvurdum bugun sana dönicez dediler ama hiç sanmıyorum
    interteri telefonu isterse hiç bağlamasınlar sözleşmeyi ne zaman imzalarsan ondan sonra 14 gün sayıyor
    sen kullan yada kullanma cayma hakkın iptal olmuş oluyor 14 günün sonunda
    bende sanıyorumki bağlanacak internet telefon begenmezsem 14 gün hakkım var internet telefon baglanana kdar 14 gün degil 1 ay geçiyor
    bunlar böyle kansız firma işte

Geçmiş olsun hocam. Bu saatten sonra hiçbir firmanın hiçbir taahhütlü ürününü almam. Ben sonunda haklı çıkacağımı biliyorum. Ses kayıtlarını da aldım suçlarını, hatalı olduklarını kabul ettiklerini söyledikleri. Haksız çıkarsam da 50 tl param gidecek, ilk kez böyle beddua ediyorum kim bunu yapıyorsa çoluğundan çocuğundan çıksın!

• zazian_12 kullanıcısına yanıt
    ben bunlar yüzünden migren oldum,saçlarım beyazladı
    allah kimseyi bunların ellerine düşürmesin kardeşim amin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.