Şimdi Ara

Virus.Win32.Sality.aa virüsü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
3
Favori
108.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeniden merhaba arkadaşlar axu kardeşime katılıyorum. basit bir virus olsa idi bu kadar tartışılmaz ve nod32 dahil kendi sitelerinde saility_off programından bahsetmezdi. adamlar biz temizleyemiyoruz bu yöntemi kullanın diyorlar. Yazan adam taktirimi kazanıyor. ben tamamen kurtuldum şu anda sorunsuz çalışıyor. ama flash disklere ve cd lere çok dikkat ediyorum. çünkü bu virus sayesinde çoğu programım ve driver arşivimin bir kısmı heba oldu. neyse kesin çözüm bulan yazsın. görüşmek üzere
  • bu virüsü karspersky ve mcafee ile temizledim ama bi sıkıntı çıakrmı açaba ilerde bilmiyom ne gibi zararları var bilgisi olan arkadaşlar varsa tşk.
  • arkadaşın bilgisayarında var birsürü garip simgeli exe dosyaları ürüyor
  • arda hoşgeldin seni yeniden görmek çok güzel..
  • bazı arkadaşlar hardiski çıkartıp başka bi bilgisayarda tarattıktan sonra tekrar kendi bilgisayarına hardiski taktığını ve virüsün yeniden geldiğini yazmış..ee şimdi bu mbr değilde ne yani..kendi bilgisayarınızın açılış mbrsine de bu virüs kendini yazdığı için tekrar geri gelir..
  • o tam sality virüsü işte aynen bana girende oydu
    quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

arkadaşın bilgisayarında var birsürü garip simgeli exe dosyaları ürüyor
  • S.A arkadaşlar bende de boyle bi virüs var konunun birkaç saysasına göz gezdirdim benim görev yöneticisi kilitleniyor ve bi oyun hiç açılmıyor biri de açılıyor oyun başlarken kapanıyor dünde dvd okuyucum gitti öncelikle format atacam ama bu virüsten korunmanın bi yolu varmı sonra yine gelirmi en önemlisi harddisk i değişmek zorunda kalırmıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bad_hero -- 8 Ağustos 2009; 12:03:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axu067

o tam sality virüsü işte aynen bana girende oydu
    quote:

arkadaşın bilgisayarında var birsürü garip simgeli exe dosyaları ürüyor

İnternette aramadığım yer kalmamıştı. Arkadaşa müjdeli haberi vereyim, sağolasın
    Yanlız bu virüsü yazan kişiyi iyi niyetlerimle anmakla beraber, konusunda çok iyi bir iş çıkarttığını belirtmeden geçemeyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: axu067

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..bunları güvenlik kipte yapın..ayrıca bi aşağıda dediklerimi de yapın

http://www.dosya.tc/Win32.Sality.aavir_sdelete.rar.html

rar şifresi: axu067

arkadaşım allah razı olsun senden bu program sayesinde 2 yıldır uğraştığım şeyden kurtardın beni.

olayı hemen anlatayım kısaca.
    arkadaşlar ilk olarak exe yi çalıştırın.sonra gpedit.msc den kayıt defterine erişimi kapatı devre dışı bırakıp rar daki reg dosyalarını yükleyin.sonrada gpeedit.msc den görev yöneticisini kapatı devre dışı deyin. tamamdır işlem ben böyle kurtuldum

• odadam da cdmin içinde win32 sality.aa virüsü varhazırda bekliyor bi gün lazım olur diye gece uyurken cdden çıkıp beni yiyecek diye korkuyorum isteyene verebilirim
  • ALLAH senden de razı olsun kardeşim kurtulduğuna sevindim..
  • Kaspery felan geçin dostum combofix donwloand edin onu çalıştırın ars leri alsın daha sonra NOD32 Antivirüs 4 ile tek seferde kalkar
  • quote:

S.A arkadaşlar bende de boyle bi virüs var konunun birkaç saysasına göz gezdirdim benim görev yöneticisi kilitleniyor ve bi oyun hiç açılmıyor biri de açılıyor oyun başlarken kapanıyor dünde dvd okuyucum gitti öncelikle format atacam ama bu virüsten korunmanın bi yolu varmı sonra yine gelirmi en önemlisi harddisk i değişmek zorunda kalırmıyım

sanmam format işini görür,ardından güncel bi antivirüs yüklersin (KİS öneririm),bide AntiSpy programı tmm
  • Bu virüsün bulaştığı bir bilgisayarı akşam temizlemeye çalışacağım.

Başlıkta tavsiye edilen her yönetmi uygulayacağım. Kesin çözüm oluyor mu arkadaşlar, format atmadan ? MBR silmeden bahsedilmiş bazı mesajlarda.. MRB silme işlemini nasıl yapacağım, bilgi verebilir misiniz ?
  • arkadaslar günlerdir bu virüsten kurtulmaya calısıyorum onlarca forumdan bir sürü yol denedim program indirdirdim ( tabi baska pc aracılıyla)
    güvenli mod görev yöneticsi hic biri calısmıyor antivirüs yada herhangi bir program yüklenmiyor..
    en sonunda usbmde sality nar virüsü kurbanı oldu calısmıyor..
    combofix norman scanforfree hiç biri işe yaramadı :S
    önereceğiniz farklı kesin sonuçlu programlar var mı ...

not: programlar oyunlar hepsi zarar görsün umrumda değil yeterki windows olağan şekline dönsün önemli veriler yok pcde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantasy7

arkadaslar günlerdir bu virüsten kurtulmaya calısıyorum onlarca forumdan bir sürü yol denedim program indirdirdim ( tabi baska pc aracılıyla)
    güvenli mod görev yöneticsi hic biri calısmıyor antivirüs yada herhangi bir program yüklenmiyor..
    en sonunda usbmde sality nar virüsü kurbanı oldu calısmıyor..
    combofix norman scanforfree hiç biri işe yaramadı :S
    önereceğiniz farklı kesin sonuçlu programlar var mı ...

not: programlar oyunlar hepsi zarar görsün umrumda değil yeterki windows olağan şekline dönsün önemli veriler yok pcde....

KESİN ÇÖZÜM... %100 SALİTİY.AA SORUNUNA ÇÖZÜM
    SELAM ARKADAŞLAR.BİRKAÇ HAFTAYA KADAR BENDE DE AYNI VİRÜS VARDI.3 HAFTA BU VİRÜSLE UĞRAŞTIM.UYGULAMADIĞIM YÖNTEM KALMADI FAKAT ÇOK BASİT BİRİKİ ADIMLA VİRÜSÜ TAMAMEN BİLGİSAYARDAN SİLDİM VE BÜTÜN ETKİLERİ BİLGİSAYARDAN KALKTI.HEM KAYIT DEFTERİM HEMDE GÖREV YÖNETİCİM VE DİĞER PROGRAMLAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.ALTTAKİ LİNKTE HERŞEYİ DETAYLI OLARAK ANLATTIM.BU VİRÜSÜN NEKADAR KÖTÜ OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM...KOLAY GELSİN

http://ceriavla.tr.gg/PC-DESTEK.htm?PHPSESSID=ed7c42d05840d29f55530b286cf6887b

• Sality her exe ye bulaştığı için antivirüs kur dosyalarına da bulaştığı için temizleyemiyorsunuz!
  • Bence tek çare hdd söküp başka pc de taratmak ben böle kurtuldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazibo53
    KESİN ÇÖZÜM... %100 SALİTİY.AA SORUNUNA ÇÖZÜM
    http://ceriavla.tr.gg/PC-DESTEK.htm?PHPSESSID=ed7c42d05840d29f55530b286cf6887b

Umarım temizliyordur. Sality virüsünü yazan p.ç hiç hoşlanmayacak bu işten
  • quote:

Umarım temizliyordur. Sality virüsünü yazan p.ç hiç hoşlanmayacak bu işten

öyle olduğuna emin olabilirsin.sen ne yaptın cebeci kardeş virüsü sildin mi?anlattığım gibi yapabilmişsindir umarım...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.