Şimdi Ara

Virus.Win32.Sality.aa virüsü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
3
Favori
108.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim bilgisayara da bulaştı bu virüs. Antivirüs prog. yükleyemiyorum maalesef. Artık gerekli resimlerimi dvd' ye atıp tüm diske format atmayı düşünmeye başladım. Resim ya da film gibi dosyaları dvd' ye atsam virüs bulaşmaz heralde değil mi ? anladığım kadarıyla sadece exe dosyalarına bulaşıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Boşu boşuna format atmış olmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htlr

arkadaşlar benim bilgisayara da bulaştı bu virüs. Antivirüs prog. yükleyemiyorum maalesef. Artık gerekli resimlerimi dvd' ye atıp tüm diske format atmayı düşünmeye başladım. Resim ya da film gibi dosyaları dvd' ye atsam virüs bulaşmaz heralde değil mi ? anladığım kadarıyla sadece exe dosyalarına bulaşıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Boşu boşuna format atmış olmayayım.

Bak Dvd ye yüklerken virüsüde yüklemiş oluyorsun bence öncelikle avirayı burdan indir http://ceriavla.tr.gg/PC-DESTEK.htm?PHPSESSID=ed7c42d05840d29f55530b286cf6887b benim yaptığım gibi o dosyayı önce cd ye at ve bilgisayarı başlatırken cd den başlat Ve hatta diğer bir link daha vereceğim o linktende resimli anlatımını göreceksin http://www.oltuluyuz.net/forum/viewthread.php?thread_id=4140

cd den başlattıktan sonraki adımlarını bu şekilde yap ve ardından göreceksin virüs exelere bulaştığı için exelerin içine giren virüsü silmektedir.Virüs daha fazla dağılmadan bir an evvel önce bunu yap ...harici harddisklerin varsa onlarıda bu yazılımla cd den başlatınca tarat ve temizle...Ben tam temiz bir sistem için formattan önce bu işlemi yaptım yedeklerimi sonra aldım resimlere zarar vermiyor.Ama dvd kaydı yada cd kaydı aldığın zaman temizlikten sonra bile cd yi taktığın an virüs yeniden bulaşıyor.Sadece exeleri kapsıyor...tarat temizle ve ardına yedeklerini al sonrada bas formatı tertemiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyakaskingelini -- 23 Ekim 2009; 17:46:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: manyakaskingelini

quote:

Orijinalden alıntı: htlr

arkadaşlar benim bilgisayara da bulaştı bu virüs. Antivirüs prog. yükleyemiyorum maalesef. Artık gerekli resimlerimi dvd' ye atıp tüm diske format atmayı düşünmeye başladım. Resim ya da film gibi dosyaları dvd' ye atsam virüs bulaşmaz heralde değil mi ? anladığım kadarıyla sadece exe dosyalarına bulaşıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Boşu boşuna format atmış olmayayım.

Bak Dvd ye yüklerken virüsüde yüklemiş oluyorsun bence öncelikle avirayı burdan indir http://ceriavla.tr.gg/PC-DESTEK.htm?PHPSESSID=ed7c42d05840d29f55530b286cf6887b benim yaptığım gibi o dosyayı önce cd ye at ve bilgisayarı başlatırken cd den başlat Ve hatta diğer bir link daha vereceğim o linktende resimli anlatımını göreceksin http://www.oltuluyuz.net/forum/viewthread.php?thread_id=4140

cd den başlattıktan sonraki adımlarını bu şekilde yap ve ardından göreceksin virüs exelere bulaştığı için exelerin içine giren virüsü silmektedir.Virüs daha fazla dağılmadan bir an evvel önce bunu yap ...harici harddisklerin varsa onlarıda bu yazılımla cd den başlatınca tarat ve temizle...Ben tam temiz bir sistem için formattan önce bu işlemi yaptım yedeklerimi sonra aldım resimlere zarar vermiyor.Ama dvd kaydı yada cd kaydı aldığın zaman temizlikten sonra bile cd yi taktığın an virüs yeniden bulaşıyor.Sadece exeleri kapsıyor...tarat temizle ve ardına yedeklerini al sonrada bas formatı tertemiz olsun...

sağolasın bilgi için ama CA Anti-virüs ile kurtuldum bu nalet şeyden :)

• arkadaşlar deneyimlerime göre bir kaç bilgi aktarayım.

eğer temiz bilgisayara harddiskinizi takma şansınız varsa kaspersky ile taratın kaspersky mbr dahil tüm hdd yi tarar ve virusu siler.
    silmiyor diyenler bulaşmış pc de çalıştırmıstır. dolayısı ile virus kaspersky i bloke eder. çünkü sonuçta oda bir exe dosyası.
    arkadaşlar fixmbr demiş ama win xp kurulumunda tüm diski tamamen siler ve tekrar oluşturursanız fixmbr ile aynı işi yaparsınız: c d vs tüm diskleri silin ve yeniden boyutlandırın. işin mantığı diskin mantıksal bölümlerini silmek böylece virusu silmiş olursunuz.

teknik servisimizde defalarca denenmiş yöntemlerdir
    başarılar dilerim...

not:en önemlisi her zaman çok iyi bir internet security kullanın :kaspersky 2010 veya son zamanlarda hızı düzelmiş olan norton 360 gibi

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 14 Kasım 2009; 0:36:27 >
  • bu virüs ile hem işyerindeki hemde evdeki bil.da başım beladaydı... güvenli kipte açamıyordum, virüs programı yükleyemiyordum, ccleaner çalışmıyordu (kendi kendine kapanıyordu) spy 1-2 program yükleyebiliyordum ama onlarda temizleyemiyordu... bu başlığı bulunca hemen "Norman_Malware_Cleaner" programını yükledim. tüm her şeyi tarattım ve 133 virüslü dosya buldu 1-2 tanesini komple sildi geri kalanını repaired yaptı yani onardı. bil.da bu virüs varken 1 sorun yaşamıyordum aslında. yani herhangi 1 mavi pencere filan gelmiyordu bende... sadece virüs programı filan kuramıyordum... nese su an bil. yine güvenli kipte açılmıyor, kendi kendine restart yapıyor belli 1 yerde ama ccleaner çalışıyor sorunsuz... Norman_Malware_Cleaner ile temizlemeden önce modemi kapattım ve bağlantı yerini çıkarmıştım, ayrıca sistem geri yüklemeyi'de kapatmıştım... şimdi bu virüsten kurtuldum mu kurtulmadım mı ??? onu merak ediyorum :)))

not1: sistem geri yüklemeyi açsam şu an 1 sorun olur mu acaba ???
    not2: usb bellekten bulaştı sanırım, kullandığım tek 1 usb bellek var zaten... bunu taratıp kullanmaya devam etsem 1 sorun olur mu acaba ??

bilgisi olan ark.lara teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyabean -- 15 Kasım 2009; 18:35:31 >

• Avira Rescue CD
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyabean

bu virüs ile hem işyerindeki hemde evdeki bil.da başım beladaydı... güvenli kipte açamıyordum, virüs programı yükleyemiyordum, ccleaner çalışmıyordu (kendi kendine kapanıyordu) spy 1-2 program yükleyebiliyordum ama onlarda temizleyemiyordu... bu başlığı bulunca hemen "Norman_Malware_Cleaner" programını yükledim. tüm her şeyi tarattım ve 133 virüslü dosya buldu 1-2 tanesini komple sildi geri kalanını repaired yaptı yani onardı. bil.da bu virüs varken 1 sorun yaşamıyordum aslında. yani herhangi 1 mavi pencere filan gelmiyordu bende... sadece virüs programı filan kuramıyordum... nese su an bil. yine güvenli kipte açılmıyor, kendi kendine restart yapıyor belli 1 yerde ama ccleaner çalışıyor sorunsuz... Norman_Malware_Cleaner ile temizlemeden önce modemi kapattım ve bağlantı yerini çıkarmıştım, ayrıca sistem geri yüklemeyi'de kapatmıştım... şimdi bu virüsten kurtuldum mu kurtulmadım mı ??? onu merak ediyorum :)))

not1: sistem geri yüklemeyi açsam şu an 1 sorun olur mu acaba ???
    not2: usb bellekten bulaştı sanırım, kullandığım tek 1 usb bellek var zaten... bunu taratıp kullanmaya devam etsem 1 sorun olur mu acaba ??

bilgisi olan ark.lara teşekkürler şimdiden

sistemini yedekleyip yukarıda yazdığım şekilde format atmanı öneririm

• Arkadaşlar bu virüs arkadaşımın bilgisayarından kendime oyun yazınca exe den bana da bulaştı. benim sizlere birkaç sorum olucak ben notebook kullnaıyorum ve 2 işletim sistemim var vista ve xp şeklinde virüs ben xp kullandıgım sırada girdi ve vistaya da bulaştı yeni C: vista ve E: xp bu virüsten etkilendi şimdi forumda anlatıldıgı gıbı cd den başlat onar vs..... olan yöntemi nasıl uygulamak lazım onu dusunuyorum xp nın kurulu oldugu bolum harıc sılın sonra bıcımlendırın demıstınız ama bende 2 bölüm var ve birinde vista işletim sistemi var ben bu xp yi kursam vistada da virüs var off kafam karıstı ıyıce. acaba xp cd sını takıp gereklı ıslemlerı yaparken vistayıda d ve l yapıp sılsem sonra da tek işletim sistemi kursam olurmu. notebook u aldıgım ılk gun vistanın yedeklerını almıstım bu daha sonra vista kurmak ısteersem yeterlı olurmu.yada bana tavsıyenız varsa dınlemek ısterım sadece xp kur yada 2 işletim sistemi kur gibi. beni asıl dusunduren 2 işletim sistemi kullanmam nedeni ile yazılan bu yontemı uygulamamda bir sakınca varmı çünkü virüs ben xp kullanmama ragmen vistayada gecti. ve vista program files da ne varsa bulastı tarama yaparken farkettım.bende antıvır orjınal ıle sıldım hepsını ama daha vistayı açmadım cunku onuda sılmeyı dusunuyorum cunku 1 senedır hıc kullanmamısım zaten :) . 2 işletim sistemi kullananmayı da bu forumdan öğrenmişstim merak ediyorum benim gibi 2 işletim sistemi kullananlara bu virüs bulastımı onlar ne yaptı banada yardımcı olursanız cok sevınırım bu aksam fotograflarımı dvd ye yazıp yazılanları yapmayı ve tek işletim sistemi kulanmayı ama 2 bölüm olusturmayı dusunuyorum. tavsıyelerınızı beklıyorum sabırsızlıkla arkadaslar.

Not: 2 işletim sistemini kuruduğum gün Acronis Backup ile XP nin yedeğini almıştım bu işe yararmı? çok fazla bilgim olmadıgı ıcın soruyorum diyelim acronıs ıle xp yı gerı dondurdum pekı vista dakı virüsler ne olucak yanı acronıs ıle gerı donsem bıle vista yuzunden vırus yıne bulasırmı bundan korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk76 -- 24 Kasım 2009; 16:49:11 >

• KASPERSKY BU İŞİ ÇÖZÜYOR BİLGİLERİNİZE

Virus.Win32.Sality.aa virüsü
  • avast yüklü ama cdden deil halledemezmi nod32
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAh0

KASPERSKY BU İŞİ ÇÖZÜYOR BİLGİLERİNİZE

Virus.Win32.Sality.aa virüsü

kaspersky yükleyecektim ama windows defenderi kaldır diyor neden kaldır dediğini anlamadığım için yüklemeyi iptal ettim.kaldırıp yüklesem tekrar kursam olurmu
  • Geçenlerde USB belleğime bulaştı. Bu ve .nar virüsü lanet bir şey.

Nod32 4 sürümünden çok umutluydum ama beni hayal kırıklığına uğrattı. (evde değildim o sıra) Eve geldim, sistemimde USB Disk Security + Avira Premium Security kurulu...
    Takar takmaz USB Disk Sec. uyarıyı verdi ve birbirleriyle uyumlu bir şekilde patır patır temizlediler. Sonrasında çıkardım-taktım tertemiz.

Ne varsa Avira'da var... Sürekli olarak usb bellek kullanıyorsanız, Usb disk security güzel bir yazılım...
  • Bende büyük konuşmamın cezasını çekiyorum virüs nedir bilmiyorum diyordum geçenlerde data kurtarma yaparken usb harddiskten bulaştı dünyam karardı arşivlerim emeğim gidecek diye korkuyorum exe lerde vazgeçtim ama eğitim dökümanlarından vazgeçemem

Çoğu kişi mbr virüsü demiş ama avastın virüs veri tabanında bütün sality'ler exe virüsü olarak geçiyor
  • selam arkadaşlar bu lanet Win32.Sality.aa ve Win32.Sality.nar virüsü benim pc ye de bulaşdı sanırım flash bellekten bulaştı usb usb disc security kurulu idi pif virüsü diye birşeyler çıktı önemsemedim gizli dosye klasörleri göster dedim autorun dosyası ve msdos simglerine benzer birşeyler vardı silinmiyordu bir süre sonra ctrl+alt+del regedit program ekle kaldır flan çalışmamaya başladı.

SUPERAntiSpyware kurdum bir kaç trojan flan buldu temizledim sonrasında ghost yedeği vardı sistemi geri yükledim bir tane program kurdum yine aynı hataları vermeye başladı kaspersky 2009 ile tarattım d system volume information(160gb) başta olmak üzere f system volume information(1tb) 1700 civarında flan buldu bazılarını sildi bazılarında ise önceden oluşturulmuş yedek ile değiştirildi dedi tarama esnasında sonrasında tekrar format attım tekrar tarattım kaspersky ile çıkmadı 2 tane hdd vardı 160gb+1tb 160 olanda sistem kurulu idi sistem geri yükleme noktasını kapattım 160 gb olanına fdisk çektim yeniden bölümledim norton 2009 ile tarattım norton ile çıkmadı 30 gb civarında exe arşivi vardı içinden az bir kısmı silinmiş.bazı exe uzantılı dosyaların da simgesi beyaz gözüküyor.

şimdi kafama takılan olay bu virüs ilerde tekrar hortlarmı.
    gerçekden format ile fdisk ile silinmezmi mbr virüsümü
    müzik başta olmak üzere video ve resim dosylarına bulaşabilirmi
    forumda o kadar çok şey yazılımışki kafam iyice karıştı.
    ayrıca intenet hızım farkedilir derecede yavaşladı.

yapmak istediğim ise hdd leri çöpe atıp yenilerini alıp 1tb olanındaki arşivlerimi geri yüklemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 22 Aralık 2009; 21:10:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera
    kaspersky yükleyecektim ama windows defenderi kaldır diyor neden kaldır dediğini anlamadığım için yüklemeyi iptal ettim.kaldırıp yüklesem tekrar kursam olurmu

Olur. Kaldırıp yükle sonra tekrar aktive et windows defender'i
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42
    şimdi kafama takılan olay bu virüs ilerde tekrar hortlarmı.
    gerçekden format ile fdisk ile silinmezmi mbr virüsümü
    müzik başta olmak üzere video ve resim dosylarına bulaşabilirmi
    yeni hdd alsam 1tb hardiskimdeki dosylarımı alsam yeniden bulaşırmı
    forumda o kadar çok şey yazılımışki kafam iyice karıştı.

1)Virüsü tamamen temizlediysen ve kaspersky artık uyarı vermiyorsa exe dosyalarına tekrar bulaşmaz. Çünkü kaspersky bu virüsü biliyor ve bulaşmasını önleme kabiliyetine sahip.

2)Format ile silinebilen bir virüs 1.5 sene önce banada bulaştı format atarak kurtarmıştım notebook'u ve üstüne kaspersky yükledim hala sapa sağlam çalışıyor.

3)Müzik ve jpeg gibi dosyalara bulaşmadığını biliyoruz virüsün exe dosyalarını tehdit eden bir virüs. Genede evrim geçirdimi güncellendimi bilemeyiz dikkatli olmakta fayda var.

4)Eğer dosyaların temiz ise yeni hdd aldığında dosyaları kopyaladığında bulaşmayacağından emin olabilirsin ancak korkuyorum kesin emin olmak istiyorum dersen kaspersky'ı aç güvenilmez bölge ayarlarını aktif edip en yüksek koruma durumuna geç böylece bulaşmaları kesin şekilde önlemiş olursun.

Bende kaspersky varken bu illetten kurtulduğum için öyle anlattım, nortonu bilmiyorum denemedim kolay gelmesi dileğimle...

• quote:

Orijinalden alıntı: concofil

Virus.Win32.Sality.aa virüsünü bilenler varmı?
    ne yaptıysam temizleyemedim lütfen bilen biri yardım etsin.formattan başka yolu varmı?

Bitdefender tarafından bu virüs Win32.Sality.OG olarak görülüyor. Virüs hakkında ayrınıtılı bilgi için http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000406-en--Win32.Sality.OG.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quasar_09 -- 23 Aralık 2009; 10:19:02 >
  • Mareşal_T® kardeş kaspersky da güvenilmez bölge ayarlarını bulamadım güvenli bölge diye bir sekme var orada en yüksek koruma diye birşeyler yazmıyor ayarlar kısmınada baktım yinede bulmadım dosya korumasında güvenlik seviyesi diye birşeyler var güvenilmez bölge ayarlarını nerden aktif edebilirim yardımcı olursan sevinirim teşekkürler.
  • Eğer kaspersky 2010 kullanıyorsan sol yukarda ayarlar kısmını göreceksin. Bastığında yeni bir pencere açılır bu pencerenin solunda Dosya Koruması diye bir seçenek göreceksin ona tıkladığında ekranın sağında bir arayüz belirir ortada olan çubuğu üste getir. Birde Nesne taraması ayarı var onuda üste getirirsen çok daha etkili bir koruma elde edersin. Ayrıca bilgisayarının tamamen temiz olduğundan emin olmak için Tam Tarama ayarını sol menüden seçtinden sonra güvenlik düzeyini üst seviyeye almadan yandaki Ayarlar sekmesine tıklayarak yukardaki Ek bölümünü seçersen derin tarama kutucuğunu aktif ederek çubuğu sağa kaydırmak suretiyle ayrıntılı taramayı seçebilirsin. Bunu seçtikten sonra bilgisayarına tam tarama yaptır (Ancak en son önerdiğim derin tarama ve ayrıntılı tarama seçenekleri tam tarama süresini oldukça arttıracaktır)

• Format atarak kurtulunabiliyormuş bir kaç bilgi işlemciye sordum harddiskinize format atarak kurtulabilirsiniz silinmez diye birşey yok harddiskteki c ve d'yi silip format atın tekrar oluşturun
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.