Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konunun 1.mesajındaki uyarılar okunmadan konuya yazılan ve bu konuyu da diğer kilitlenen konu haline dönüştürecek olan mesajlar siliniyor ve uyarılar veriliyor, bilginize.
  • Bugün bir sitedeki haber.
    VECTA’YA BELGE VERMEDİK

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) BUGÜN’e yaptığı açıklamada, iddiaların aksine Vecta markalı ürüne herhangi bir TSE belgesi vermediklerini, üstelik bu marka adı altında herhangi bir firmanın hiçbir başvurusunun da kayıtlarında yer almadığını bildirdi. Konuya ilişkin bilgi veren TSE yönetimi, BUGÜN’e şu açıklamaları yaptı:
  • ya belgenin üzerinde de zaten "bu rapor ilgili firmanın özel deney talebine istinaden düzenlenmiş olup standartlara uygunluk belgesi niteliğinde değildir yazıyor"
    bu nasıl habercilik anlayışı ya?belgenin üzerini de mi okumuyor bu insanlar?ne belgesi bu diyede mi merak etmiyorlar madem haber yapacaklar?mesela ben ufo olsam bir siteye açarım telefon rica ederim abi yaz şöle şöle bitti...
  • Eveet arkadaşlar

vecta yı fişe takalı

13 saat oldu ve şuan oda sıcaklığı 15 derece

dışarıdaki hava sıcaklığı 9 derece

daha öncede sölediğim gibi odam 17m2 tavanda sıtrafor var yalıtım bakımından hiçte fena sayılmaz odanın kapısını bile açmamaya dikkat ettim

kapının altındaki ufak boşluğa bile havlu koydum buna rağmen sonuç bu ama hala umudumu yetirmedim

teste devam herşeye rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacirfx -- 22 Ocak 2009; 9:07:53 >
  • Cihaz ne kadar yakıyorsda o kadar ısıtıyor kanaatındeyim
    test ler için teşekkürler ama burdan anladıgım kadarıyla hayal olmaktan ve beklentilerin karşılanmamasından
    vede ya biride gerçek olsun nolur bizde bişey bulalım dedirtmrkten öte geçmiycek gibi o odaya cıhazın vatı kadar ampulu koysan o kadar yıne ısıtırdı odayı
  • Doblodoblo yarumlarına canı gönülden katılıyorum

size yemin edebilirim aynı büyüklükteki yan odamın camlarını geceden açmıştım ve oda soğuktu bende mitsubishi elektrik klimi var 1300 wat çekiyor (max güçte) 25 dakka çalıştı şuan oda 15.2 derece

artık gözüken köy kılavuz istemez
  • quote:

Orjinalden alıntı: tacirfx

Doblodoblo yarumlarına canı gönülden katılıyorum

size yemin edebilirim aynı büyüklükteki yan odamın camlarını geceden açmıştım ve oda soğuktu bende mitsubishi elektrik klimi var 1300 wat çekiyor (max güçte) 25 dakka çalıştı şuan oda 15.2 derece

artık gözüken köy kılavuz istemez

Odanızın sıcaklığı büyük ihtimal 16-16,5 dereceyi hiç bir zaman geçmeyecektir. Çünkü ben bunu quartz soba ile denedim. İlk başta 1-2 derece yükseliyor, bunun nedeni odanın ilk sıcaklığı ile dış sıcaklık arasındaki makasın az olması nedeni ile sıcaklık birkaç derece artar ama sonra dış sıcaklıkla oda sıcaklığı arasındaki makas açıldıkça dışarı sıcaklığı içerideki sıcaklığı belli bir derecede dengeler. Koskoca kombi peteği bile akşam-gece vakti 20 derece sıcaklığı tutturmak için nasıl çalışıyor görseniz. Tabi odanız güneş aldığında 19-20 leri belki görürsünüz o zaman da o cihazı kullanmaya gerek kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 22 Ocak 2009; 9:24:25 >

• Tacir fx arkadaşımın ölçümleri doğruysa benim evi hayatta ısıtmaz bu cihaz.Tavandaki strafor ısı yalıtımı çok iyi yalıtım yapar.Benim evimde böyle bir yalıtım yok ve en üst kat...
  • Ben Romantikhamsi nin de üç kağıt yaptığını düşünmedim bu arkadaşın da yaptığını düşünmüyorum. Başka deneme yapacak tarafsız arkadaşları da dinlemek lazım. Özellikle cihazın çektiği watı watına söyleyecek kadar teknik hazırlıkta olan değilde...Sadece sayaç okuma yapacak arkadaşlar daha yararlı olur kanaatimce.
  • ARKADAŞLAR VECTA YA TEK BAŞINA ELEKTİRİK SAYACI BAĞLADIM
    1.66 SAATTE 1 KW
    24 SAATTE 14.457 KW
    AYDA 433 KW
    BU BÖLGEDE ELEKTİRİK FATURA HESABINI YAPTIM HERŞEY DAHİL 25 KR
    BUDA BİR AYDA TERMOSTADI ATMADAN MAKSİMUMDA ÇALIŞTIĞINDA 108 TL YAPAR
    AMA TERMOSTATLI BİR ÜRÜN . MUTLAKA DEVREYE GİRECEKTİR.
    VE ORTALAM 54 TL FATURA GELECEKTİR.
  • TSE'nin yapmış olduğu deney iç ortam sıcaklığı 20-25°C'de tutulan (klimatize edilmiş) bir odada 3000 W infrared ısıtıcı ile 800 W Vecta konvektif ısıtıcının çekmiş olduğu elektrik enerjisinin deklare edilen değerin altında olup olmadığının belirlenmesi için yapılmış. Yani bu deney (Bizim bilmediğimiz, TSE'nin yapmış olduğu başka bir deney yoksa) verimlilik deneyi değil, deklarasyon deneyidir. Tabiki 24 saatte 3000 W infrared ısıtıcı 800W konvektif ısıtıcıdan daha fazla elektirik enerjisi harcar. Fakat örnek verecek olursak ısı kaybı 2000 W olan bir odayı 800 W ısıtıcı gücüne sahip bir ısıtıcı ile ısıtmak çok zordur. Hiçbir ıstıcının verimi 1'den büyük olamaz. 800 W ısıtıcı gücüne sahip bir ısıtıcı ile bir mahalin 1 saatte ısıtılması isteniyorsa bu mahalin ısı kaybının en fazla 800 W olması gerekir. Zaten yalıtımı iyi olan bir mahal için 3000 W ısıtıcı kullanmak da mantıksızdır. Eğer 800 W'lık herhangi bir ısıtııcnın verimi 0,2 olsaydı ve yine 800 W Vecta ısıtıcının verimi 1 olsaydı ancak o zaman %80 enerji tasarrufu edilebilirdi. İnfrared ısıtıcıların verimi yanlış bilmiyorsam %95'ler mertebesinde. Yani harcadıkları elektrik enerjisinin neredeyse tamamına yakınını ortama ısı enerjisi olarak veriyorlar. Eğer %80 enerji tasarrufu sağlayan bir ısıtıcı tasarlandıysa bunun veriminin normal bir ısıtıcının veriminin 4-5 katı olması gerekir. Bunun için de ısıtıcının kendi içerisinde ek bir enerji üretmesi gerekir. Enerji yoktan var edilemez, vardan yok edilemez. Ancak kullanım amacına göre farklı enerji türlerine dönüştürülebilir. Mesela doğlagazdan elde edilen ısı enerjisi önce kinetik enerjiye daha sonra elektrik enerjisine ya da barajlarda depolanan suyun potansiyel enerjisi önce kinetik enerjiye daha sonra elektrik enerjisine dönüştürülür. Sonra siz bu elektirk enerjisini değişik türlerdeki ısıtıcılar ile evinizde ısı enerjisine dönüştürebilirsiniz. Önceden de belirttiğim gibi %80 enerji verimliliğinin sağlanması ancak önceki elektrikli ısıtıcı verimlerinin %20'ler mertebesinde olması ile söz konusu olabilirdi. Verimlerin de bu kadar düşük olmadığını hepimiz biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer26 -- 22 Ocak 2009; 10:49:28 >

• 0--10 ÖLÇEN AMPERMETREDEN ÖLÇTÜM NET 3.6 AMPER
  • evet kullanıcıların son durumları ne oldu acaba
  • arkadaşlar allah rızası için şuraya birisi elektrik sayacının ilk numarasıyla vecta kullandıktan sonraki sayaç numarasınbı yazsın. başından beri onu bekliyor millet kimsenin umrunda değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: UcubeGothic

arkadaşlar allah rızası için şuraya birisi elektrik sayacının ilk numarasıyla vecta kullandıktan sonraki sayaç numarasınbı yazsın. başından beri onu bekliyor millet kimsenin umrunda değil...

Önemli olan elektrik tüketimi değil. Önemli olan ısıtma kapasitesi. 800 W ısıtıcı gücüne sahip iki ısıtıcıyı karşılaştırmak gerekli. Sonuçta ikisinin de harcadığı elektrik enerjisi birbirine yakın olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer26
    Önemli olan elektrik tüketimi değil. Önemli olan ısıtma kapasitesi. 800 W ısıtıcı gücüne sahip iki ısıtıcıyı karşılaştırmak gerekli. Sonuçta ikisinin de harcadığı elektrik enerjisi birbirine yakın olacaktır.

usta anladım da sonuçta herkes bilmiyor mu 800w normal ısıtıcıyla nasıl ısınıldığını, en azından herkes socukluğunda quartz soba görmüştür. mantık aynı mı değil mi onu anlamak lazım 2 ısıtıcı arasında...

yani 24 saatlik sayaç farkını biri yazsa eminim çıkıcak herşey ortaya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

bven bu arkadaşın test falan yaptığına inanmıyorum.test yapıyorsun da biz ne görüyoruz insan 2-3 tane resim koyarki inandırıcılığı olsun.zaten renk vermeye başladı bile görünen köy kılavuz istemez falan...

WALLA ARKADAŞLAR

ilk resimleri çektiğim satıcı arkadaşın yanına dün akşam tekrar gittim.her nekadar aktardığım birkaç bilgi soru işaretlerini azaltsa da şüpeleri ortadan kaldırmaya yetmedi(ben dahil),bu nedenle eğer izin verilirse bu cihazı ev ortamında test etmek istediğimi söyleyince ''yuh daha neler '' :) mimiklerini yüzlerinden okumak mümkündü.zaten peynir ekmek gibi satıldığı için siparişleri yetiştirmek mümkün değil ama birkaç gün sonra olabilir cevabını aldım. bende bir kış maduru olduğum için merakla sonuçları bekliyorum.test yaptığını söyleyen arkadaşlar lütfen şeffaf yaklaşsın ve resimli ,detaylı mesaj yollasınlar ki forumdaki geyik mesajların önü kesilsin.

saygılar

• quote:

ben olmaz diyen arkadaşlara aklıma takılan bir soruyu yöneltmek istiyorum.

inf.ısıtıcılar 900c°ışınım yapıyorlarmış.ışık ile ısıtıyorlar güneş gibi ya :) ısıtıcı 2000 wat olsun.rezinstans telinin kesiti 1 mm² .diyelimki 30 metre tel kullanılmış.30x100x10=30 000mm² yapıyor.30000 mm²tel ile (tahsilim olmadığı için terimleri bilmiyorum,özür dilerim.)1000 ışık şiddeti aldık.verimide efendim %95miş.eee ozaman biz bu rezinstans tellerini tel değilde ince lema halinde aynı uzunlukta sararsak (teli10'luk çubuk demir, lema'yıda 2x0.5 gibi oranlıyalım)yüzey 42 000 mm² dolayısıyla ışıma alanı %40 artığı için verim de %40 artmıyormu.yani 1400 ışık şiddeti olmuyormu. eğer oluyorsa verim %135 olmıyacakmı.

daha evvel böyle bir soru sormuştum.yukarıda anlatmak istediğimi anlayan,konuya hakim bir arkadaş varmı.

saygılar

• MERHABA ARKADAŞLAR ORTALAMA 20 GÜNDÜR FORUMU TAKİP ETMEKTEYİM AMA BEN HEP ÜRÜN ÇIKSIN ÇIKMADAN HERHANGİ BİR YORUM YAPMAK İSTEMEDİM ARKADAŞLARIMIZ HER TELDEN BİR SES GETİRİYOR HERKES BİŞİLER YAZIYOR BU YAPACAĞIM AÇIKLAMALARI DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKURSANIZ SEVİNİRİM.

ŞU ANDA SAAT 11.45 DÜN 15.30 DA DÜKKANIMA KOYDUM VE HALA ÇALIŞIYOR ORTAM DERECESİ 17 DERECEYE ULAŞTI.

DÜKKAN BİLGİLERİ 30 m2 5 ADET BÜYÜK CAM VAR DEMİR KAPI VAR VS. HER KÖŞEDEKİ SICAKLIK 17 DERECE

AKŞAM DA EVİME BİR ADET GÖTÜRDÜM SAAT 20 DEN SABAH SAAT 8 E KADAR ISI YI 8 DERECEN 15 DERECEYE ÇIKARDI

EV BİLGİLERİ : EVDE MİSAFİR ODAMA VECTA ÜRÜNÜNÜ KOYDUM ODANIN İZALASYONU YOK BİRİNCİ KAT BİNAMIZIN HER TARAFI BOŞ BEN BU ISIYA YANİ KISACASI ARKADAŞLAR BENİM EVİM NORMAL ŞARTLARDA BUZHANE GİBİ KIŞIN EVİMDE OFO İLE ISINIYORDUM BU ÜRÜNÜ DUYUNCA ÇOK SEVİNDİM VE ALDIM 2 TANE BİRİ EVİME DİĞERİ İŞ YERİME

YAKLAŞIK 20 SAATTİR ÜRÜNLER BENDE MEVCUT

TASARRUF KONUSUNA GELİNCE AKŞAM SAAT 22.30 DAN SABAH SAAT 8 E KADAR SON DERECEDE EVİMDE 7 KW ELEKTRİK HARCAMIŞ BUNUN HESABI DA ŞUDUR TL OLARAK 1.75 YTL PARA YAKMIŞ HİÇ DURMADAN VE ARKADAŞLAR NE YALAN SÖYLİİM BEN AKŞAM EVDE HİÇ BİŞİ YAKMADIM VE ÜŞÜDÜM FAKAT BU ÜRÜNÜN KENDİNİ 36 SAATTE GÖSTERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

HEE BİDE ŞU VAR UFO GİBİ BİRDE SICAKLIK VERME İHTİMALİ BİLE YOK ARKADAŞLAR SADECE ŞİMDİ YAPTIĞI NE BU ÜRÜNÜN İÇERİNİN ISISINI AYARLAYIP AYNI SEVİYEDE TUTMAK FAKAT NE DERECEDE TUTACAK EMİN DEĞİLİM

HEE BUNLARIN AKSİNİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR BANA SENDE YALAN KONUŞUYORSUN VS. GİBİ KELİMELERLE SAKIN GELMEYİN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi likarado -- 22 Ocak 2009; 13:51:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: likarado

MERHABA ARKADAŞLAR ORTALAMA 20 GÜNDÜR FORUMU TAKİP ETMEKTEYİM AMA BEN HEP ÜRÜN ÇIKSIN ÇIKMADAN HERHANGİ BİR YORUM YAPMAK İSTEMEDİM ARKADAŞLARIMIZ HER TELDEN BİR SES GETİRİYOR HERKES BİŞİLER YAZIYOR BU YAPACAĞIM AÇIKLAMALARI DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKURSANIZ SEVİNİRİM.

ŞU ANDA SAAT 11.45 DÜN 15.30 DA DÜKKANIMA KOYDUM VE HALA ÇALIŞIYOR ORTAM DERECESİ 17 DERECEYE ULAŞTI.

DÜKKAN BİLGİLERİ 30 m2 5 ADET BÜYÜK CAM VAR DEMİR KAPI VAR VS. HER KÖŞEDEKİ SICAKLIK 17 DERECE

AKŞAM DA EVİME BİR ADET GÖTÜRDÜM SAAT 20 DEN SABAH SAAT 8 E KADAR ISI YI 8 DERECEN 15 DERECEYE ÇIKARDI

EV BİLGİLERİ : EVDE MİSAFİR ODAMA VECTA ÜRÜNÜNÜ KOYDUM ODANIN İZALASYONU YOK BİRİNCİ KAT BİNAMIZIN HER TARAFI BOŞ BEN BU ISIYA YANİ KISACASI ARKADAŞLAR BENİM EVİM NORMAL ŞARTLARDA BUZHANE GİBİ KIŞIN EVİMDE OFO İLE ISINIYORDUM BU ÜRÜNÜ DUYUNCA ÇOK SEVİNDİM VE ALDIM 2 TANE BİRİ EVİME DİĞERİ İŞ YERİME

YAKLAŞIK 20 SAATTİR ÜRÜNLER BENDE MEVCUT

TASARRUF KONUSUNA GELİNCE AKŞAM SAAT 22.30 DAN SABAH SAAT 8 E KADAR SON DERECEDE EVİMDE 7 KW ELEKTRİK HARCAMIŞ BUNUN HESABI DA ŞUDUR TL OLARAK 1.75 YTL PARA YAKMIŞ HİÇ DURMADAN VE ARKADAŞLAR NE YALAN SÖYLİİM BEN AKŞAM EVDE HİÇ BİŞİ YAKMADIM VE ÜŞÜDÜM FAKAT BU ÜRÜNÜN KENDİNİ 36 SAATTE GÖSTERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

HEE BİDE ŞU VAR UFO GİBİ BİRDE SICAKLIK VERME İHTİMALİ BİLE YOK ARKADAŞLAR SADECE ŞİMDİ YAPTIĞI NE BU ÜRÜNÜN İÇERİNİN ISISINI AYARLAYIP AYNI SEVİYEDE TUTMAK FAKAT NE DERECEDE TUTACAK EMİN DEĞİLİM

HEE BUNLARIN AKSİNİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR BANA SENDE YALAN KONUŞUYORSUN VS. GİBİ KELİMELERLE SAKIN GELMEYİN BU KONU ÜZERİNDE DETAYLI KONUŞMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR MSN YE EKLESİNLER KONUŞALIM... brsmex_16@hotmail.com

Hocam ev kaç metre kare ve mümkünse resimleri koyabilirmisin..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.