Şimdi Ara

Var olmayan kokular duymak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
23.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben geçen yıl sık sık var olmayan bir koku duyuyordum. Çok pis ve rahatsız edici bir kokuydu ve adeta gerçek bir koku gibiydi. Kokuyu ilk duyduğumda evde ders çalışıyordum ve koku evin bir yerinden geliyor sanıp kapı pencere açtım ama koku geçmedi. Daha sonra kokunun benden geldiğini düşünüp banyo yaptım ama koku hala devam ediyordu. O günde sonra o kokuyu her gün günde bir kaç kez duymaya başladım. Sürekli aynı, pis, yoğun ve ne kokusu olduğunu anlayamadığım bir kokuydu. Neyse ki artık geçti bir süredir bu kokuyu duymuyorum ancak koku o kadar rahatsız ediciydi ki tekrar başlar diye korkuyorum.

Daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu? Bu bir hasatlık belirtisi midir yoksa psikolojik bir şey midir?

• kardeş sen taharet almayı unutmuşsun o onun kokusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • david caine
    olasılıksız
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyHack

david caine
    olasılıksız

3 yıl önce okumuştum kitabı unuttum şimdi.

Ne oluyordu o kitapta?

Empati'yi de hemen sonrasında okudum zaten sürekli ikisini karıştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Booker DeWitt

quote:

david caine
    olasılıksız

Ne oluyordu o kitapta?

Benimde okuyalı baya oluyor, arkadaş koku falan deyince aklıma geldi
    David'in laplace'in şeytanı oluşunu anlatıyor.

• quote:

quote:

quote:

david caine
    olasılıksız

Ne oluyordu o kitapta?

Benimde okuyalı baya oluyor, arkadaş koku falan deyince aklıma geldi
    David'in laplace'in şeytanı oluşunu anlatıyor.

En sonunda kadının biri cinsiyet değiştirip papa mı oluyordu?

O kitap mıydı o yaksa ben iyice çorba mı yaptım?

• Yok hocam sen iyice çorba yaptın
  • Bahsettiğin koku, endişe/heyecan/korku anında mı geliyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı insanlar kendi tükürüğünün kokusundan rahatsız olur.Yani ağız kokun seni rahatsız ediyordur belki.Ayrıca bazen biyerden insanın üzerine kötü koku siner , bir süre geçmez.Beyninde bir hasar meydana gelmiş olabilir.Yada bazen beyin işlemleri yaparken kafa karışır , ve yanlış çalışmaya başlar.Her türlü zamanla geçer.Doktora danışabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winxperror -- 9 Eylül 2015; 16:16:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bazı durumlar da olmayan kokular duyuyorum buna kimisi koku hafızası diyor kimi şizofren belirtisi diyor ne olduğum belli değil kısacası
  • Bu olayı iki farklı psikiyatriste anlattım ikisi de şimdi geçti mi diye sordu geçti deyince iyi o zaman dedi. Bir açıklama yapmamaları beni daha da endişelendiriyor. Ayrıca mr çekildim ege üni. hastanesinde onda da bir şey çıkmadı ama mr ı başka bir rahatsızlık için çekilmiştim acaba koku olayından bahsetsem onun için ayrı işlemler yaparlar mıydı bilmiyorum. Ayrıca şu anda 3 farklı ilaç (akineton, risperdal, cipram) kullanıyorum sanırım bu ilaçlar sayesinde geçti koku.

@Doom.: Hayır hocam herhangi bir anda birden geliyordu koku.
  • quote:

Bu olayı iki farklı psikiyatriste anlattım ikisi de şimdi geçti mi diye sordu geçti deyince iyi o zaman dedi. Bir açıklama yapmamaları beni daha da endişelendiriyor. Ayrıca mr çekildim ege üni. hastanesinde onda da bir şey çıkmadı ama mr ı başka bir rahatsızlık için çekilmiştim acaba koku olayından bahsetsem onun için ayrı işlemler yaparlar mıydı bilmiyorum. Ayrıca şu anda 3 farklı ilaç (akineton, risperdal, cipram) kullanıyorum sanırım bu ilaçlar sayesinde geçti koku.

@Doom.: Hayır hocam herhangi bir anda birden geliyordu koku.
    Naptın hocam acaba ?

Bugün bende yaşadım ve yaşıyorum. Ne durumdasın

• odanda cin var
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzard

Naptın hocam acaba ?

Bugün bende yaşadım ve yaşıyorum. Ne durumdasın

Alıntıları Göster
    Ara ara nüksetse de çoğunlukla geçti diyebilirim. Sanırım yoğun stres altında olduğum zamanlarda alıyorum bu kokuyu.

4 yıl önce sanırım ilk defa olmuştu o zamandan beri hep aynı koku olması ve bu kokuyu hiçbir şeye benzetemememin nedenini ise hala bilmiyorum.

• Cok nadiren oluyor gecmisle ilgili yasadigim ve bir daha yasamayacagim guzel bir his oluyor anlik ama ne oldugu belli degil tanimlayamiyorsun hicbir sekilde

• quote:

Ara ara nüksetse de çoğunlukla geçti diyebilirim. Sanırım yoğun stres altında olduğum zamanlarda alıyorum bu kokuyu.

4 yıl önce sanırım ilk defa olmuştu o zamandan beri hep aynı koku olması ve bu kokuyu hiçbir şeye benzetemememin nedenini ise hala bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam. Sizlere geçmiş olsun çok çok.Ben hala bulamadım. Hemen hemen hergün aynı saatte aynı kokuyu alıyorum. Tabi ki benden başka kimse almıyor kokuyu. Googleda araştırınca beyin timörü çıkıyordu sürekli. Nörolojiden tüm testleri yaptırdım beyin mr çekildi. Sonuç temiz kbb ve psikiyatriye yönlendirdi. Vakit olmadığından gidemedim. Sırasıyla hepsine gidip sonucu yazacağım. Umarım geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzard -- 26 Ekim 2018; 15:38:50 >

• Bende de var bu epeydir. Çocukken gizli bir tümör ve burun yollarımı tıkıyor diye endişelendirdiğini net hatırlıyorum. Hala arada sırada alırım. Buna binaen metalik, bildiğiniz çelik tadı da alıyorum. Ağzımı çalkalasam da, başka bir şey yeyip bastırmaya çalışsam da, dilimin arka tarafında, metali yutkunur gibi o tat orada kalıyor bir süre. Kokular beni hep çok ama çok irite etmiştir, koku duyum aşırı hassas. Daha doğrusu 4 sene öncesine kadar öyleydi. 4.5 senenin ardından sigarayı da bıraktım. Sigarayı bırakalı 2 hafta olacak yarın ve o duyu yavaş yavaş geri geliyor. Kötü bir dışkımsı, çürümüş bir sebze gibi, bazen de güneş altında bekleyen leşe benzer bir koku. Nadiren tatlı, çilek ve vanilyaya benzer, süt eşliğinde bir hoş koku da alıyorum. Bunları tek alan benim ve hepsi genelde evde iken ve bir şeye konsantre bir haldeyken oluyor. Oyun, kitap okuma, essay yazma veya ders çalışma vs.

Mr çekileli 2 seneden fazla oldu. Çocukken sandığım gibi tümör de olmadığı zaten belli ama hala nedenini bilmiyorum ve kimseye bahsetmedim. Hayatımda ilk defa burda yazıyorum.

Ekleme: migren belirtileri var ama hiç migren için muayene olmadım veya teşhis koyulmadı. Sinüzit sorunum küçüklükten beri olmuştur. Majör depresyon hastalığıyla 4.5 sene uğraştım ve çeşitli ilaçlar kullandım. O dönemlerde yeniden nüksetti. Başka bilinen bir durumum yok ve olmadı. Aşağıdaki linke bakılırsa ya migren ya da psikolojik sorunlardan kaynaklı benimkisi.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322698.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3Korner1Penaltı -- 23 Ekim 2019; 3:11:3 >

• Sinestezi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.