Şimdi Ara

Vaillant kombi ayar hakkında (atmoTEC/turboTEC plus) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
13
Favori
64.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende vaillantın 322/5-5 hermetik turbotec plus kombisi var.ev dubleks.kombi üst katta.üst katta salondaki son petekler ved alt kattaki petekler iyi ısınmıyor.petekleri 2 kez yıkattım.acaba kombinin gücümü yetmiyor.nasıl bir çözüm olabilir.alt kata harici pompa bağlanırsa olabilirmi.
    harici pompa bağlandığında kombi durduğunda bu pompa sürekli çalışacağından bi sorun olurmu.evin krokisi aşağıya ekliyorum. Vaillant kombi ayar hakkında (atmoTEC/turboTEC plus)

• arkadaşlar f33 hava ölçüm cihazı hatası neden kaynaklanır.
  • Arkadaşlar Zaman geçmiş ama ben gene yazayım size o ayarlı termostatla ayar yapamazsınız kombinin ayarlarını ben kendim araştırdım buldum yanlız vailand tam yoğuşmalı kombi 32 kW benim modelimdir benimkinin bir üstü 37 kW. Tam yoğuşmalı oda babamda var bunların menüleri aynı 32kw ve 37 kW kapaklı model menüler yazılmış şekilde gelir her şey acık yazar Yanlız 23kw 28kw menüleri kodlu dur zor anlarsınız. P 53 der misal sallıyom bunların menüsüne girip ayarlarını yapa bilirsiniz kombinin beklemesi pompanın çalışması bir şuru ayar var aynı Zaman da kW bile düşüre bilirsiniz böylece kombi az yakar yanlız arkadaş araba örneği vermiş yanlış bir örnek 40 larda kombimi çalışır mantık yanlış az yakması için en önemli şey 100%60 tasarruf için evin yalıtımlı olması şart sıcak hava kaçmıcak şekilde Termostatla 21-22 arası bırakın kombiyi yalıtımlı duvarsa derecesini 60 çıkcak oda sıcaklığı 22 den 21.5 düşünce kombi hemen çalışacak hızlı şekilde 22 yapıp kendini kapatır . Sen şimdi 40 derece yapmışın örnek vereyim 800 litre suya 100 wat ısıtıcı takarsan suyu ısıtmak için çalışır durur saatlerce uğraşır ısıtcam diye ama o 800 tl 300 wat tak bakalım en kısa sürede ısıtır istenilen su sıcaklığına gelince ısıtıcı hemen kapatır kendini uykum geldi Ada'm gibi bir ara yazayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neredeyse yazılanların hepsini tek tek okudum. Arkadaş, ilk yazılan sorunla alakasız ek sorular vs. ? Neyse. Aradığım cevabı malesef bulamadım o kadar yazana rağmen.
    Kısaca aynı sorun bizde şu anda var, bu yazılar 2015'te yazılmış, 2017 hala çözüm bulan, bulup da yazan yok mu?

Sorun: Kombi 45'te yanıyor, petekler önce ısınır gibi oluyo sadece peteklerin üst kısmı ısınıyo, aşağılar ısınmadan kombi duruyo. Sonra bekleme moduna geçiyo, tekrar çalıştığında ise petekler çoktan soğumuş oluyo. Kombinin çalışma mantığında bir gariplik var gibi. Eski kombiler olda dönüş suyu sıcaklığına göre çalışır, ev de ısınırdı. Şimdi ise anca kendini ısıtıyo, bize hiç faydası yok.

İnternetten okuduklarımla filtre kirlenmiş olabilir, tesisat sorunu olabilir, ters bağlantı vs. Herşeyi denedim, petekler kendi bile ısınmadığı için evi de ısıtmıyor. Çözüm bulursam onu da yazmaya çalışacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: altayselahattin

arkadaşlar herkese iyi günler.
    bende vaillantın 322/5-5 hermetik turbotec plus kombisi var.ev dubleks.kombi üst katta.üst katta salondaki son petekler ved alt kattaki petekler iyi ısınmıyor.petekleri 2 kez yıkattım.acaba kombinin gücümü yetmiyor.nasıl bir çözüm olabilir.alt kata harici pompa bağlanırsa olabilirmi.
    harici pompa bağlandığında kombi durduğunda bu pompa sürekli çalışacağından bi sorun olurmu.evin krokisi aşağıya ekliyorum. Vaillant kombi ayar hakkında (atmoTEC/turboTEC plus)

bende harici pompa var. kombi durduğunda harici pompada duruyor. Anlayacağın beraber hareket ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncm78 -- 21 Şubat 2017; 11:43:36 >

• Vaillant kombi gerçekten çok uzun ömürlü kullandığım kombi 15 seneyi devirdi halen çalışıyor maşallah. İnşallahta bozulmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: orc333

Neredeyse yazılanların hepsini tek tek okudum. Arkadaş, ilk yazılan sorunla alakasız ek sorular vs. ? Neyse. Aradığım cevabı malesef bulamadım o kadar yazana rağmen.
    Kısaca aynı sorun bizde şu anda var, bu yazılar 2015'te yazılmış, 2017 hala çözüm bulan, bulup da yazan yok mu?

Sorun: Kombi 45'te yanıyor, petekler önce ısınır gibi oluyo sadece peteklerin üst kısmı ısınıyo, aşağılar ısınmadan kombi duruyo. Sonra bekleme moduna geçiyo, tekrar çalıştığında ise petekler çoktan soğumuş oluyo. Kombinin çalışma mantığında bir gariplik var gibi. Eski kombiler olda dönüş suyu sıcaklığına göre çalışır, ev de ısınırdı. Şimdi ise anca kendini ısıtıyo, bize hiç faydası yok.

İnternetten okuduklarımla filtre kirlenmiş olabilir, tesisat sorunu olabilir, ters bağlantı vs. Herşeyi denedim, petekler kendi bile ısınmadığı için evi de ısıtmıyor. Çözüm bulursam onu da yazmaya çalışacağım.

Hocam tek tek okudum demişsin, alakasız yazılar var demişsin, ama bu sorunun cevabını ben burada yazdım (eşofmanlı şevket hoca gibi hissetim kendimi şimdi).
    Aynı termostatı kullandığımız varsayarak yazıyorum: Kombinizin hedef sıcaklığını düşük ayarlamışsınız. Petekli kullanıyor iseniz 50 den aşağı yapmayın ki, kombi dönüş sıcaklığına göre hesap yapıp petekleri sıcak tutsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ncm78

quote:

Orijinalden alıntı: altayselahattin

arkadaşlar herkese iyi günler.

bende harici pompa var. kombi durduğunda harici pompada duruyor. Anlayacağın beraber hareket ediyor.

Hocam reglaj yapman gerekiyor. Alt kattaki peteklerin vanalarını biraz kısman ve daha çok ısınmasını istediğin peteklerin (mesela ist kattakilerin) peteklerini tam açıkta bırakman gerekiyor. Pompa dahi kullansan, reglaj yapmadan bunu sağlayamazsın. Belki pompaya dahi ihtiyacın olmayabilier şayet kombinin kW sı evin m2sine uygun ise.

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Evimde vaillant eski kapaklı 242/5-3 kombi var. Yorumları okuyarak birşeyler yaptım ama sorunum şu. Kombi nin çalışma süresi çok kısa. 15 sn çalışıyor sonra bekleme durumuna geçiyor. Önceden pompa süresi 7 dk idi. Isıttığı su peteklerde dolaşarak soğuyordu. Onu 1 dk ya düşürdüm fakat kısa süre çalıştığı için sıcak su ilk peteğe ancak geliyor diğer odalar soğuk kalıyor. Herhangi bir ayardan mı yoksa mekanik bir arıza mı?

• SegamenT kullanıcısına yanıt
    Öncelikle pompa süresi sanki uzun olmuş. Sistemde suyun soğumasına ve kombinin daha sonra daha fazla çalışmasına neden olur kaatindeyim.
    15 saniye çalışması tuhaf. Hedef sıcaklığı kaça ayarladınız? Onu 10 derece yükseltip deneyin. Şayet 10 derece fazlada iken çalışıyorsa, önceki hedef çok düşük olduğu için bu şekilde çalışıyor olma ihtimali var.
    Pompa süresini ayarlamayı bildiğinize göre servis menüsüne giriyorsunuz demektir; o zaman fabrika ayarlarına dönmeyi deneyebilirsiniz.
    Yine düşük bi ihtimal ama kombi su basıncı da yetersiz olabilir, saati ontrol etmediyseniz bi bakın.
    Bu arada artık kombili evde oturmuyorum, ama yardımcı olayım istedim :)
  • İyi geceler bende 2006 model Vaillant yogusmasiz kombi var kombiye ECA marka kablolu oda termostati taktım termostat bozuk değil bağlantılar doğru bir türlü termostat işlem yapmıyor neyi eksik yapıyorum yardımcı olabilir misiniz.

• Vaillant 202 5-3 hermetik kombimi termostatik vana ile 55 °C 'de çalıştırıyorum. 90 sn çalışıyor ve 10 dk bekliyor, pompa 5 dk çalışıyor. Oda sıcaklığı 24°C günlük tüketim şu an 8 mtküp bu çalışma şekli normal mi? Eskişehir 3+1 son kat yalıtımlı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaillant 236/5-3 17000 kalori 20kw kombi takılı evimde evim net 145 m2 8.7 metre Petek 2 metrre havlupan var modülasyonlu termostat kullanıyorum sorunum en sondaki Petek ısınmıyor o petek ısınana kadar ev ısınıyo ve kombi kapanıyor reglaj yapınca sorun tam çözülmesede biraz etkisi oluyor sormak istedğim 20 kW kombi yerine 26 veya 30 kW kombi taktırsam su basma gücü daha yüksek olurmu termostatik vanımı görür işimi daha kuvvetli pompa takıla bilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edirine -- 16 Kasım 2017; 23:24:52 >
  • Hocam bende cok tecrubeli olmasamda oda termostatini isinmayan odaya alip cok isinan odalar icinde termostatik vana kullanirsan cozulur gibi ben dedigim sekilde isiniyorum isinmayan petek yok

• güncelleyelim d00:20 d01:4 d02:10 ayarladım dogrumudur bunun hakknda yardımcı olacak varmıdır.
  • Vaillant vuw tr 242/3-3 r2 kombim d0:18 d1:5 d:5 şeklinde ayarlı ancak kombi 50 derecae ve üzerinde çalıştığı zaman sabit ayarlanan derecede kalıyor dur kalk yapmıyor, ne zaman ki oda termostatı dur diyor o zaman kombi duruyor ve pompa duruyo,
  • Merhaba herkese iyi günler diliyorum. Kullanmış olduğum kombi arızalandı ve yerine vaillant 286/5-3 modeli kombiyi aldım. Eski kullanmış olduğumuz kombide petekler gayet iyi ısınmakta iken, vaillant kombiyi taktiktan sonra peteklerin alt kısımları üst kısımlarına göre hisssedilebilir ölçüde daha soğuk. Bütün peteklerin havasını almama rağmen sonuç çokta değişmedi. Vaillant kombi kullanıp böyle bir sorun yaşayan var mı acaba bunu öğrenmek istiyorum birde bu sorunumu nasıl çözerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_02 -- 14 Aralık 2018; 6:47:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_02

Merhaba herkese iyi günler diliyorum. Kullanmış olduğum kombi arızalandı ve yerine vaillant 286/5-3 modeli kombiyi aldım. Eski kullanmış olduğumuz kombide petekler gayet iyi ısınmakta iken, vaillant kombiyi taktiktan sonra peteklerin alt kısımları üst kısımlarına göre hisssedilebilir ölçüde daha soğuk. Bütün peteklerin havasını almama rağmen sonuç çokta değişmedi. Vaillant kombi kullanıp böyle bir sorun yaşayan var mı acaba bunu öğrenmek istiyorum birde bu sorunumu nasıl çözerim.
    Bende de aynı kombiden var aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum hocam çözüm bulursanız lütfen paylaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: f2662d

Vaillant 202 5-3 hermetik kombimi termostatik vana ile 55 °C 'de çalıştırıyorum. 90 sn çalışıyor ve 10 dk bekliyor, pompa 5 dk çalışıyor. Oda sıcaklığı 24°C günlük tüketim şu an 8 mtküp bu çalışma şekli normal mi? Eskişehir 3+1 son kat yalıtımlı
    günlük 8 m3 bayagı çok gibi.ayrıca oda sıcaklıgıda yuksek gibi.22 derece yeterli olur bilemediniz 23 derece olsun...yıne de takdir sizin.
  • T Square kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Peteklerdeki ısınmama sorununu hallettik. Sorun kombiye gelen borular ters bağlanmış. Bundan dolayı peteklerin altı ılık, üst tarafları da genel olarak soğuktu. Bağlantı düzelince sorun da kendiliğinden düzelmiş oldu. Bence sizde kombi bağlantınızı kontrol edin sizinki de ters bağlanmış olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.