Şimdi Ara

uzaktan kumandalı ses sistemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar kendi kulandığım Creative İnspire 4400 4+1 ses sistemimvar bunun ses ayarı ve acma kapama ayarları için kablolu bir kumanda yapmıslar ben bunu uzaktan kontrol etmek istiryorum elimde avermedia98 tv kartı ve kumanda sistemi mezcut bunu nasıl yapabilirim
    resimleri ekledim

• Düşündügün şey mümkün degil, ama ses sistemini modifiye ederek harici bir kumanda devresi baglayabilirsin
  • bende onu dusunuyorum nasıl yapabilirm kumandayla sesi kısıp yukseltcem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pic guveysi -- 7 Eylül 2011; 14:51:36 >
  • Ses açıp kapatma işlemini illa ses sistemi üzerinden mi yapmak istiyorsunuz yoksa windows'un sesini kapatıp açmak işinizi görür mü?
    Anakartınız da seri port mevcut mu?
  • seri port var
    paralel portda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pic guveysi -- 7 Eylül 2011; 16:01:30 >
  • Şu an biraz işim var ancak eve gidince detaylı anlatırım size. Herhangi bir kumanda ve de yapması son derece basit küçük bir devre ile ses açıp kapatmak dahil daha bir çok işlevi gerçekleştirebilirsiniz.
  • şimdiden teşekkürler
  • Arkadas cevap yazana kadar su konuyu incelemenizi oneririm.Ufacik bir devre ve girder programiyla istedigin ozelligi kumanda edersin pc de..
    http://forum.donanimhaber.com/m_19223713/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaansoy -- 7 Eylül 2011; 19:46:27 >
  • Öncelikle linkteki devreyi kurun ve Girder adlı programı edinin. Bu program sayesinde elinizdeki kumandanın (hangi kumanda olduğu önemli değil) bütün butonlarına istediğiniz işlemleri yaptırabilirsiniz. Kullanma kılavuzunun 78. sayfasında yeni bir kumandanın nasıl ekleneceği anlatılmış zaten. Eğer ihtiyacınız olursa sorularınıza cevap verebilirim.

• saolun linki hemen inceliyorum
  • devreyi yakın zamanda kurcam ve buraya sonucu yazcam
  • Merakla bekliyoruz.
  • Windows 98 ve XP kullanırken ben önerdiğim çözümü kullanıyordum. Arkadaşımın bozulmuş olan Creative Infra CD-ROM'unun kumandası ile kumanda ediyordum herşeyi. Az önce baktımda devre ve kumanda hala duruyormuş kutuların içinde :) Devreyş kurarken size vereceğim bir öneri ise devreyi seri port soketinin kutusunun içinde toplarken fotodiyodu yeterince uzun bir kablo ile (ben o zamanlarda seri mouse'un kablosunu kullanmıştım) uygun bir yere taşımıştım. Böylece ben ekranı gördüğüm sürece rahatlıkla kontrol edebiliyordum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.