Şimdi Ara

Girder Kullanım Klavuzu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
5
Favori
8.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle Mce dosyasını masaüstüne veya uygun bir yere atıp aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

1) İlk olarak yeni donanım ekle den kızıl ötesi aygıtı yükleyin.
    2) Daha sonra denetim masasından sistem e oradan da aygıt yöneticisine gelin.
    3) Buradan evrensel seri yol denetleyicisine gelip kızıl ötesi aygıt a sağ tık yapıp sürücüyü güncelle deyin.
     Girder Kullanım Klavuzu

4) Listeden ya da belli bir konumdan yükleyi seçiyoruz.
    5) Arama, yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz.
    6) Disketi var a tıklatıp masaüstüne attığımız mce remote kontrol içindeki dll dosyasını seçip ileri diyoruz.
    7) Gelen uyarıya devam et deyip yüklemeyi bitiriyoruz.

Girder Kurulumu:

Girder 3.3 programını yükleyip, serial ini girip tam sürüp yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

1) MceIr.dll dosyasını girder\plugins klasörü içine kopyalıyoruz.

2) Daha sonra girder ı açıp file dan settings e tıklıyoruz.
     Girder Kullanım Klavuzu

3) Buradan igorplug komutundaki tick i işaretliyoruz.
     Girder Kullanım Klavuzu

4) Daha sonra igor u tıklayıp settings komutunu görünür hale getirdikten sonra settingsten usb modülünü seçiyoruz.
     Girder Kullanım Klavuzu

Artık kumandamız kullanıma hazır, şimdi komut yükleme işlemine sıra geldi.

Normalde çok zahmet alan bu işlemi ben sizin için optimize ettim ve tüm gerekli komutları yükledim. Power Dvd ve BS Player ile tam verimli olarak çalışmakta. Ancak komutları değiştirmek isterseniz ne yapmanız gerektiğini kısaca anlatacağım.
    Komut Yüklemek:

1) File dan new e tılayın.
    2) Daha sonra beyaz bölüme sağ tık yapıp add command ı seçin.
     Girder Kullanım Klavuzu

3) Burada amacımız komutun ne işe yarayacağını ve hangi tuşla çalışacağını belirlemek.

Bunun için Window, OS, Command, Girder, Mouse, Keyboard, Plugins sekmelerinden istediğimiz herhangi bir komutu seçiyoruz.

Örneğin OS sekmesinden monitor off u seçtik:
     Girder Kullanım Klavuzu

Seçtikten sonra apply diyor ve komutu kumandaya aktarmaya geçiyoruz.

Komutu kumandaya aktarmak için yukarıda bulunan learn event e tıklıyoruz.
     Girder Kullanım Klavuzu

Yapmamız gereken komutun hangi tuşla çalışacağını belirlemek. Bunun için kumanda üzerinde monitörü kapatmak için kullanacağımız (örneğin tv off) tuşu basıyoruz.

Girder da bastığımız tuşun komut dizini çıktığında işlemi başarıyla tamamlamış oluyoruz.
     Girder Kullanım Klavuzu

Yeni bir komut daha eklemek istediğimizde tekrar add command a tıklayıp her tuş için aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Komutların ne işe yaradığını belirtmeniz karıştırmamanız için önemli. New kısmına F2 tuşu ile basıp ismini kullandığınız komutla değiştirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
     Girder Kullanım Klavuzu

Kendi hazırlamış olduğum komutlar eğer kumandanızda çalışmazsa learn event ile istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Eğer leran event tuşu ile alakasız bir tuş atar ve bunu değiştirmek isterseniz komut altındaki EventString e sağ tık yapıp delete diyin ve learn event ile yeni bir tuş atayın.
     Girder Kullanım Klavuzu

İşlemlerinizi bitirdikten sonra save etmeyi sakın unutmayın.

Girder a kaydettiğiniz tuş dizimini açmak için (benim verdiğim tuş dizimini atmak için de):

File dan open a tıklatın ve kaydettiğiniz gml dosyasını seçin (benim verdiğim için kumanda.gml gibi)
     Girder Kullanım Klavuzu

Girder Kullanım Klavuzu

Girder ın başlangıçta istediğiniz ayarlarla çalışması için:

1) File dan settings e gelin
    2) General kısmından auto load ı işaretleyin ve browse den hangi gml komutunu kullanmak istiyorsanız onu seçin

3) Lunch girder on start up tick ini işaretleyin.
     Girder Kullanım Klavuzu

Hepsi bu kadar.

Takıldığınız veya aklınıza takılan her türlü soruyu bu konu altında sorabilirsiniz.

Önemli: Rapid e atmış olduğum Girder deneme sürümüdür. Tam sürüm için serial e ihtiyacınız olduğunu bir kez daha hatırlatayım.

Önemli 2: Girder başlangıçta bir hata verecektir. Bunu kaale almanıza gerek yok.

Hepinize iyi forumlar diliyorum.

Sayılarımla

SAVIAR

Not: Yazılar ve içerik tümüyle tarafıma aittir. Hiçbir alıntı söz konusu değildir.

Girder ve gerekli profili yüklemek için tıklayın. (* rapid)

Kendi tanımladığım tuş diziminin nasıl çalıştığı hakında bir ss.. (resme tıklıyarak büyütebilirsiniz)

Girder Kullanım Klavuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 1 Aralık 2007; 23:41:11 >

• Girder ı her türlü kızıl ötesi cihazla (saat veya herhangi bir kumanda gibi) kullanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyeyim.
  • şimdi konuyu okumaya başlıyorum ellerin dert görmesin inş. microsoft kumanda sorunsuz çalışır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deitel

şimdi konuyu okumaya başlıyorum ellerin dert görmesin inş. microsoft kumanda sorunsuz çalışır

Kesinliklle sorunsuz çalışıyor.. Hatta sadece mc kumanda ile değil her kumandayla..
  • Çok güzel, fevkalade bir çalışma olmuş dostum.Bir çok arkadaşın fazlasıyla işini görecektir eminim.Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yegan

Çok güzel, fevkalade bir çalışma olmuş dostum.Bir çok arkadaşın fazlasıyla işini görecektir eminim.Teşekkürler...

Rica ederim..

Kumandayı ilk aldığımda ben de bazı sorunlar yaşamıştım ancak çözünce diğer arkadaşların takılmaması için gerekli herşeyi açıklamaya çalıştım..
  • Teşekürler çok güzel bir çalışma...
  • Teşekkürler Çok Güzel Bi çalişma Olmuş
  • eline sağlık 4 gözle bekliyorduk iyi oldu
  • eline sağlık da ben VİSTAda yapamadım..kızılötesini takınca otomatik olarak microsoft kızılötesi olduğunu anladı.sonra girder i kurdum.ama settings menüsünde igor plugin i yok...zaten diğerlerini işaretleyince de hafızada bulunamadı gibilerinden bişey yazıyor.(bu arada mceır.dll dosyasını da yapıştırmıştım)acaba vista için ne yapabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

eline sağlık da ben VİSTAda yapamadım..kızılötesini takınca otomatik olarak microsoft kızılötesi olduğunu anladı.sonra girder i kurdum.ama settings menüsünde igor plugin i yok...zaten diğerlerini işaretleyince de hafızada bulunamadı gibilerinden bişey yazıyor.(bu arada mceır.dll dosyasını da yapıştırmıştım)acaba vista için ne yapabiliriz.

Vista için henüz inceleme yapmadım.. Ancak mcır.dll dosyasını plugins e kopyalarsan listede mutlaka gözükür..

Sonrasında üzerine tıklayınca settings aktif hale geliyor..
  • pc ye bağlanacak alıcı için herhangi bir kızılötesi adaptörü (usb den çalışan genelde cep telefonu uyglamaları için kullanılan) işimi görür mü ? bu konudada bilgi verirsen çok memnun olacağım arkadasım. bu arada döküman çok net ve anlaşılır. emeğin için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: abbet

pc ye bağlanacak alıcı için herhangi bir kızılötesi adaptörü (usb den çalışan genelde cep telefonu uyglamaları için kullanılan) işimi görür mü ? bu konudada bilgi verirsen çok memnun olacağım arkadasım. bu arada döküman çok net ve anlaşılır. emeğin için teşekkürler...

Evet herhangi bir kızıl ötesi alıcıyı kullanabilirsin.. Sonuçta aygıtı mc olarak tanıtacaksın..
  • Paylaşım ve sarfettiğiniz emek için teşekkürler.
  • emeğiniz için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

quote:

Orjinalden alıntı: abbet

pc ye bağlanacak alıcı için herhangi bir kızılötesi adaptörü (usb den çalışan genelde cep telefonu uyglamaları için kullanılan) işimi görür mü ? bu konudada bilgi verirsen çok memnun olacağım arkadasım. bu arada döküman çok net ve anlaşılır. emeğin için teşekkürler...

Evet herhangi bir kızıl ötesi alıcıyı kullanabilirsin.. Sonuçta aygıtı mc olarak tanıtacaksın..

süpperrsin gankaaaa 5 ytl ye kızılötesi 5 ytl yede çakma bi kumanda aldım mı toplam 10 ytl ye uzaktan kumandalı pc im olacakk

• Rica ederim..

@abbet: Güle güle kullan kardeşim..
  • Emeğine sağlık.Güzel çalışma olmuş
  • girderi kulllanıyorum çok süper,
    birtek sorunum var.
    pc tam ekranda film izlerken girder kullanılamıyor. kumandaya cevap vermiyor.
    kullanan arkadaşlar deneyebilirlermi, veya ayarlarında bi değişiklikmi yapmalıyım. benim kullandığı versiyon 3.2 dir.
    teşekkür ediyorum.
  • 4) Listeden ya da belli bir konumdan yükleyi seçiyoruz.
    5) Arama, yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz.
    6) Disketi var a tıklatıp masaüstüne attığımız mce remote kontrol içindeki dll dosyasını seçip ileri diyoruz.
    7) Gelen uyarıya devam et deyip yüklemeyi bitiriyoruz.
    ---------------------------------------

burada bahsedilen 6 daki dll dosyalarını nereden buluyoruz acaba, benim kumandanın yanında bir cd gelmedi???
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.