Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
96
Favori
305.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam isterseniz Bursa'dan bakıp Alıp size gönderebilirim yada elimde bir miktar onuda gonderebilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir akrabama ait sinema sistemi satılıktır...

İlgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir..

Denon AVR 3200
    Yamaha NX 700
    Jamo Center 200
    Jamo sub 200
    Motorlu kumandalı 2,5 m Perde
    Mitsubishi 720p Projeksiyon...
    Popcorn C 200 medya oynatıcı
    Pioneer dvd gümüş renkli...

Ayrı ayrıda satılabilir...

Ürünler sorunsuz olup ara bağlantı kabloları hediye verilecektir...
  • koçtaşlarda vardı.yapı marketlerin çoğunda var.
  • Kağıthane bahausdayim bu granitlerin altina konan malzemeden bol miktarda var arayan varsa bilgisine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Merhaba hocam isterseniz Bursa'dan bakıp Alıp size gönderebilirim yada elimde bir miktar onuda gonderebilirim

Ben mesajinizi yeni gördüm çok özür dilerim. Mahçup oldum. Nezaketiniz için cok tsk ederim. Burdaki bahausdan buldum. Istdan bir seye ihtiyaciniz oldugunda ltf soyleyin tekrar tşk ederim.

• merhaba hocam estağfurullah ne özürü insanlık hali olabilir böyle durumlar ne demek önemli değil her zaman elimden geldiğince yardımcı olurum teklifiniz için teşekkür ederim lazım olan bir şey olursa rahatsız ederim ürününüz hayırlı olsun güle güle kullanın iyi günler kalın sağlıcakla ....
  • Yeni eve taşınma sürecim bitti. Gerçi daha çok iş var ama kısmen de olsa yerleştik sayılır. Böylece hafta sonu LX58'i tekrar kutusundan çıkarıp, 5.2.4 kurulumu ile Dolby Atmos'u tecrübe etmeye başladım. Henüz yeni alacağım 2 kule, 2 bookshelf, center ve subwoofer'a ve bütçeye karar veremediğim için şimdilik 4 adet Magnat Interior IC 62'ye Pioneer uydular ve Z5500 subwoofer eşlik ediyor. Söyleyeceğim tek şey, yeni ses teknolojilerinin bir pazarlama taktiği değil, gerçekten ev sinemasında işi farklı boyuta taşıdığı. Özellikle rüzgar, yağmur gibi ses efektleri buram buram işte bu atmos dedirtiyor. Sesin kalitesinden bahsetmiyorum tabi, sesin hareketi ve pozisyonundan bahsediyorum. Gözleri kapatıp kendinizi tamamen kulağınızla duyduğunuz seslere bıraktığınızda sesin oda içinde hareketine hayran kalıyorsunuz. 4 tane tavan hoparlörü havadaki seslerin(uçan nesneler, gök gürültüsü vs.) pozisyonunu çok daha net hissettiriyor.

Şimdilik tek sıkıntı Dolby'nin Atmos için hazırlamış olduğu ve atmos'un farkını gösteren demolardaki etkileyici sesin denediğim çok az filmde hissedebilmiş olmam. Dolby Atmos destekli epey bir film var. Ancak benim deneyebildiğim filmlerde bazılarında çok net bir fark duyamadım. Buradan çıkardığım filmlerin mix'lerinin de iyi yapılması gerektiği. Transformers: Age of Extinction, Teenage Mutant Ninja Turtles, The Hunger Games: Mockingjay gayet etkileyici bir Atmos deneyimi yaşatırken mesela John Wick ve bir iki filmde de pek bir fark hissedemedim. Ama 2015 yılı içinde artık Dolby Atmos bir standart olacaktır. Zaten 2012'ye kadar eski filmlerin de bir bir Dolby Atmos olarak mixlenmiş versiyonları da çıkıyor.

Neyse kısaca deneyimlerimi paylaştıktan sonra bir iki fotoğraf paylaşayım. Sistem salonda kurulu, dediğim gibi daha tam yerleşemedik düzende daha çok oynama yapabilirim. Kesin olan tek şey TV'nin yeri ve oturma şekli. Kule hoparlörleri alınca haliyle konsolun sağına ve soluna yerleştireceğim. Ama Konsolun orta bölmesindeki kapağı kaldırıp, center hoparlörü ve av receiver'ı oraya alabilirim. Hoparlörle birlikte 65" bir tv'de almak istiyorum ama 2015 modellerini beklemeye karar verdim. Yeni Tv gelince duvara asacağım, sonradan geçireceğim kablolar için kablo gözükmesin diye zaten duvarın içine kablo kanalı hazırlamıştım.

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• Gulegule kullanin ,yeni evinizde saglik sihhat ve agiz tadiyla sisteminizi kullanmaniz nasip olur insallah.
    Su an icin ekipman olarak dediginiz gibi isin basindasiniz ama yapmayi dusundugunuz upgradelerle eminim istediginiz duzeye ulasacaksinizdir.
    Tavan hoparlorleri icin aski tavan calismasi gayet guzel olmus hersey tertemiz gozukuyor
    Dolby atmos icin Tavandaki hoparlorlerin yerlesimini belli bir olcumlemeye bagli olarak mi yaptiniz, referans olarak neyi baz aldiniz.

• ZvAnA kullanıcısına yanıt
    merhaba, öncelikle hayırlı olsun sistem ve oturma grubu çok şık olmuş.

amfi ile z5500 ü subwoofer ının uyumu nasıl? birbirlerine nasıl bağladınız? ben de bu aralar amfi alma arifesindeyim, elimdeki z5500 ün subwoofer ını sizinki gibi kullanabilirsem çok iyi olur, en azından bir süre idare eder beni
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt
    Yeni eviniz hayırlı olsun. Gözümüz simetrik odalara alışmış olsa da odanızın asimetrik köşeleri güzel bir izleme açısı oluşturmuş. Yeni ev ve tadilatla saklanan kablolar ve tesisat temizliği de cabası. Umarım dilediğiniz kule, center ve subla sistemi tamamlarsınız.
  • bende Transformers Age of Extinction Teenage Mutant Ninja Turtles orjinal bluraylarını aldım.lx56 atmosu desteklemesede filmleri izlediğim arkadaşlarımın ortak özelliği ağzı açık seyretmeleriydi
  • Teşekkürler arkadaşlar. Dünkü elektrik sıkıntısı yüzünden ancak bugün cevap verebiliyorum kusura bakmayın. Sistemi tamamlamak için bundan sonra uğraşacağız tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Gulegule kullanin ,yeni evinizde saglik sihhat ve agiz tadiyla sisteminizi kullanmaniz nasip olur insallah.
    Su an icin ekipman olarak dediginiz gibi isin basindasiniz ama yapmayi dusundugunuz upgradelerle eminim istediginiz duzeye ulasacaksinizdir.
    Tavan hoparlorleri icin aski tavan calismasi gayet guzel olmus hersey tertemiz gozukuyor
    Dolby atmos icin Tavandaki hoparlorlerin yerlesimini belli bir olcumlemeye bagli olarak mi yaptiniz, referans olarak neyi baz aldiniz.

Özellikle açılar konusunda dolby'nin kendi sitesindeki değerleri referans aldım ve bunlara uymaya çalıştım hocam.

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

merhaba, öncelikle hayırlı olsun sistem ve oturma grubu çok şık olmuş.

amfi ile z5500 ü subwoofer ının uyumu nasıl? birbirlerine nasıl bağladınız? ben de bu aralar amfi alma arifesindeyim, elimdeki z5500 ün subwoofer ını sizinki gibi kullanabilirsem çok iyi olur, en azından bir süre idare eder beni

Uyum konusunda bir sıkıntı yok hocam. Tek ihtiyacınız Z5500'ün subwoofer'ı + control pod'u + 3,5mm stereo to 2 RCA erkek jaklı bir kablo.

Z5500 subwoofer'ı ile control podunu normal kendi özel kablosu ile birbirine bağlıyorsunuz. Aşağıdaki fotodaki kablodan

bir tane ediniyorsunuz.(Benim kullandığım direk fotodaki değil. Belkin'in bir kablosunu buldum. Nasıl bir şey olduğunu bilin diye koydum fotoyu). Bu kablonun 3.5mm stereo ucunu z5500 control pod'unun arkasındaki sub/center analog girişine takıyorsununuz. Diğer iki rca ucundan birini av receiver'ın arkasındaki sub çıkışına takıyorsunuz. Z5500 control podunun arkasındaki switch'i de 6ch direct kısmına getiriyoruz. Bu şekilde ben hiç bir sıkıntı olmadan gayet güzel kullanıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: denizak84

Yeni eviniz hayırlı olsun. Gözümüz simetrik odalara alışmış olsa da odanızın asimetrik köşeleri güzel bir izleme açısı oluşturmuş. Yeni ev ve tadilatla saklanan kablolar ve tesisat temizliği de cabası. Umarım dilediğiniz kule, center ve subla sistemi tamamlarsınız.

İnşallah hocam. Evin tadilatlarıydı, eksikleriydi derken epey açılmışız. İlk fırsatta hoparlörler için güzel bir bütçe yaratıp keyfini sürmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 1 Nisan 2015; 14:27:31 >

• Hayatın, doğanın içindeki o güzel denge ve müzik....

Ağaç Pikabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 2 Nisan 2015; 23:07:50 >
  • Perde tablet gibi kalmış Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• satılık wireworld chroma 6 hdmi 1 metre kablo
    2 adet mevcut, kutulu, temiz,
    100tl / adedi
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Neredir burası ve amaç nedir??
  • Akustik olarak da kullanılabilir bir malzeme gibi duruyor;
  • şuan dolby atmos aa ne kadar fark etti dedirten 2 film var.Bunlar Mix li de degil direk atmos ile cekilmiş,Pacific Rim + Transformers Age of Extc.

• Bende sıfırdan sinema için oda kuruyorum. Tadilat devam ediyor. Tadilat sırasından biraz resim göndereyim. Hem Before-After olayı olmuş olur

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)  Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

- Projeksiyon yeri. Duvar komple kırıldı yan odaya kadar geçildi. Mesafeden kazanmak için projeksiyonu duvar içine yerleştireceğiz. Yansıtma mesafesi 4.20m kadar oluyor böylece.
    - Tavan boyandı. Yansıma olmaması için mat gri renge boyandı.
    - Perdenin asılacağı yer. Buraya Siyah duvar kağıdı yapıldı.
    - Posterler ve Logolar asıldı. Baskılar Forex üzerine yapılmıştır ve laminasyon uygulanmıştır.

Şimdilik bu kadar, ilerleyen günlerde güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydindril -- 22 Nisan 2015; 10:42:39 >

• Aydindril kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok güzel oluyor. Müstakil sinema odası hepimizin hayali, umarım sonuç gönlünüzce olur.
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.