Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
96
Favori
305.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onkal

Hocam çok şık bir ortam ve çok güzel bir sistem olmuş. Güzel günlerinizde kullanmanız dileğiyle. :)

çok teşekkür ederim sayın Onkal
    bu arada siz philips hue leri alabildiniz mi? ben o sisteme philips tab switch ekledim telefon veya kumandaya gerek kalmadan bulunduğunuz ortamın (artık işıklandırmaları hangi ortamlara koyduysanız) aydınlatmasını tek tuşla değiştirip açıp kapatabiliyorsunuz, benim salonumda ampuller lambaderlerde takılı film izliycem zaman oturduğum yerden tek tuşa basıp tüm lambaları kapatabiliyorum bence bir inceleyin :)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• muratthy kullanıcısına yanıt
    Yok henüz almadım bu ay biraz açılınca sonraki aya erteledim. :)
    Evet o aparatı görmüştüm, logitech ile kontrol daha cazip geldi ama neden olmasın eklenebilir. Kablosuzdu galiba değil mi?
    Aletler geçici kaşıntılarımız ebedi. :D
    Siz hub'ı devreye alabildiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 17 Mart 2015; 19:57:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    evet kablosuz ve de pilsiz :)
    kinetik enerjiyle çalışıyor, gayet pratik bir alet tavsiye ederim, hub'ı maalesef hala devreye alamadım , alacak zamanı bulamadım desem daha doğru olur, adamakıllı bir üstüne düşmem gerekecek, çünkü var olan ayarlarımı da bozuyor sıfır alet gibi düşünüp baştan kurulum yapmam gerekecek sanırım.
    Kinetik enerjiyle çalışması ilgimi çekti kesinlikle değerlendirmeye alacağım yine rahatsız edebilirim sizi. :)
    Ayarları yeni kumandaya kopyalama vardı o şekilde çözülebilir belki. Okuduklarımdan sanki direk sisteme adapte edilebilir gibi çıkarmıştım demek ki reklam yazarları işlerini oldukça iyi yapıyorlar. :D
    Eğer yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geleni yaparım.

• sn muratthy sisteminiz çok güzel güle güle kullanın. yanlız ben logitech kumandayla My Cloud EX4 takılı kaldım bunlar hakkında biraz bilgi verirmisiniz?
    Hocam bende philips hue araştırıyorum başlangıç paketi tr de satılıyor biliyorsunuz bir kaç sorum olacak.

Ben başlangıç paketinde ki 2 ampulü salonda bir tanesini farklı yerde degerlendirmek istiyorum ayrı ayrı kontrol etme gibi şansımız oluyor mu tüm ampulleri? Yoksa hepsi beraber mi haraket etmek durumunda.

Diğer bir sorum ise led şerit şu anda türkiyede yok sanırım. Amerikadan siparis versek sisteme dahil etmede tanitmada falan Problem yaşar miyiz?

Şimdiden teşekkürler

• HEKTOR-NG kullanıcısına yanıt
    tesekkurler sayin HEKTOR-NG,
    logitech harmony kumanda dokunmatik kontrol ekrani olan universal bir kumandadir.bu tip kumandalar kullandiysaniz zaten islevini biliyorsunuzdur, eger kullanmadiysanizda kisaca bahsedeyim, internet tabanli veri bankasi sayesinde binlerce cihaza kumanda atayabileceginiz farkli aktivasyonlar olusturarak tek tusla birkac cihazi birden acarak izlemeye-dinlemeye hazir hale getirebilen ve yine tek tusla hepsini kapatabilen bir kumandadir.
    boyle bir kumandaya ihtiyaciniz varsa su an piyasada var olan en iyi kumandalardan birisidir, yine uyumlu philips hue ampulleride kumanda uzerinden yonetebilirsiniz , hatta evimdeki klimayi bile kumandaya tanitarak kullanabiliyorum, kisa dedik ama biraz uzun oldu:)
    MY CLOUD EX4 ise 4 tane hard disc yuvasi olan WD nin NAS cihazidir, yani evinizdeki networke bagliyarak yine ayni network uzerinden erisim saglayip tum iceriklerinizi kontrol edebilirsiniz,ya da akilli telefonunuza veya tabletinize yukleyeceginiz programla disardan evdeki cihaza ulasip veri yukleyebilir veya goruntuleyebilirsiniz bi yerde kisisel bulut depolamasida diyebilirsiniz.
    kabaca boyle iste :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 654three2

Hocam bende philips hue araştırıyorum başlangıç paketi tr de satılıyor biliyorsunuz bir kaç sorum olacak.

Ben başlangıç paketinde ki 2 ampulü salonda bir tanesini farklı yerde degerlendirmek istiyorum ayrı ayrı kontrol etme gibi şansımız oluyor mu tüm ampulleri? Yoksa hepsi beraber mi haraket etmek durumunda.

Diğer bir sorum ise led şerit şu anda türkiyede yok sanırım. Amerikadan siparis versek sisteme dahil etmede tanitmada falan Problem yaşar miyiz?

Şimdiden teşekkürler

merhaba,
    tum ampulleri ayri ayri kumanda edebilirsiniz, daha sonrada sisteme ekliyeceginiz ampullerde buna dahildir, kisaca hepsi birbirinden bagimsiz kullanilabilir.
    philips led veya philips in baska urunleri yeterki HUE serisine dahil olsun yani WI-FI protokolu bulunmasi yeterli, hepsini sisteme sonradan ekleyebilirsiniz hicbir sikinti yasamazsiniz.
    ben baslangic paketini 2 sene once amerikadan almistim o gunden beri kullaniyorum 1 tanesi salonumdaki lambaderde dier 2 tanesi ise ayri ayri odalarda takili, yaklasik 2-3 hafta once de philips hue tap aldim, kumanda switch i gibi bir sey sisteme kolayca dahil ettim ve kullaniyorum, problem yok yani :)
    sekil 1-a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratthy -- 19 Mart 2015; 0:40:40 >

• bunun gibi..
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

bunun gibi..
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Philips HUE ampuller kaç watt ve kaç lümen?
    Harmony kumandaların hepsi ile uyumlu mu?

Teşekkürler.

• Ampuller led olarak 8,5 watt yaklasik 60 watt a tekabul ediyor ve 600 lumen .

• Çok temiz yerleşim ve başarılı bir sistem güle güle kullanın
    bir kezde bu başlıkta hayırlı olsun diliyorum sevgili Murat,
    perdenin net iç ölçüleri nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

tesekkurler sayin HEKTOR-NG,
    logitech harmony kumanda dokunmatik kontrol ekrani olan universal bir kumandadir.bu tip kumandalar kullandiysaniz zaten islevini biliyorsunuzdur, eger kullanmadiysanizda kisaca bahsedeyim, internet tabanli veri bankasi sayesinde binlerce cihaza kumanda atayabileceginiz farkli aktivasyonlar olusturarak tek tusla birkac cihazi birden acarak izlemeye-dinlemeye hazir hale getirebilen ve yine tek tusla hepsini kapatabilen bir kumandadir.
    boyle bir kumandaya ihtiyaciniz varsa su an piyasada var olan en iyi kumandalardan birisidir, yine uyumlu philips hue ampulleride kumanda uzerinden yonetebilirsiniz , hatta evimdeki klimayi bile kumandaya tanitarak kullanabiliyorum, kisa dedik ama biraz uzun oldu:)
    MY CLOUD EX4 ise 4 tane hard disc yuvasi olan WD nin NAS cihazidir, yani evinizdeki networke bagliyarak yine ayni network uzerinden erisim saglayip tum iceriklerinizi kontrol edebilirsiniz,ya da akilli telefonunuza veya tabletinize yukleyeceginiz programla disardan evdeki cihaza ulasip veri yukleyebilir veya goruntuleyebilirsiniz bi yerde kisisel bulut depolamasida diyebilirsiniz.
    kabaca boyle iste :)

Peki kumandanın bunun dışında mesela bi avr kumandasının ses mute vs işlerini yapma özelliğide varmı. birde nerden kaça aldınız.?

MY CLOUD EX4 wd tv live hub gibi media player bağlayıp harici hdd olarak pratik bi şekilde kullanmamız mümkünmüdür.?

• Kumandaya tanittiginiz cihaz ne olursa olsun tum ozelliklerini kullanabiliyorsunuz ses acma mute bunlar zaten klasik akilli kumandalarin hepsinde mevcutki logitech harmony ultimate bunlarin cok cok ustunde bir kumandadir, ben amerikadan almistim burda resmi olarak satisi yok diye biliyorum ama sahibinden com da bulabilirsiniz ya da direk amerika amazondan siparis verebilirsiniz kapiniza kadar getiriyorlar.
    My cloud ise sadece NAS islevi giren bir cihazdir yani network uzerinden hard disc gorur usb ustunden baglayarak kullanamazsiniz, media playerinizin ethernet girisi varsa evin agina bagladiginizda ayni usb ustunden baglamis gibi birbiriyle iletisim halinde olacaklardir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Çok temiz yerleşim ve başarılı bir sistem güle güle kullanın

Cok tesekkur ederim sayin Delerium

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

bir kezde bu başlıkta hayırlı olsun diliyorum sevgili Murat,
    perdenin net iç ölçüleri nedir ?

Tesekkur ederim Serdar Bey
    Perde yaklasik 90-95 " civarinda ama net olculerini aksam eve gittigimde paylasirim sizinle.
    Bu arada ups icin bir firmaya mail attim teklif bekliyorum size by@li'ye ve enerji78 e de tesekkur ederim

özel ölçü olduğu için 16:9 format 1.77 oranı tutturulmuş mu onu merak ettim sadece
  • HEKTOR-NG kullanıcısına yanıt
    Ben asustor kullanıyorum. Nas'ın hdmi çıkışı ve medya player özelliği de var. Xbmc kurarak medya player olarak da kullanabiliyorsunuz. Kullandığımdan değil ama meraktan logitech'e tanıtarak denedim herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
    Kullandığınız yada alacağınız ürünün logitech veri tabanında olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. Eğer burada listede yoksa tuşları tek tek tanıtarak da kendiniz ekleyebiliyorsunuz. Ama ben aklıma gelen tüm marka modeli arattım olmayan bir modele denk gelmedim. Hatta intel nuc bilgisayar var trasnport olarak kullandığım onu da kontrol edebiliyor. Veri tabanında yoksa muhtemelen desteklemiyordur diyebiliriz kabaca. :D

• onkal kullanıcısına yanıt
    Intel nuc ta ir goz alıcı varmi

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.