Şimdi Ara

UyduNet Yurtdışı Çıkışları bitik 01.02.2015 itibariyle

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Avcılarda oturuyorum. Yurtiçinde sorun yok ama yurtdışı siteler açılmıyor. Felaket yavaşlık var. Sizdede benzer durum var mı ?

• Evet sanırım şiddetli lodos fırtınası sebebiyle aksamalar oluşuyor...
  • superlative kullanıcısına yanıt
    Bahçelievlerde durum aynı.Pingler uçuşa geçti.Sabah teledünya şimdi uydunet.Yarın müşteri hizmetleri ile ateşli bi konuşma yapıcaz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert2358

Bahçelievlerde durum aynı.Pingler uçuşa geçti.Sabah teledünya şimdi uydunet.Yarın müşteri hizmetleri ile ateşli bi konuşma yapıcaz gibi
    10 Mbps Ankara

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ölümüne durdu ya 1 saat önce bitti yani frankurt 280ping 0.50 down 0.08 up du simdi ne oldu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Ölümüne durdu ya 1 saat önce bitti yani frankurt 280ping 0.50 down 0.08 up du simdi ne oldu bilmiyorum
    Sorun var. Ancak konuyu düzeltin, Uydunet'in kendine ait bir yurtdışı çıkışı yoktur :)
  • Hocam işin tuhaf yani ttnet kullanan premade arkadasImin normaldi sadece 6 kat asagimizda oturuyor uydunet sabit 180
  • Niye konunun başlığını değiştireyim ? Aynı sorun SuperonlineFiber, TTNette vb. de var mı şu an ? Yok. Bir network uzmanı olarak sana şöyle izah edeyim mikro düzeydeki rahat anlaşılsın. Evinde routerın var. Lokal ağında Gigabit hızlara çıkıyorsun ama Microsofttan Rapidden internetten bir dosya indirdiğin zaman hızın ISP nin hızıyla sınırlı değil mi ? UyduNet hizmet aldığı ya da kendi altyapısında türkiye dışındaki ağlara uzanan hop larında bir sıkıntı var. Sebebi bu. Turkcell VINN var bende onla giriyorum heryeri açıyor şu an. Sorun UyduNette bariz belli. UyduNet yurtdışı çıkışı demek illa kabloyu okyanus aşırı geçirip avrupa ve amerikaya ulaştırmak değildir. Birçok ISP bu konuda kendisinden daha büyük Network şirketlerinden hizmet satın alırlar. Yani bizlerden farklı değil onlarda. Başlık aynı kalacak :) Üzgünüm. Çünkü yurtiçi sitelere girişlerde sorun yaşamıyorum. Hatta SpeedTestte Türkiyedeki lokasyonlarda test yapınca hızım 25Mbit 23.5Mbit görüyorum ki bu normal. Ping de düşük güzel. Ama Amerikada bir serverda speedtest yapınca sürünüyor. Bilmem anlatabildim mi ?

• superlative kullanıcısına yanıt
    Hocam çoğu ttnet de gitti ama sol kendi çıkışları olduğu icjn rahat ah bizde bi sol çıkışlarına yönlendirilsek :(

Güzel aciklamissiniz bende t
    yurt içinde de 2 mbit :) saBah iyidi 9 da sapitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 2 Şubat 2015; 1:27:05 >
  • quote:

Hocam çoğu ttnet de gitti ama sol kendi çıkışları olduğu icjn rahat ah bizde bi sol çıkışlarına yönlendirilsek :(

Güzel aciklamissiniz bende t
    yurt içinde de 2 mbit :) saBah iyidi 9 da sapitti
    Host Doruk Net

Californiada San Jose de bir host

Görünüşe göre düzelmiş arkadaşlar. Google gmail twitter filan açılıyor. Hadi geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superlative -- 2 Şubat 2015; 1:34:54 >

• Benim hala ölü ya karda kista yağmur da rüzgar da tek kesilen uydunet ilk kez böyle bir şey görüyorum kaç yil adsl kullandim 1 kere bile yağmur da gitmedi tam tersi yağmur da daha da akiyodu sanki
  • quote:

Benim hala ölü ya karda kista yağmur da rüzgar da tek kesilen uydunet ilk kez böyle bir şey görüyorum kaç yil adsl kullandim 1 kere bile yağmur da gitmedi tam tersi yağmur da daha da akiyodu sanki
    istanbul kartal da sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alesta1818

istanbul kartal da sorun yok

Alıntıları Göster
    antalyada da aksaklık var sayfalara bir giriyor bir girmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyHunter

antalyada da aksaklık var sayfalara bir giriyor bir girmiyor

Alıntıları Göster
    Akşamları saat 8-9 gibi başlayıp 11-12 ye kadar ping ve hız sorunu yaşıyorum yurtdışı serverlarda. Dünde bununla ilgili yorum atmıştım. Sabahları felan kesinlikle bir sorun yaşamıyorum sadece belirttiğim saat diliminde oluyor.

Buda dün akşam ki sorunum

Buda düzeldikten sonra gece saatleri

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Akşamları saat 8-9 gibi başlayıp 11-12 ye kadar ping ve hız sorunu yaşıyorum yurtdışı serverlarda. Dünde bununla ilgili yorum atmıştım. Sabahları felan kesinlikle bir sorun yaşamıyorum sadece belirttiğim saat diliminde oluyor.

Buda dün akşam ki sorunum

Buda düzeldikten sonra gece saatleri

Alıntıları Göster
    Yıllardır akşam 8-11 arası uydunet de yavaşlamalar meydana gelir... Kullanılan havuz sistemi dolayısıyla bu en yoğun saatlerde yavaşlama olmaktadır çözümü yoğunluk olan bölgelere yeni kanallar açmaktır amma uydunet nedense eski havuz olayını devam ettiriyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Yıllardır akşam 8-11 arası uydunet de yavaşlamalar meydana gelir... Kullanılan havuz sistemi dolayısıyla bu en yoğun saatlerde yavaşlama olmaktadır çözümü yoğunluk olan bölgelere yeni kanallar açmaktır amma uydunet nedense eski havuz olayını devam ettiriyor...

Bende ilk defa 2 ay önce oldu bu olay. Daha sonra 1 ay önce üst üste oldu. Arada hala olmaya devam ediyor.. Bu sorun olduğunda bizi arayın diyorlar. Bakalım akşam olursa arayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bende ilk defa 2 ay önce oldu bu olay. Daha sonra 1 ay önce üst üste oldu. Arada hala olmaya devam ediyor.. Bu sorun olduğunda bizi arayın diyorlar. Bakalım akşam olursa arayacağım

Alıntıları Göster
    izmir narlıdere 10mbs berbat internet.her fırtınada yağmurda internet malamı bağlar arkadaşlar ya nasıl bir mühendislik mallığıdır şu uydunet

• Modemin Upstream ışığı mavi yanıyor sıkıntı yok gibi ama mavi yanıyor modem öyle.Bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Modemin Upstream ışığı mavi yanıyor sıkıntı yok gibi ama mavi yanıyor modem öyle.Bilgisi olan?
    evet dün baya sorunluydu internet arkadaşın internet ttnet idi ondada vardı oyunlarda sabit 170 180 pingle oynadım 60 70 olması gerekirken
  • Sorun bende devam ediyor telefon da ki steam bile gidiyor tekrar bağlanıyor diye bildirim geliyor hem yavas hem kesiliyor paramizla rezil olmanin en iyi yolu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.