Şimdi Ara

Uydunet 2013 tarifeleri neler olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 ay tahadutune girdiğim ve 2013 ocağın ortalarında bitecek olan uydunetin 2012 icin olan tarifelerini hiç mı hiç sevmedim..
    Acaba adil kullanım hakkı olmadıgı icin sevdiğim bu şirketin 2013 tarifeleri ve hızları neler olur?
    Herkez tahmin ve beklentilerini yazarsa ortak bir kanıya varmış oluruz.
    Benim beklentim fiyatlara dokunulmadan tum hızların 3 katını alırlar.
    Ama tahminim ise en düşük hızın 2 mbps olması 29tl ye. Ve 3 mbps nin 6 veya 8 olması... Gerisi zaten beni ilgilendirmiyor hem pahalı ve gereksiz hız..
    Ama sizin görüşlerinizi çok merak ediyorum.. Tahadutum 2013 te biteceği icin bekleyip beklemelere karar kilicam.
    Hadi beklenti ve tahminlerinizi yazın bakalım.. Tahmin ağırlıklı olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kablo internet hızları genelde diğer firmaların hızlarının çok gerisinde oluyor. Müşteri sayıları az olmasına rağmen çok düşük hızlarda paketleri var adamların. Sebebini bilmiyorum ama büyük ihtimalle abonelerin çoğunda Docsis 2.0 modemler var ve o modemlerle daha yüksek hıza ulaşmak mümkün değil. Tüm aboneleri daha yüksek hızlara aynı anda çıkarmaları demek, herkesin modemlerini de değiştirmek anlamına gelebilir. Bu durumda, bence ileriki yıllarda tüm aboneleri kapsayacak bir hız artışı beklemeyin. Minimum hızlar az da olsa artabilir tabi. Eğer abone sayıları artıp altyapıyı zor durumda bırakırsa AKK da uygulanabilir. Fiyatlar bu seneden farklı olmayacaktır.
  • kullanıcı sayısı senede yuzde50 artıyor bu durumda degişiklik yapmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Kablo internet hızları genelde diğer firmaların hızlarının çok gerisinde oluyor. Müşteri sayıları az olmasına rağmen çok düşük hızlarda paketleri var adamların. Sebebini bilmiyorum ama büyük ihtimalle abonelerin çoğunda Docsis 2.0 modemler var ve o modemlerle daha yüksek hıza ulaşmak mümkün değil. Tüm aboneleri daha yüksek hızlara aynı anda çıkarmaları demek, herkesin modemlerini de değiştirmek anlamına gelebilir. Bu durumda, bence ileriki yıllarda tüm aboneleri kapsayacak bir hız artışı beklemeyin. Minimum hızlar az da olsa artabilir tabi. Eğer abone sayıları artıp altyapıyı zor durumda bırakırsa AKK da uygulanabilir. Fiyatlar bu seneden farklı olmayacaktır.

alt yapıyı zorlayacağını düşünmüyorum çünkü alt yapının %95'i fiber ve binalara da fiber ile giriyorlar ( en azından Ankara'da böyle.) Söylediğin gibi toplu bir hız arttırımına daha çok var. ancak ara tarifeler çıkartılabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Kablo internet hızları genelde diğer firmaların hızlarının çok gerisinde oluyor. Müşteri sayıları az olmasına rağmen çok düşük hızlarda paketleri var adamların. Sebebini bilmiyorum ama büyük ihtimalle abonelerin çoğunda Docsis 2.0 modemler var ve o modemlerle daha yüksek hıza ulaşmak mümkün değil. Tüm aboneleri daha yüksek hızlara aynı anda çıkarmaları demek, herkesin modemlerini de değiştirmek anlamına gelebilir. Bu durumda, bence ileriki yıllarda tüm aboneleri kapsayacak bir hız artışı beklemeyin. Minimum hızlar az da olsa artabilir tabi. Eğer abone sayıları artıp altyapıyı zor durumda bırakırsa AKK da uygulanabilir. Fiyatlar bu seneden farklı olmayacaktır.

Altyapı asla zorlanmaz. 3 yıldır Superonline dışında tüm firmalar AKK'yı uygulamıyordu. Turk Telekom şebekesini düzgün alan evler de hiçbir şekilde kopmaya maruz kalmıyordu.
    AKK tamamen bir safsata ve para tuzağı, altyapı ile alakası yok. Hele hele coax ve fiber ile döşenmiş uydunet için, hiç ama hiç söz konusu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levo0
    alt yapıyı zorlayacağını düşünmüyorum çünkü alt yapının %95'i fiber ve binalara da fiber ile giriyorlar ( en azından Ankara'da böyle.) Söylediğin gibi toplu bir hız arttırımına daha çok var. ancak ara tarifeler çıkartılabilir diye düşünüyorum.

istanbul kadıköy bölgesinde de çok ciddi altyapı çalışması yaptılar.... kutular yenilendi filan... biizim apartman önünde yeni kutular var, kablolar fiber ve apartman içine de fiber kablo ile giriyorlar.... bakalım ben de yakında adsl kepazeliğine son verip uydunet alacağım.... göreceğiz ak mı yoksa kara mı??
  • benim düşüncem limitsiz hızlar ve fiyatları değişmeyecek.

ama kotalı internete yüklenecekler. belki kotalar biraz yükselir 80 yerine 100 gibi. o bile düşük ihtimal geliyor.

ben bile hayatımda kotalı kullanmamış insandım 80 gb 10 mbit kullanıyorum. sinir ola ola.

düzgün bir kota olsa...600 gb gibi fiyatı da kotalı olduğundan dolayı makul olsa 29 lira gibi. ama nerede... 59 lira kotalı internet hah.
  • kutu dedigin sokaktaki kucuk kutular mı

bizim burdada çalışmalar filan yaptılar, bundan mı acaba ilk pilot bölgelerden biriyiz
  • Hiçbir şey beklemeyin beyler bir süre bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

quote:

Altyapı asla zorlanmaz. 3 yıldır Superonline dışında tüm firmalar AKK'yı uygulamıyordu. Turk Telekom şebekesini düzgün alan evler de hiçbir şekilde kopmaya maruz kalmıyordu.
    AKK tamamen bir safsata ve para tuzağı, altyapı ile alakası yok. Hele hele coax ve fiber ile döşenmiş uydunet için, hiç ama hiç söz konusu değil.

Her hizmetin bir sınırı, maksimum ulaşabileceği bir nokta vardır. Abone sayısı beklenmedik ölçüde artıp da firma bu talebi karşılayamazsa, o zaman altyapı tabi ki zorlanır. Fiber de olsa, bakır kablolarla da hizmet verilse, bu değişmez bir gerçek. Zaten kablo internet havuz sistemiyle işleyen bir sistem. Altyapı yetersizliği söz konusu olabilecek en uygun servis kablo internettir.

• 100 mgbt 80 gb kotalı sınırsızlarda kalkar yakın bir zamanda abone alımına kapatıtılır
  • 16 mbit 50 GB'lık tarifeden, uydunet 3 mbit limitsize geçeyim diyorum ama arada muazzam bir hız farkı var. Alışabileceğimi hiç düşünmüyorum.

Uydunet bir devlet kurumu olarak farkını ortaya koymalı diye düşünüyorum. 1 ve 3 mbit çağ dışı hızlar artık kaldırılmalı. 5 mbit minimum hız olmalı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

16 mbit 50 GB'lık tarifeden, uydunet 3 mbit limitsize geçeyim diyorum ama arada muazzam bir hız farkı var. Alışabileceğimi hiç düşünmüyorum.

Uydunet bir devlet kurumu olarak farkını ortaya koymalı diye düşünüyorum. 1 ve 3 mbit çağ dışı hızlar artık kaldırılmalı. 5 mbit minimum hız olmalı diye düşünüyorum.

Maalesef mevcut anlayışla tamamen ters bu yazdıklarınız... O dediklerini normal şirketlerin politikası olabilir bu 2012 yılında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

16 mbit 50 GB'lık tarifeden, uydunet 3 mbit limitsize geçeyim diyorum ama arada muazzam bir hız farkı var. Alışabileceğimi hiç düşünmüyorum.

Maalesef mevcut anlayışla tamamen ters bu yazdıklarınız... O dediklerini normal şirketlerin politikası olabilir bu 2012 yılında...

Ben özel şirketlerin hiçbirinden birşey beklemiyorum artık. TTNet'ten SO'ya geçtiğimi düşünüyorum, deli gömleği giymiş gibi hissediyorum. Diğerlerindende aynı şekilde. Elin kolun bağlı kalıyor. 50 GB'tan sonra başbaş.......

• Yapacak pek bir şey yok, yeni trend bu...
  • quote:

Docsis 2.0 modemle 20 Mbit hızları sonuna kadar aldım. Docsis 2.0'la Docsis 3.0 arasındaki fark yoğun bölgelerde Docsis 3.0 modem boş portlardaki kullanılabilecek frekansları birleştirip hızı maximum seviyede kullanabilmenizi sağlıyor. Aslında Uydunet interneti şöyle düşünün anten üzerinden ayrılmış bir tv frekansı aralığında çift yönlü bir iletişim şekli.

• Uydunet'in altyapısı gayet yeterli. Ancak Uydunet'in tarifelerde köklü bir değişiklik yapacağını düşünmüyorum.
  • Yani şimdi ttnet yada süperonline gibi akk si olan ama yüksek hızlı interneti mi, yoksa sınırsız 3 mbps yada 5 mbps hızlı ama sınırsız kotali internet mi daha çok akıl karı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

güzel bir yorum hız değerleri an itibari ile türkiye sartlarında oldukca idealdir. örnek; indirme 60mbps yükleme 4 mbps » bu tip bir tarifenin kotalısınız almak gerçekten cok cazip mail- web sunucu kullanan kişiler için özellikle.

• 1 Mbit sınırsız tarifenin 29 tl'den verileceği şeklinde bir şeyler hissediyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.