Şimdi Ara

'Sınırlı Bağlantı' Sorunu [Yardım lütfen]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evdeki telefonlarla hiç kopmadan kablosuz internete bağlanabiliyorum.

Ama dizüstü bilgisayarda "Sınırlı Bağlantı" sorunu yaşıyorum. Malum sarı ünlem çıkıyor.

"Hiç" bağlanmama gibi bir şey olmuyor. Bazen bağlanıyorum 3-4 saat hiçbir sıkıntı olmuyor, sonra birden sınırlı bağlantıya düşüyorum ve internete giremiyorum.

Bazen hep sınırlı bağlantıda kalıyor, hiç giremiyorum.

Bazen 15 dk giriyorum 1 saat düşüyorum, yarım saat giriyorum vs.

Kablonet'i aradım, modeme reset attırdılar sonra girdi ama ertesi gün aynı sorun...

Denediğim yöntemler;

1- "Ağı kaldır" deyip, yeniden bağlanma.
    2- Modeme reset atma.

Sıkıntı ne olabilir? DNS'leri değiştirsem bir işe yarar mı? Şu an otomatikte.

Yardımcı olursanız sevinirim, 1 ay önce bağlattım Kablonet'i, giremiyorum bir türlü.

(modem ışıklarının tamamı yanıyor. Dediğim gibi telefonlardan problemsiz bir şekilde bağlanabiliyorum.

• Yerel ağ bağlantısındaki TCP/IPv4 ayarların otomatikte mi manuelde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Yerel ağ bağlantısındaki TCP/IPv4 ayarların otomatikte mi manuelde mi?

Otomatikte hocam.
  • Oraya bi' ayar çekmem gerekiyor mu?
  • vectrac kullanıcısına yanıt
    Manuel IP girip öyle bir dene bakalım yine durup duruken sınırlı bağlantıya dönecek mi?
  • quote:

Manuel IP girip öyle bir dene bakalım yine durup duruken sınırlı bağlantıya dönecek mi?

Hocam manuel ip olarak ne gireyim?
  • Modem arayüzüne hangi adresten bağlanıyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Modem arayüzüne hangi adresten bağlanıyorsun?

192.168.0.1

Girdim, "alt ağ maskesi" kısmına otomatik 255.255.255.0 ı attı. Ok dedim ama olmadı.

Dns ler otomatikte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vectrac kullanıcısına yanıt
    Ben ingilizce kullanmaya alışık olduğumdan terimlerde sorun olursa uyarırsın.

TCP/IPv4 ayarlarına girip ;

IP adresi : 192.168.0.222 (Aslında 192.168.0.2'den 192.168.0.254'e kadar herhangi bir değer girebilirsin)
    Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
    Varsayılan ağ geçidi : 192.168.0.1

Sonra çıkan seçeneklerde ayarları SIFIRLA dahil seçerek HERŞEYİ RESETLEYiP tekrara bir dener misin?

Windows SORUNLARI BULUP ÇÖZECEK GiBi ekrana gelen yönergeneleri es geçin (iPTAL) derim ben çünkü boşa vakit kaybı oluyor onlar ...
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi denedim ama olmadı. Artık bir de format atıp öyle deneyeceğim.
  • Bağlanamadığınız cihazın driverını güncel mi önce onu kontrol edin. Hatta driverı kaldırıp yeniden yükleme yapmanız faydanıza olabilir. Daha sonra cmd admin olarak başlatıp netsh winsock reset komutu ve reboot ederek pcyi tekrar deneyin. Sabit ip olayı da çözüm olabilir ancak olmadı demişsiniz bu işlemler sonrası hala devam ediyorsa deneyin derim. Modemin wifi kanalını ve bant genişliğini de değiştirerek deneyebilirsiniz hatta modemin driver ayarlarında bant genişliği değişebiliyorsa daha yüksek mhz seçmeyi deneyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.