Şimdi Ara

Usb 3.0 ve Usb 2.0 laptop için bir fikrim var ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende Asus K52JT laptop var fakat usb 2.0 girişi mevcut. Expresscard girişi de yok. Bu Usb 3.0 işi iyice yaygınlaşmaya başlayınca benimde aklımda bir ihtiyaç konusu olarak yer aldı.
    Şimdi aklımda şöyle bir çözüm var ama ne kadar çalışır ne kadar çalışmaz bilmiyorum (Mantıklı düşününce her ne kadar uyuşmayacağını düşünsem de...)
    İnternette gezinirken karşılaştığım expresscard girişli usb 3.0 çoklayıcıyı gördüm. Acaba bu ürünü usb 2.0 girişli expresscard reader ile usb 2.0 to 3.0 yapmak mümkün olabilir mi?
    Gerçi böyle birşey olsaydı çoktan piyasaya çıkardı diye düşünüyorum ama sizinde fikrinizi almak istiyorum. Ürünlerin temsili resimleri mevcuttur...

Usb 3.0 ve Usb 2.0 laptop için bir fikrim var ama... Usb 3.0 ve Usb 2.0 laptop için bir fikrim var ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: balistic16

Arkadaşlar bende Asus K52JT laptop var fakat usb 2.0 girişi mevcut. Expresscard girişi de yok. Bu Usb 3.0 işi iyice yaygınlaşmaya başlayınca benimde aklımda bir ihtiyaç konusu olarak yer aldı.
    Şimdi aklımda şöyle bir çözüm var ama ne kadar çalışır ne kadar çalışmaz bilmiyorum (Mantıklı düşününce her ne kadar uyuşmayacağını düşünsem de...)
    İnternette gezinirken karşılaştığım expresscard girişli usb 3.0 çoklayıcıyı gördüm. Acaba bu ürünü usb 2.0 girişli expresscard reader ile usb 2.0 to 3.0 yapmak mümkün olabilir mi?
    Gerçi böyle birşey olsaydı çoktan piyasaya çıkardı diye düşünüyorum ama sizinde fikrinizi almak istiyorum. Ürünlerin temsili resimleri mevcuttur...

Usb 3.0 ve Usb 2.0 laptop için bir fikrim var ama... Usb 3.0 ve Usb 2.0 laptop için bir fikrim var ama...

hocam anakartın çipseti desteklemedikten sonra ve eğer ki 3. parti kontrolcü de yoksa pek verimli olmaz diye düşünüyorum boşa uğraşmayın bence zaten herkesde de usb 3.0 uyumlu flash bellek yok daha.

• Usb2 to usb3 çevirici için; mümkün değil diyorum. Çünkü bu yöntemle günlük maksimum 10kg süt çıkaran bir inekten 20kg süt çıkarmaya çalışıyor olursunuz. Fakat inek maksimum 10kg veriyordur, bu nedenle imkansızdır.
  • Haklısınız bende daha sonra aynı mantıkla düşününce bir işe yaramayacağı olasılığı daha ağır bastı ama ben yinede bir bilene danışayım dedim.
    İlginiz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bademli1969

quote:

Orijinalden alıntı: balistic16

Arkadaşlar bende Asus K52JT laptop var fakat usb 2.0 girişi mevcut. Expresscard girişi de yok. Bu Usb 3.0 işi iyice yaygınlaşmaya başlayınca benimde aklımda bir ihtiyaç konusu olarak yer aldı.

hocam anakartın çipseti desteklemedikten sonra ve eğer ki 3. parti kontrolcü de yoksa pek verimli olmaz diye düşünüyorum boşa uğraşmayın bence zaten herkesde de usb 3.0 uyumlu flash bellek yok daha.

Dediğiniz gibi sistem çalışır fakat verim almak konusunda bir aklımda bir soru işareti vardı. İlginiz için teşekkürler...

• Bence çalışır, usb 2.0'dan da hızlı olur. En azından teoride öyle. Denemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PCMCIA maksimum veri akatarım hızı ile alakalı. SSD'ler nasıl PCI ile bağlandığında hız arttırımı oluyorsa PCMCIA kart slotunun hızıyla alakalı, bir hız arttırımı olabilir.
  • Ben hız artırımı olacağını pek düşünmüyorum sonuçta USB 2.0 ın verebileceği maksimum akım belli ki bu iki aleti kullandığın takdirde onlarda bir miktar akım çekeceği için verimli olmaz belki daha düşük hızda bile çalıştırabilirsin :) ama yine de denemek lazım
  • Teorik olarak mümkün değil. Güney köprüsünde 3.0 desteği yok çünkü. Yüksek ihtimalle sistem çalışır ama usb 2.0 olarak.
  • Güncel...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.