Şimdi Ara

Ucuz Anakart Darboğaz Yaratır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim aklımı bir soru kurcalıyor. Şöyle bir sistemim var:
    Asus H81M-C anakart
    i5 4690 işlemci
    tek slot ddr3 1600 Ram
    hi-power 600w element bronze psu
    Corsair 120gb ssd
    WD 1tb h

Şimdi ben buna sonradan r9 390 ekran kartı alıp taktım. Şu an çalışmasında bir sorun yok. Ancak anakartım ucuz bir anakart ve sisteme herhangi bir darboğaz yaratır mı?
    Bu sistemden tam verim alıp alamadığımı bilmiyorum. 300-400 tl civarı bir anakarta geçmek performansı etkiler mi?
    Bu arada ne işlemciye ne de ekran kartına overclock yapmayı düşünmüyorum. En fazla ileride diğer slota bir ram daha takarım.

• hud070 H kullanıcısına yanıt
    darboğaz :mesela işlemcin %100 lere vurup e.kartı %30 larda olursa darboğaz olur veya tam tersi
    anakartın işlemcin için uygun
    işlemciye overclock yapman için K serisi olması gerek
    oyun v.s gibi işlerde hız aşırtma yaparsan ımofsetler-güney köprüsü arkapanel çıkışları soğutması dediğin 400 ve üzeri Z-X-GAMİNG gibi seri anakartlarda daha iyidir işlemci ve e.kartı bileşenlerine sıvı soğutma yada komple sıvı soğutma uygulanır
    mesela:
     Ucuz Anakart Darboğaz Yaratır mı?

• snop02 kullanıcısına yanıt
    Cevap içi teşekkürler ekran kartı çok büyük anakart da çok küçük takınca dengesiz bir görünüm meydana geldi dedim bu anakart bu sistemi kaldırır mı diye:) Zannedersem anakartın gerekli spesifikasyonları
    karşılaması yeterli benim ek özelliklere ihtiyacım olmadığı için basit bir anakart almıştım ama yine de biraz ucuza kaçmışım galiba..
  • hud070 H kullanıcısına yanıt
    önemli değil...
    bende
    q6600
    sapphire hd 7970 vapor-x
    gigabyte g41m-combo
    ile denedim tık yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.