Şimdi Ara

-- ÜÇ BİRİNCİLİK SAHİBİ PENTAX K10D İNCELEMESİ by ΣŠΛĠΣ -- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
15.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Carmelo_Anthony

Pentax ın özellikle KİT lensi çok iyi diye biliyorum bir kaç fotoğraflarına baktım gerçekten etkileyici özellikler fiyatına göre de iyi ama genelde insanlar 400D yi tercih ediyorlar.

Bir de insanlar gereken değeri vermiyor gibi Pentax a artık K20D falan gelirse anca

Bence K10D yerine 400D seçilmez... Ve de haklısın ne yazıkki dijital dünyasında henüz Pentax kendini gösteremedi ama K10D ve K100D özellikle onlar için çok ii bir başlangıç oldu.. (ist d'yi saymıyorum onu zaten hiçbiyerde duymuyoduk )
  • Bizim fotoğrafçılık dersinde hoca Pentax dedi millet o ne falan dedi.

Tabi K10D D200 ayarı bir makina özellikle Body si çok iyi.

Kit olarak satın alıp kullanmak lazım 18-55 ve 55-200
    Pentax ın KİT objektifi de çok iyi ayrıca uzun süre idare edebilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: ΣŠΛĠΣ

quote:

Pentax ın özellikle KİT lensi çok iyi diye biliyorum bir kaç fotoğraflarına baktım gerçekten etkileyici özellikler fiyatına göre de iyi ama genelde insanlar 400D yi tercih ediyorlar.

Bir de insanlar gereken değeri vermiyor gibi Pentax a artık K20D falan gelirse anca

Bence K10D yerine 400D seçilmez... Ve de haklısın ne yazıkki dijital dünyasında henüz Pentax kendini gösteremedi ama K10D ve K100D özellikle onlar için çok ii bir başlangıç oldu.. (ist d'yi saymıyorum onu zaten hiçbiyerde duymuyoduk )

• arkadaşlar bu makine fotografla ilgili olan forumlarda çok beğeniliyo fiyat performans açısından ama bende takip ediyorum bu makineyi am bişey kafamı kutrcalıyor servis olayı türkiyede nasıl acaba bilen varmı
  • @ ΣŠΛĠΣ

İnceleme için teşekkürler. Kameranı güle güle kullanman dileğiyle...

Ben de ileride Pentax K100D modelini almayı düşünüyorum. Ancak kafamda kimi soru işaretleri var. Pentax'ın Türkiye'de yetkili servis ağı nasıl? Lens vb aksesuarları bulma konusunda problem yaşar mıyım?
  • Bence hiç bir sorun yaşamazsın o konuda bir de ne alacaksın ki aksesuar falan bir çok oem üretici var
    olmadı yurt dışından getirtirsin
    hem dediğim gibi K20D falan çıkarsa bence 6 ay içinde böyle bir sükse bekliyorum Pentax tan ismi farklı olabilir ama önümüzdeki günlerde Pentax daha da iyileşecek İst-DS ya da İst-DL gibi olmaz ama onlarda iyi makinalardı
    quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

@ ΣŠΛĠΣ

İnceleme için teşekkürler. Kameranı güle güle kullanman dileğiyle...

Ben de ileride Pentax K100D modelini almayı düşünüyorum. Ancak kafamda kimi soru işaretleri var. Pentax'ın Türkiye'de yetkili servis ağı nasıl? Lens vb aksesuarları bulma konusunda problem yaşar mıyım?

• pentax'ın teknik servis ağı ile ilgili kısaca bildiklerimi yazacağım;

2005'ten bu yana Pentax'ın yetkili distribütörü Bükey Fotoğrafçılık'ın sağladığı dijital fotoğraf makinalarına teknik destek sağlayan Optik Elektronik firması bakıyor.
    Bu da kullanıcılara geniş bir ağ sağlamış bulunmakta. Ayrıca Bükey Fotoğrafçılık istediğiniz ürünleri eğer ellerinde yoksa isteğiniz doğrultusunda sipariş de verebiliyor imiş.
    Hernekadar servis ve parça bulma sorunları her markada karşılaşılabilse de Pentax'ın servis ağı henüz yeterince geniş ve tam kapsam çalışamıyor.
    Benim şahsi düşüncem Pentax analog makinalardaki stabil kaliteyi ve rekabeti D-SLR piyasasında da sürdürebilirse önümüzdeki yıllarda satışın ve dolayısıyla satış sonrası desteğin de artacağı kesindir.
  • ..Knight.. teşekkürler

Bu arada bildiğim kadarıyla flywalker'ın da dediği gibi şu an pentax'ın servisi nikon'un yada canon'unki kadar yok fakat eminim oldukça yardımcı oluyolardır sonunda Pentax köklü bir firma...
  • Canon la nikon un servisi de zaten var denecek kadar değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: flywalker

pentax'ın teknik servis ağı ile ilgili kısaca bildiklerimi yazacağım;

2005'ten bu yana Pentax'ın yetkili distribütörü Bükey Fotoğrafçılık'ın sağladığı dijital fotoğraf makinalarına teknik destek sağlayan Optik Elektronik firması bakıyor.
    Bu da kullanıcılara geniş bir ağ sağlamış bulunmakta. Ayrıca Bükey Fotoğrafçılık istediğiniz ürünleri eğer ellerinde yoksa isteğiniz doğrultusunda sipariş de verebiliyor imiş.
    Hernekadar servis ve parça bulma sorunları her markada karşılaşılabilse de Pentax'ın servis ağı henüz yeterince geniş ve tam kapsam çalışamıyor.
    Benim şahsi düşüncem Pentax analog makinalardaki stabil kaliteyi ve rekabeti D-SLR piyasasında da sürdürebilirse önümüzdeki yıllarda satışın ve dolayısıyla satış sonrası desteğin de artacağı kesindir.

bilgi için çok teşekkürler aslında fotograf makinelerinde ben öyle aman aman çok fazla arıza görmedim düşmediği sürece benim eski hp photosmart 433 bile yerlede 10 15 kere yuvarlanmasına rağmen bir hasar görmedi aslında beni korkutan sonradan gelcek hasar değil fabrika çıkışı hasarlar ankarada oturduğum için bu servis olayı çok zor o yüzden nikon yada canondan daha uygun modellere bakmalıyım kaliteden ödün vererek çünkü forumlardan takp ettiğim kadarıyla bu makine fiyat performans düzeyinde üst sıralarda alacak arkadaşlar yanlış anlamasın bu makine soronlu kanısına varmasın zaten kullnan arkadaşalar burda yorumlarıyıa yeterince yardımcı oluyor

• Aynen servisler o kadar da iyi değil açıkçası çok sorun yaşayan insan var bu konuda.

Bence o kadar da sorun edilecek bir sorun değil Sirkeci civarında Servis lerden daha kaliteli teknik hizmet veren yerler var.
    quote:

Orjinalden alıntı: SabitSalınım

Canon la nikon un servisi de zaten var denecek kadar değil.
  • quote:

Aynen servisler o kadar da iyi değil açıkçası çok sorun yaşayan insan var bu konuda.

Bence o kadar da sorun edilecek bir sorun değil Sirkeci civarında Servis lerden daha kaliteli teknik hizmet veren yerler var.
    quote:

Orjinalden alıntı: SabitSalınım

Canon la nikon un servisi de zaten var denecek kadar değil.

ama burada asıl bahsettiğim konu servisin kalitesi değil, daha çok servis ağının genişliğidir.
    sonuçta teknik destek kalitesi de büyük ölçüde görüştüğünüz yere bağlıdır.

@ bulentozi1905gs

önemli değil.

• quote:

quote:

öncelikle inceleme için teşekkürler.
    genel olarak görüşlere katılıyorum da eklemek istedim. IST D sersi bence K100D den daha güzel bir seri...

• @ΣŠΛĠΣ incelemen çok iyi olmuş...
    emeğine sağlık..
    iso için ışıksız ortamda fotolarını bekliyoruz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: müdür

@ΣŠΛĠΣ incelemen çok iyi olmuş...
    emeğine sağlık..
    iso için ışıksız ortamda fotolarını bekliyoruz..

Saolasın

Yeni ISO testleri için tripod alabilmei bekliorm, kırıldı da..
  • eger Kit lens ile aldiysan 18/55 ve 50/200 objektiflerin kac mm oldugunu merak ediyorum bir arkadas 52mm oldugunu soylemisti sende yazabilirmisin filitre almak icin lazim
  • quote:

Orjinalden alıntı: gvnzglr

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Dnn

Bir sorum olacaktı.
    PENTAX K10D de türkçe menü varmı?
    internetten incelediğim kadarıyla yokta.Birde bu makinayı kullanan biri olarak sana teğyit ettirmek istedim.

Hayırlı olsun .Güle güle kullan.

Ne yazıkki yok, bi sürü ana dil var ama türkçe yok...

bu konuya sadece pentax degil bircok markada bende cok fazla takiliyorum

Turkce menu konusunda arkadaslar ben Turkiyeye getiren firmaya mail attim ciddiye almamis olucaklarki cevap yazmadilar bu konuyu ingilizce bir metinle PENTAX in merkezine birlikte bildirmeyi teklif ediyorum hepimiz hazirlanan metni yolliyabiliriz organize olabiliriz.

isterseniz net bir metin hazirliyalim bu metni ingilizce fransizca Turkce olarak merkeze herkez kendi adina yollasin iyi laf yapan biri metni hazirlarsa ben fransizca kismini hallederim icinizden biride ingilizce kismini halleder yollariz.
    bu bir teklif ben yapicam zaten birlikte yaparsak etkili olabilir.

Haklısın dostum. ben de sinir oluyorum bu büyük firmalara. hiçbir ülkede satamadıkları kadar fazla satıyorlar Türkiye'de ama hâlâ Türkçe menü yok. delircem.
    bunu ben de uzun zamandır düşünüyordum. metni yazarız ama birisi Türkçesini yazsın İngilizce'ye çeviririz...

• quote:

eger Kit lens ile aldiysan 18/55 ve 50/200 objektiflerin kac mm oldugunu merak ediyorum bir arkadas 52mm oldugunu soylemisti sende yazabilirmisin filitre almak icin lazim

Filtre büyüklüğünü diorsan ikisinin de filtre büyüklüğü 52 mm
  • evet 50-200 den bir turlu emin olamiyodum tesekkurler kismetse haftaya alirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuintu

quote:

quote:

quote:

Bir sorum olacaktı.
    internetten incelediğim kadarıyla yokta.Birde bu makinayı kullanan biri olarak sana teğyit ettirmek istedim.

Turkce menu konusunda arkadaslar ben Turkiyeye getiren firmaya mail attim ciddiye almamis olucaklarki cevap yazmadilar bu konuyu ingilizce bir metinle PENTAX in merkezine birlikte bildirmeyi teklif ediyorum hepimiz hazirlanan metni yolliyabiliriz organize olabiliriz.

isterseniz net bir metin hazirliyalim bu metni ingilizce fransizca Turkce olarak merkeze herkez kendi adina yollasin iyi laf yapan biri metni hazirlarsa ben fransizca kismini hallederim icinizden biride ingilizce kismini halleder yollariz.

Haklısın dostum. ben de sinir oluyorum bu büyük firmalara. hiçbir ülkede satamadıkları kadar fazla satıyorlar Türkiye'de ama hâlâ Türkçe menü yok. delircem.
    bunu ben de uzun zamandır düşünüyordum. metni yazarız ama birisi Türkçesini yazsın İngilizce'ye çeviririz...

GÜLERİM AĞLANACAK HALİMİZE.

Belkide sadece 3cümleden oluşan çok basit bir metin yazılması gerekiyor ama kendi ANADİL'imizde bu metni yazacak herhangi birini bulamazken,aynı metni İngilzce veya Fransızca'ya çevirisini yapabilecek arkadaşlarımız var.
    Biz bu güzel TÜRKÇE mizi kullanmaktan bu kadar da uzaklaştırılmış olamayız.

Sanırım şimdi bahsi geçen modelde İngilizce,Fransızca veya TÜRKÇE miz dışında diğer DİL'ler varken neden bizim TÜRKÇE miz yok daha iyi anlıyoruzdur.

Hiçbirşey yazmamaktan sa,veya birilerinin birşeyler yazmasını bekleyip onun çevirisini yapmaktansa;

''Ben bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandası ve K10D kullanıcısı olarak,üretmiş olduğunuz bu yeni modele,sadece TÜRKÇE bilen birisi olduğumdan benimde anlayabilmem için TÜRKÇE dil desteği de eklemenizi dilerim.''
    ...şeklinde yazılabilecek ve hiçbir farklı dile çevirisi yapılmadan TÜRKCE gönderilecek,böylesine basit ve tek bir cümleden oluşan iki satırlık kişisel bir temenni yazısı dahi tepkimizi göstermek adına yeterli olacaktır.

Eğer yinede ortak bir metin yayınlama taraftarı iseniz,sadece TÜRKÇE yazılacak herhangi bir metnin altına imzamı hiç çekinmeden atarım.

SAYGILARIMLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dnn -- 15 Ağustos 2007; 21:58:39 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tuintu

quote:

quote:

quote:

Bir sorum olacaktı.

GÜLERİM AĞLANACAK HALİMİZE.

Belkide sadece 3cümleden oluşan çok basit bir metin yazılması gerekiyor ama kendi ANADİL'imizde bu metni yazacak herhangi birini bulamazken,aynı metni İngilzce veya Fransızca'ya çevirisini yapabilecek arkadaşlarımız var.
    Biz bu güzel TÜRKÇE mizi kullanmaktan bu kadar da uzaklaştırılmış olamayız.

Sanırım şimdi bahsi geçen modelde İngilizce,Fransızca veya TÜRKÇE miz dışında diğer DİL'ler varken neden bizim TÜRKÇE miz yok daha iyi anlıyoruzdur.

Hiçbirşey yazmamaktan sa,veya birilerinin birşeyler yazmasını bekleyip onun çevirisini yapmaktansa;

''Ben bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandası ve K10D kullanıcısı olarak,üretmiş olduğunuz bu yeni modele,sadece TÜRKÇE bilen birisi olduğumdan benimde anlayabilmem için TÜRKÇE dil desteği de eklemenizi dilerim.''
    ...şeklinde yazılabilecek ve hiçbir farklı dile çevirisi yapılmadan TÜRKCE gönderilecek,böylesine basit ve tek bir cümleden oluşan iki satırlık kişisel bir temenni yazısı dahi tepkimizi göstermek adına yeterli olacaktır.

Eğer yinede ortak bir metin yayınlama taraftarı iseniz,sadece TÜRKÇE yazılacak herhangi bir metnin altına imzamı hiç çekinmeden atarım.

SAYGILARIMLA...

arkadasim kimse boyle bir metin yazmaktan aciz oldunu soylemiyor burda kendi adima soyliyim benim niyetim uzlasicagimiz hemfikir olucagimiz bir yaziyi yollamaktir ve olabildigince kalabalik bu islemi yapmaktir aklindaki metni yazmissin bence guzel uzerine ekleme yapalim diyen hicbir arkadasimiz yoksa yolliyalim sadece Turkce yollama fikri ise bana dogru gelmiyor cunku
    1.dikkate almiyabilirler anlamadiklari icin veya hangi dilde oldugunu cozemedikleri icin
    2.diyelimki anladilar Turkce yazildigini ozaman Turkiye distributorune yollarlar cevirmesi icin bukey heralde sonra geri beklerler bu yazisma trafigine ne gerek var

bence ilk okuduklari anda ne soylemek istedigimizi anlamalilar ve yapmak isteyip istemediklerine karar vermeliler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.