Şimdi Ara

TV'ye Görüntü Verince Ses Gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC'den TV'ye görüntü aktarmak için önceden bir HDMI kablosu almıştım, Bilgisayarımın ekran kartında dahili ses bileşeni bulunmadığı için ses gelmiyordu, ayriyeten bir ses kablosu da aldım. Denedim kabloda sorun yok ama kabloyu TV'nin arkasına taktığım zaman görüntü verirsem ses gidiyor. Görüntüyü kesince ses geri geliyor. Ses ve görüntüyü aynı anda alabilmek için ne yapabilirim?

• pc deki goruntuyu tv aktardıgında ses gıdıyor ve bu goruntuyu hdmı la yapıyosun anladıgım kadarıyla görüntüyü verıdıgın de hiç bir şekılde ses gelmıyormu pc veya tv den
  • bakınız hocam ben pc dekı görüntüyü tv ye verıyorum hdmı la ve ses kontrollerınde tv yı işaretlıyorum ... istedıgım zaman da hoparlör secegını secıp pc den ses alıyorum

eğer sizde olmuyorsa ya donanımsal yada işletım sıstemıyle ılgılı problem vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7C21F93AF -- 23 Mart 2017; 12:46:3 >
  • Hocam ekran kartı eski olduğu için içinde ses bileşeni yok bu sebeple ayriyeten ses kablosu aldım. Sizin anlayacağınız hdmi ile ses ve görüntü aktarımını desteklemiyor ekran kartım sadece görüntü alabiliyorum. Daha sonra da kabloyu bağladığımda görüntü monitörümdeyken ses var ama görüntüyü TV ye alınca ses gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilen yok mudur acaba ?

Kullandığım ses kablosu bu.
  • Ilgisi olan olmayan herkese teşekkür ederim. Sorunun çözümü yok, Ses kablosuna haybeye para vermiş olduk. Zar zor olsa da S/PDIF kablosu bularak sorunu çözdüm. Iyi forumlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.