Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] Bu monitörde ışık sızması var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, geçen hafta webdenal üzerinden distrbütör garantili bir Dell P2414H monitör aldım ve bugün koyu bir resmi masaüstü arkaplanı yaptığımda resim gözüme çok kötü göründü.

Full siyah ekranda nasıl göründüğünü PS'de çizmeye çalıştım:

en sol kenarda ve üst kenarın sol kısmına doğru bir yerde siyahtan eser yok. resimlere dikkatle bakarsanız abartman belirtmeye çalıştım.

aynı zamanda beyaz arkaplanda da alt köşelerin ikisinde de ufak kararmalar var, ki onu da şöyle resmetmeye çalıştım:

bu da nexus 4 ile oda karanlıkken tam karşıdan çektiğim bir fotoğraf (biliyorum kamera iyi değil de zaten biraz da daha kötü gösterdi durumu, belki de gerçekten böyle ben farkedemiyorum):

bu da beyaz arkaplanda sağ alt taraftaki kararma:

Lütfen yardım edin arkadaşlar bu monitörde ışık sızması mı var? acilen değiştirmeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeamAnimus -- 31 Mart 2014; 11:27:57 >

• Var kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Silver Surfer

Var kardeşim.

Peki öyleyse çok teşekkürler hocam yanıt için. peki Dell monitörlerin garantisi ile ilgili bir tecrübeniz var mı? Bu sıkıntıyla ilgili olurlar mı, kendileri mi değiştirir yoksa aldığım yere falan mı yönlendirirler (sonuçta cumartesi günü açtım kutusunu) ?
  • TeamAnimus kullanıcısına yanıt
    Distribitör ile görüşün veya aldığınız firma/şirket size yardımcı olacaktır. Penta gibi Distribitör ise yardımcı olur, Dell genel olarak iyi fakat monitörlerini kullanmadığımdan bir yorum yapamıyacağım. Penta ile görüşün.
  • Tamam öyleyse, tekrardan teşekkürler hocam
  • Teknik servisle iletişime geçtim, yeni gelen üründe de renkler çok garipti ve panelde karıncalanmalar vardı. Şimdi üçüncü ürünü bekliyorum.

Bu arada ikinci ürünü getiren kargocu şahıs ilk ürünü almadığı için benden, şu an elimde iki adet sorunlu P2414H var
  • IPS panelli tüm monitörlerde bu sorun var yeniside gelse aynı olucak sana tavsiyem cıplak gözle baktıgında rahatsız edicek sevieyede olamayan birtanesini seç kullan yeni gelecek olanıda test te dahil et IPS panelli ışık sızması olmayan bulamazsın bu olaydan rahatsız oluyosan TN panel bir monitör almanı öneririm ama aldığın monitör güzel
  • TeamAnimus kullanıcısına yanıt
    Durum lossenergie'nin dediği gibi. Asus PA serisi gibi istisnalarıı var ama onların da fiyatı ona göre.
    Aldığın monitör, fiyatına göre oldukça iyi.

Bu sorunu ne günlük kullanımda, ne de oyun içinde farketmezsin. Daha doğrusu kullanımına engel teşkil edecek bir durum söz konusu değil.
  • 3. monitör de geldi, bu panelde ikinci gelendeki sorun yoktu. ışık sızması da yok gibi, sol altta sanki birazcık var gibi ya da bilmiyorum benim paranoyaklığım olabilir

sonuç olaraksa bu yeni gelenle beraber sonunda adam akıllı kullanmaya başladım ürünü ve şu an için çok memnunum. bütün duvar kağıdı arşivim bu monitör sayesinde gözüme daha güzel görünmeye başladı

Yanıtlar ve ilginiz içinse çok teşekkürler
  • hayırlısı olsun keyfini çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.