Şimdi Ara

Turktelekom VDSL2'den SuperOnline Fibere geçmelimiyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50/15 kullanıyorum 1 yıl daha taahütüm var türktelekom ankara oldukça memnunum hiç internet kesilmiyor bakım vs. olmuyor prime time vs. öyle bişey yok 7/24 tam hız veriyor fakat tek sıkıntım download halinde paket loss olması (%0.5-%0.1) arası sabit packet loss oluyor valorant oynayanlar bilir sağ üstte sık sık ağ hatası alırlar cmdden yaptığım testlerde de packet loss oluyor download kastımda tam yük değil arkada bir video 1080p vs. bişey açık olsa bile loss oluyor ve mmo oynuyorum 24 saat oyun açık oluyor haliyle internetin asla bakıma girmemesi veya saniyelik kesinti olmaması benim için önem arz ediyor.

ttde her türlü dediğim gibi sorunsuz kesintisiz bağlantı alıyor sadece loss kısmını çözemiyorum modem dahi değiştirdim yok hep böyle düzelmiyor

şimdi bugün superonline binaya keşif için geldi bu hafta fiberi kullanırsınız dediler dairelere fiber çekmeyeceklermiş siz başvurucaksınız bayii yapıyor dedi pek inandırıcı gelmedi açıkcası fakat fttb sanırım artık olmuyormuş bu konuda hala hiç bir bilgim yok bilenler anlatabilir.

superonline nasıl ? bakım prime time yoğunlukta yavaşlama ping özellikle oyunlarda durum nedir ? yorumlara bakıyorum çok kötüymüş gibi anlatılıyor sansür vs. büssürü şeyden bahsediliyor. geçsem büssürü masrafa girmiş olacağım geri dönmekte bir o kadar masraflı olur hiç ellemeden böyle kullanmalımıyım ? uçuk kaçık 300 500mbps gibi bir hız beklentim yok 50mbps gayet yeterli geliyor bana.

bahsettiğim lose durumları ve hat değerleri böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 20 Haziran 2023; 14:11:4 >

• Kısa ve öz çok net şekilde diyorum pişman olursun vdsl i çok ararsın süperonline daki yüksek hızlar kafanı karıştırmasın tamam yüksek hız var ama konfor kalite yok BMW ye tüp takmış gibi biraz forumu iyi araştır okumamış şiddetle tavsiye ediyorum

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

https://forum.donanimhaber.com/superonline-dan-uzak-durun-kesinlikle-bulasmayin--154529960

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 20 Haziran 2023; 14:22:56 >

• hocam packet loss hakkında ne düşünüyorsunuz peki açıkcası baya bir heyecanlandık fiber geliyor diye şuan kapının önünü kazdık kabloyu attılar birazdan fiber kutusunu çakacaklar binaya :D :D o kadar sevindim bende

• *GameOver* kullanıcısına yanıt

Aynı hisleri aynı heyecanı yaşadım ayıp olacak ve yaptığıma pişman değilim afiyet bal şeker olsun adamlara çay kahve yiyecek vs ikram ettim ama sonuç hüsran pişman özellikle yeni kullanıcılara

• anlıyorum peki siz kendiniz tam olarak nerede ne sorunlar yaşıyorsunuz problem nedir speedtest yurtdısı yurtici farklımı cıkıyor oyunlarda ping mi atıyor ? benim gibi ekran goruntusu atabilirseniz bakalım hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 21 Haziran 2023; 16:46:29 >
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt

Aynı sorunları yaşıyorum. Telegram canlı sesli sohbette bağlantı kesiliyor hemen. Vdsl de en ufak sorun yoktu Superonline fibere geçene kadar.

aynı bilgisayarlar aynı telefonlar ile mobil veri adsl vdsl ile denediğimde sorun yok ama ne zaman SuperOnline fiber ile denesem sonuç hüsran statik ip de işe yaramadı tek çözüm bende VPN ile o zamanda hız düşüyor yine Ping yüksekliyor güvenli internet kapalı hatta müşteri hizmetlerine göre böyle kısıtlama engelleme sansür vs yok ama evlere gelen teknik servis ekibine göre ise resmen evet sansür kısıtlama engelleme vs var diyorlar VPn kullanın diyor bence en doğrusu onlar söylüyor birebir işçilerinde birebir muhataplar.

https://forum.donanimhaber.com/superonline-dan-uzak-durun-kesinlikle-bulasmayin--154529960

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 21 Haziran 2023; 17:17:3 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.