Şimdi Ara

Turkcell Vodafone 2G/3G/LTE Seçme Opsiyonunu Kaldırdı ama Çözümü Burda!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
17
Favori
22.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turkcell VoLTE teknolojisinin devreye sokulması ile beraber operatör güncellemesi gönderdi. Fakat bu güncelleme sonrasında 2G/3G/LTE Seçimini kaldırdı çekim düşüklüğüne göre otomatik devreye giriyor. Bizler dışarıda, evde pilden ve çekmeyen bölgelerde 2G'ye alarak tasaruf ediyorduk.

Bende bu konuyu çok araştırdım ve çözümünü buldum aşağıdaki adımları uygularsanız 2G/3G/LTE seçme opsiyonu geri gelecektir..

Başlat->Çalıştır> CMD'yi açın
    "C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1
    Komutunu girin. Sonra iTunes'u açıp Güncelle butonuna Shift ile basıp dosya uzantısından iPhone/iPad operatör konfigürasyonu ipcc'yi seçip indirdiğiniz dosyayı seçip güncelleyin.

Turkcell 24.2http://appldnld.apple.com/iOS9.3/carrierbundles/031-62796-20160520-329B9FA0-1DEC-11E6-96BD-51275529DBDF/Turkcell_tr_iPhone.ipcc

Vodafone TR 24.1http://appldnld.apple.com/iOS9.3/carrierbundles/031-33624-20160321-8B8D91A8-EBE8-11E5-A7DD-4701BE379832/Vodafone_tr_iPhone.ipcc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByTMY -- 9 Şubat 2017; 3:26:11 >

• Mesele hala 2G kulanma meselesi degil. Cok basit ornekle aciklamak gerek. Bu ve benzeri durumlari yasamayanlar anlayamiyor. Vodafone ve Turkcell'in operator guncellemesini yukleyince VoLTE destegi geliyor ama elle 2G/3G/4G secmeye veda ediyorsun. Evde 2G disinda sinyal seviyesi cok dusuk, eve gelir gelmez telefonu 2G'ye aliyordum (evde 50 Mbit WiFi varken, hucresel zaten kullanmiyoruz) cunku baska turlu telefon gorusmesi yapilamiyor. Boyle kullaninca pil omru de uzuyor. Ama Vodafone 27.1 operator guncellemesi ile artik o secenegi kaybediyoruz. Oyle Vodafone'un dedigi gibi kendine kendine de 2G'ye gecmiyor, surekli 3G/4G bir bar sinyal aliyorum. Dolayisiyla evde gorusme yapamiyoruz. Turkcell kullancilari VoWiFi destegi oldugu icin bu tur durumlarda cihazi ucak moduna alip WiFi uzerinden sebekeye baglanabiliyor ama Vodafone'da o secenek de yok. Ayrica sadece evde cekmeme meselesi de degil. Is geregi veya outdoor aktiviteler nedeniyle sehir disina, dogaya, tasraya gidiyorsan, orada da ayni problem yasaniyor. Neredeyse her yerde 4-5 bar ceken 2G yerine, cihaz 3G/4G'ye bagli kalip tek barda can cekisiyor. Yani cihaz hic de dogru bandi secmiyor. Bu durumlari yasamayanlar ezberden "2G kullanan hala var mi yaaa" diyorlar ama mesela 2G-data kullanmak degil, 2G-ses kullanmak.

@bircancan Ilk mesajdaki yontemi uygularsan, 27.0 operator surumune donersin ve sorunun cozulmus olur. 10.2.1 guncellemesiyle ilgisi yok.

@hareketliperde Evet, surekli guncelleme uyarisi veriyor. Ben gunde en az 2-3 kez aliyorum. Ayarlar'a girmeye de gerek yok. Instagram'da dolasirken bile bu uyari cikabiliyor. Herkes Vodafone'a sikayet yagdirmali.
  • Eğer olursa senden iyisi yok hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erturrk kullanıcısına yanıt
    Olucak :)
  • Dosya uzantısından iPhone/iPad operatör konfigürasyonu ipcc'yi seçiyorum ancak ne zip dosyasını ne de zip'in içindeki klasördeki herhangi bir dosyayı görmüyor iTunes. iTunes'tan dosyayı seçme kısmında takılı kaldım.

Edit: Klasörün içine bakınca klasörün içindekilerin .ipcc dosyasıyla ilgili şeyler olduğunu fark ettim ve indirilen zip dosyasının uzantısından zip'i silip ipcc ekledim ve iTunes gördü. Upload'ı yanlış yapmışsın. zip olarak upload edilmiş ama klasör açılınca direkt ipcc'nin içi açılıyor, zip'in içinden ipcc çıkmıyor. Tekrardan upload edersen benim yaşadığım durumu yaşamamış olur arkadaşlar.

Öte yandan, gerçekten 2G geri geldi. Operatör sürümünü 27.1!den 27.0'a düşürdüm ve sonunda 2G seçeneği geldi. Bu konu cidden çok önemli bir konu forum adına. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 9 Şubat 2017; 2:20:32 >

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dosya apple ın kendi dosyasidir zip olarak inmiyor ipcc olarak iniyor sizde nasil zip olarak indi anlayamadım. Olmasina sevindim herkes yararlansin operatorlerin zorunlu olarak tutmasi bana cok sacma geliyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeş harika bir iş başarmışsın teşekkürler tebrikler

• Hocam sen adamın dibisin yeminle akşam deneyeceğim. Şukular şelale sana,bide sormak istediğim şu var bu vodafone yazısını gözümüze sokar gibi kocaman yaptılar acaba bu yöntemle oda düzelebilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizâRd -- 9 Şubat 2017; 10:4:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Dosya uzantısından iPhone/iPad operatör konfigürasyonu ipcc'yi seçiyorum ancak ne zip dosyasını ne de zip'in içindeki klasördeki herhangi bir dosyayı görmüyor iTunes. iTunes'tan dosyayı seçme kısmında takılı kaldım.

Edit: Klasörün içine bakınca klasörün içindekilerin .ipcc dosyasıyla ilgili şeyler olduğunu fark ettim ve indirilen zip dosyasının uzantısından zip'i silip ipcc ekledim ve iTunes gördü. Upload'ı yanlış yapmışsın. zip olarak upload edilmiş ama klasör açılınca direkt ipcc'nin içi açılıyor, zip'in içinden ipcc çıkmıyor. Tekrardan upload edersen benim yaşadığım durumu yaşamamış olur arkadaşlar.

Öte yandan, gerçekten 2G geri geldi. Operatör sürümünü 27.1!den 27.0'a düşürdüm ve sonunda 2G seçeneği geldi. Bu konu cidden çok önemli bir konu forum adına. Teşekkür ederim.

Merakımdan soruyorum. Cihazı neden 2G modunda kullanmak istiyorsunuz? Bu arada, paylaşım için teşekkürler.

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    malum cihaz 2g modunda iken daha az batarya harcıyor

mesela ben tüm gün ofisteyim aradabir dışarı çıkıyorum ve cihaz sürekli wifi ye bağlı

bu süre içerisinde 2g modunda olsa şarjı 3g veya 4g den çok daha uzun gidecektir
  • Düşün ki evdesin. Wifi var. 3g de az çekiyor. Neden şarjını 3g ile harcayasın. Al 2g ye bitsin.

• Açıklamalar için teşekkürler. 13 GB internet paketim var. Hiçbir yerde wi-fi kullanmıyorum. Çalıştığım şirket verdi bu hattı.

• Wi fi açık iken, yani wifi kullanımdayken mobil veri pil tüketiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Wi fi açık iken, yani wifi kullanımdayken mobil veri pil tüketiyor mu ?

Hocam wifinin bağlantı sorunlarında hücresel devreye girer açıksa tabi buda pil tüketimini etkiler.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    3G ile telefon gorusmesi aktif oldugundan pil tuketimi tabikide artar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam az önce yaptım teşekkürler yalnız merak ediyorum bu çözüme nasıl ulaştınız

• yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey de var. Gün içinde Wi-Fi'a sürekli bağlıysan bu yeni haliyle kullanmak daha mantıklı. Çünkü telefonu uçak moduna alıp kullanabiliyorsun. Dolayısıyla da şebeke için ekstra bir güç harcamıyorsun. Wi-Fi ile hem şebeke erişimi hem de internete bağlı oluyorsun. Birkaç gündür kullanıyorum bu şekilde. Uçak moduna alıp Wi-Fi üzerinden şebeke ve internet erişimi sağladığımda 2G+Wi-Fi kombinasyonundan daha az pil harcadığını farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 22 Şubat 2017; 2:43:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    hattım turkcell değil sanırım vodafone desteklemiyor bu özelliği
    Ayarlardan telefon kısmına girip Wi-Fi ile arama seçeneğini aktif ettin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Şubat 2017; 14:45:4 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    öyle bir seçenek yok

cihaz 7+
    Dostum vardır olmaması imkânsız.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.