Şimdi Ara

Turkcell Superbox sonrası bağlantınız gizli değil!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce normal bir modem ile Turknet ile internet kullanırken yaşamadığım bir problemi Superbox kullanmaya başladıktan sonra yaşıyorum.

Skype ve onedrive hizmetlerine bağlanamıyorum. Bağlantınız gizli değil hatası veriyor. Ama şirketteki tüm bilgisayarlarda bu hatayı veriyor. Huawei modemi tekrar başlatıyorum birkaç defa ve şansım yaver giderse düzeliyor.

Skype üzerinden gönderdiğim mesajlar gönderiliyor şeklinde kalıyor.

Hata nerededir acaba?

One drive sitesine bağlanmak istediğimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzkOzdemir -- 14 Mayıs 2019; 12:13:35 >

• Farklı bir dns deneyin.
  • merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum bir çözüm bulamadım henüz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dnsleri open dns olarak ayarlarsan sorun düzeliyor
    208.67.220.220
    208.67.222.222

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilginçtir bir müddet sonra tekrar bozuluyor. Tekrar google dns lerine çeviriyorum düzeliyor ve bazen dns olarak modemin ipsini veriyorum olmadı open dnslere geri dönüyorum gene düzeliyor.
    Saçma sapan bir durum var bu cihazda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MErhaba. Hocam aynı sorun bizim çalıştığımız bir okulda da var. superbox ile outlook yandex mail gibi bazı yerlere bağlantınız gizli değil vs diye girilmiyor. sorun tamamen superonlinedan kaynaklı ama müşteri hizmetleri çözemiyor anlayan kimse yok yani bi kaç kere kapat açınca düzeliyor modem kapanana kadar sorun çıkmıyor o kadar can sıkıcı ki anlatamam.

google dns ile giriyor bazen bi kaç gün sonra girmiyor otomatiğe alıyorum giriyor sbir süre sonra tekrar girmiyor modemi aç kapa yapıyorum bi kaç kez denk gelirse giriyor. tahminime göre modemin bağlı olduğu 4g altyapısındaki bir snd sunucu ya da aktarıcının saati tarihi ya da yazılımı sorunlu ama süper online kaç kere arasan da bizden kaynaklı değil diyorlar başka bişey demiyorlar.

YANİ MECBUR KALMADIKCA SUPERBOX KULLANMAMAK GEREK HEM DÜNYANIN PARASI HEM DE HİZMET KALİTESİ SIFIR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.