Şimdi Ara

Köye yerleştim internet altyapısı yok ne yapmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • fiberi geçtim adsl de yok. 240 tl verip 10mbps uydu interneti mi kullanacağım şimdi. süperbox un pingi falanda çok olur

• Uydu daha çok olur, 600ms kadarcık.

• superbox çekiyorsa superbox,yoksa uzaynet
  • turkcell hattı olan bir telefonla bir speed test değerlerine bakın derim, eğer baz istasyonnda 4.5g aktif ise köy olduğu için çok yoğun olmayacaktır uydu internetten daha iyidir her türlü, köy diye küçümsemeyin ne köyler var büyük şehirlerde olmayan altyapılar var
  • Uydu neti ile 150 200 arası ping alırsınız online oyun oynayamazsınız

Türkcell iyi çekiyor ise
    Süperbox a yönelin.
  • airfiber diye bir teknoloji var şehir merkezine yakın bi köydeysen bu hizmetten yararlanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-894D9AB01

airfiber diye bir teknoloji var şehir merkezine yakın bi köydeysen bu hizmetten yararlanabilirsin.
    Öyle olsa adslde olurdu
  • Mecburen superbox. Köyler yoğun olmadığı için superbox güzel çalışıyordu benim köyümde. Downland baya iyiydi. Upload iyi değildi fakat benim evim biraz çukurda olduğu için baya etkiliyordu. Zte modem rezzilği de var bir de tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

UzayNet.
    https://uzaynet.com.tr
    bu oyunlarda 600 ping den aşağı düşmüyomuş uydu olduğu için. bana biraz oyunluk lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Mecburen superbox. Köyler yoğun olmadığı için superbox güzel çalışıyordu benim köyümde. Downland baya iyiydi. Upload iyi değildi fakat benim evim biraz çukurda olduğu için baya etkiliyordu. Zte modem rezzilği de var bir de tabi.
    20mbps sınırsız 300 tl. deli gibi ping olacak bide. ne güzel istanbulda 100mbps sınırsız fibere 103 tl veriyordum
  • Ne kadar hızlı olursa olsun uyduda Ping sorunu var. İnternetten görüntülü sesli konuşma yapamazsın. Hadi yaptın diyelim senin sesin 10 sn sonra gider karşının sesi 10 sn sonra gelir. Superbox al alacaksan. Ping en fazla ne olacak ki superboxta ADSL den biraz fazla o kadar, bazı yerlerde ADSL den kat kat iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afacanlouiee

20mbps sınırsız 300 tl. deli gibi ping olacak bide. ne güzel istanbulda 100mbps sınırsız fibere 103 tl veriyordum

Alıntıları Göster
    Hocam ping +25 30 ms normal adsl vdsl İnternete göre. Ama şehirdeki hali. Köydekini test etmedim.

103 TL 100 mpbs fiber hangi firma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 17 Temmuz 2020; 10:52:16 >
  • afacanlouiee kullanıcısına yanıt
    Deli gibi derken abartıyorsunuz, şuan benim konumumda TT 100Mbps valve ye 65ms de çıkıyor, Turkcell 4.5G de 75-80ms. 10-15ms çoğu oyun, bir de Türkiye de ki ortalamayı düşünürsek çok değil.

Önce bir test edin telefonunuzdan diyeceğimde sizin alternatifiniz de yok zaten. Ya superbox ya da Vodafone veya TT mobilden mobil wifi alacaksınız. Altyapı olsaydı sabit alabilirdiniz.
    Uydu vs. sizin için değil, tabiki alabilirsin ama 600+ms çok yani "deli gibi".

Yine de tüm mobil operatörleri deneyebilirsin, ping olarak beğendiğinden paket alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 17 Temmuz 2020; 16:22:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Deli gibi derken abartıyorsunuz, şuan benim konumumda TT 100Mbps valve ye 65ms de çıkıyor, Turkcell 4.5G de 75-80ms. 10-15ms çoğu oyun, bir de Türkiye de ki ortalamayı düşünürsek çok değil.

Önce bir test edin telefonunuzdan diyeceğimde sizin alternatifiniz de yok zaten. Ya superbox ya da Vodafone veya TT mobilden mobil wifi alacaksınız. Altyapı olsaydı sabit alabilirdiniz.
    Uydu vs. sizin için değil, tabiki alabilirsin ama 600+ms çok yani "deli gibi".

Yine de tüm mobil operatörleri deneyebilirsin, ping olarak beğendiğinden paket alırsın.
    pingin 75-80 olması sorun değil zaten de birden fırlaması sorun. sabit değil. 4.5g tt kullandım superonline kullanıyorum şuan ikisi de aynı. oyunun ortasında birden 300-400 e fırlayabiliyor.
  • afacanlouiee kullanıcısına yanıt
    Oyun oynarken sadece siz bağlanın. Arkaplanda internet kullanılmasın.
  • Vodafone RedBox Kampanyası | Vodafone Türkiyehttps://www.vodafone.com.tr/Net/vodafone-evde-redbox-kampanyasi.php
    köyde 4.5G bağlantısı varsa bağlan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.