Şimdi Ara

turkcell 11 yıl sonra kullanmadığım hatt için icra takibi başlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun turkcell e bağlı avukat bir hanım beni aradı, beyfendi , adınıza ait bir numara var dedi, numarasıda bu bu bu dedi bende gerçekten numarayı hatırlıyamadım ama verilen adres doğrudur benim adımadır dedim, borcunuz 600 tl borcunuzu ödeyin dedi bende tabiki öderim borcumuz borctur dedim. sonra bir iki bilgi almak istedim, ana borcun ne kadar olduğunu sordum Haziran 2001 10.07.2001 3,8 TL dedi bende bu hat kullanım yapılmamış turkcel in ek herzamanki ücretleri dedim 350 tl avukatlık masrafı 250 tl de 3,8 tl faizidir dedi. peki bunu 11 yıl neden beklediniz, 2003 yılı tebliğ edildiğini ama size ulaşmamış dedi. ben ana paranın ve avukatlık masrafının bir bölümünü ödesem diye teklif sundum sonrasında hanfendinin konuşma tarzı değişince ödeme
    yapmıyacağımı gelın buyrun bu parayı size elden taktim edeceğimi söyleyip kapadık. beni gerçekten çok kızdırdı , borcu kabul ediyorum ama kolaylık istiyorum ödemede, ben senden alırım gibi cümleler...artık bu borcun sadece ana parasını ödemek istiyorum, bu şekilde öedeme yapabilirmiyim yada 11 yılık bir borcu para tahsil etme hakkı varmıdır turkcellin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxpoyraz -- 19 Haziran 2012; 20:01:03 >

• Bu nasıl bir şey yahu...

3,8 liranın 11 senelik faizini toplasak herhalde maksimum 15 lira falan yapar neyin faiziymiş 250 tl olacak kadar ? Bu nasıl bir faiz sistemidir... Faiz senelerdir yıllık %10 bandında... 2001 yılı bir ara yüksekti oranlar ama 3,8 tl'nin 250 tl olma olasılığı çok zayıf anormal bir faiz sistemi uygulanmıyorsa...
  • turksat kablo tv den fatura yollamışlar.

gecikme bedeli olarak (%0.08) 6 kuruş.
    bu 6 kuruşa, 1 kuruş kdv(%18) 1 kuruş öiv eklenmiş.
    fatura 8 kuruşta kaldığı için ödenecek tutar 0 yazıyor.

şimdi ben bu fatura ödemeyi takip etmezsem ileriki yıllarda arkadaşın başına geldiği gibi 8 kuruşluk borç fırlayacak...
  • bu kağıdı basıp, postayla yollama maliyeti 8 kuruştan çok çok fazla tabi

insan kontrolünden geçmeyip, sistem tarafından otomatik gönderildiği için yapacak birşey yok...

@mxpoyraz, fikir olması açısından bu konuya bakabilirsin:
    http://forum.donanimhaber.com/m_31791958/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.