TURKCELL'E OLAN BORCUMA BÜYÜK İNDİRİM, AMA ?
30 Cevap11299 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

13567 Mesaj
20 Mayıs 2009; 16:43:01 

Bugün, Hazır KARTIMA glen mesaj sonrası CİHANGİROĞLU HUKUK BÜROSU sunu aradım..

Hattımla ilgili işlemler konusunda konuştuk ve 762,5 lira olan faizli borcumu yaklaşık 250 lerde bir rakama indirmişler..

Saolsunlar güzel indirim ancak ben yasal olarak bu borç kağıdını istediğimde ve indirim ile ilgili yazı istediğimde bunu veremeyecekllerini söylüyorlar..

Bir hesap numaraıs veriliyor ve buraya parayı yatırın diyor?

Hanımefendi böyle bir şey olurmu Allah aşkına.Ben 249 lira yatırdıktan sonra Turkcell bana senin halen 500 lira borcun var derse bunun sorumluluğu kimne ait diyorum

Öyle şey olmaz diyor ve sorabilirsiniz başkalarına diyor..

Bende bu şartlarda yatırmaaycağımı söyledim.Kapattık tekrar konuşacağız sanırım

Verdikleri no: Ergün Cihangiroğluna ait
Mesaj gelen no: Turkcellden bir numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.volkan -- 20 Mayıs 2009; 19:17:23 >

407 Mesaj
20 Mayıs 2009; 16:57:43 

Doğrudur aslında 250 diyolarsa 250'ye indirmişlerdir...Bunun örneklerinin Telsim'de yaşadık...Bir problemde çıkmamıştı..

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

11459 Mesaj
20 Mayıs 2009; 17:17:06 

Dikkatli olmak lazım, tekrar bi daha m.h. ara istersen

141 Mesaj
20 Mayıs 2009; 17:53:57 

bence de indirimli ücreti önce öğrenin sonra zaman keybetmeden ödeyin derim.

1131 Mesaj
20 Mayıs 2009; 17:56:50 

ödeyin, parayı ödediğinize dair elinizde dekont olacaktır, havaleye şu kadarlık borca karşılık diye belirtin. Nasılsa borç bakiyeniz belli öyle yada böyle ödeyeceksiniz sonuçta. Ancak keşke bir faks alabilseniz karşılığında borcun bu kadar olduğuna dair. Tanıdık bir avukat vs. onlarla görüşseniz ondan sonra yatırsanız daha iyi olur derim.

1361 Mesaj
20 Mayıs 2009; 18:32:20 

parayı isteyenler dolandırıcı olmadıkları ne malum ...dikkatli ol.

www.termalkontor.com

13567 Mesaj
20 Mayıs 2009; 18:49:14 

quote:

Orjinalden alıntı: termal1

parayı isteyenler dolandırıcı olmadıkları ne malum ...dikkatli ol.

Yok ya telefon hukuk bürosuna ait ona baktım..

Ayrıca hazırkart numarama attılar kimsenin bilmediği telefon numaramı..

3070 Mesaj
20 Mayıs 2009; 19:09:29 

başkasına emsal olmasın diye yazı vermiyorlar.tahminim.

203 Mesaj
20 Mayıs 2009; 23:32:18 

Borçunu ödemeyenlere zaten ödemeyecek biraz alalım bari zaten 5 yıl sonra borçlar kanunu gereği takipden düşecek diyerek yapılan bir uygulama bunlardan birisi yani tabi resmi yazı vermezler verirlerse aşırı abartılmış faturalarını kuzu kuzu ödeyenler itiraz eder buda iyi bir şey değil tabi turkcell için

78 Mesaj
21 Mayıs 2009; 10:51:51 

bu borç tutarı ve söz konusu indirim 1 adet hat için mi acaba ?

13567 Mesaj
21 Mayıs 2009; 11:10:09 

evet tek hat.

78 Mesaj
21 Mayıs 2009; 11:16:52 

peki borçtan ne kadar zaman sonra böyle bir teklif yapıldı size?

13567 Mesaj
21 Mayıs 2009; 13:13:36 

Ben şöyle anlatayım..

1983 doğumlu olmama rağmen nufüsta 1982 yazarken 1999 un son dönemlerinde turkcell faturalı hat almaya gittim samsunda bir abone merkezine..

Yaşımın 17 olduğunu ancak 17 sene geçtiği için 18 sayılacağımı söylerek adıma kayıtlı bir fatura olması duurumda faturalı hat verebileceklerini söylediler. Yoktu tabi bende ailemin adına kayıtlı fatura ile gittim ve yazışmalardan sonra kayıt ettiler..

Düzenli olarak kullanıordum hattımı. O dönem "iflas" aşamasına girdiğimiz işten sonra çok büyük miktarda zarar edince ben faturalı hattımnı artık kullanmamaya başladım . Babama verdim al sen kullan diye. Babamda almış ve kullanmaya başlamış tabi. Telefonun markası philips idi ve telefonu arka cebinde taşırken üzerine oturunca kendi kendine 2 tuşla kısa mesaj atıyormuş meğesem..

Babam hayatında toplasan 10 sms atmış adamken, o ay yüzlerce sms gönderimi gözüküyor ve hepsi peş peşe..

Bunu turkcelle bildirdim ve durumumuzun zorda olduğunu ve bu faturadaki smsleri incelemesini söyledim. Hepsi boş sms çünlü. Faturanın %90 ı sms gözüküyordu ve toplam fatura bedeli 121 TL idi..

Ben sonra üniversiteye gittim orada hazır kart aldım.Hazır kart alırken verdiğim adrese her sene 3 yada 4 kez kağıt gelirdi. HEp indirim hep indirim..

En son 2006 dördüncü sınıfta iken faturam 255 liraya düşürüldü diyordu..

Ben sallamadım bu sefer beni aradı avukat...

Beni tehdit eder gibi okuluna jandarma yollayacam vs vs vs..Bende açık adres verdim kolaysa gelin alın dedim. Karşında çocuk yok vs vs muhabbetinden sonra siz benden o parayı alamazsınız dedim ve tcell müşteri temsilcisini aradım ve durumu bildirdim. Yaptıklarının ayıp olduğunu söyledim beni bir kaç yere bağladı ve beyefendi sizde borcunuzu ödeyin neden ödemiyorsunuz der gibi avukatı savunucu açıklamarda bulununca o gün bu gün turkcelle karşı bir soğukluğum vardır..

Aradan belli süre geçince avukat beni yine aradı , icra işlemlerine başladık vs vs dedi.Bende gelin alın dedim farketmez, öğrenci evinden ne alabilirsiniz ki deyince, 20 lira bari yatırınbu işi durduralım dedi..

Bende onu yatırırsam size koz veririm, borç 121 liraya insin faiz avukat masrafları dahil dedim mümkün değil deyince siz bilirsiniz dedi ve kapattı..

Ondan sonra bir sürü mail aldım hukuk bürüsondan ama hiç birisine cevap vermedim

Adıma kayıtlı bir sürü şeyi alabilecek durumda olmasına rağmen turkcell ile ilgili yasal sorun yaşamadım başka..

Ancak turkcell faturalı kullanamıyorum oda ayrı konu..

78 Mesaj
21 Mayıs 2009; 16:13:00 

anlatım için teşekkürler..
defalarca başvurmama rağmen iptal edilmeyen ve 3-4 ay üst üste fatura gelen 20 civarı kurumsal hattım var..ısrarla ödemeyeceğimi söylüyorum..iptal başvurumun ödenmemiş faturalar yüzünden sonuçlanmadığını..ödediğim takdirde hatların iptal olacağını söylüyorlar ama ben borçları yokken iptal başvurusunda bulunmuştum..zamanında işleme koymadıkları yani hatları fatura dönemine girene kadar sürüklediklerini bildiğimden ödemeyi de düşünmüyorum..bana hatları satan kurumsal çalışanı arkadaşın prim haketmek için bunu yaptığını tahmin ediyorum..takip uyarıları geliyor adresime..toplamda 1000 tl civarı borcum var ve düzeltmezlerse dava açacağım..kaç kere durumu anlattım lehimde karar vermeye hiç yanaşmıyorlar..bekliyorum bana ne teklif edecekler..

1361 Mesaj
21 Mayıs 2009; 16:35:28 

@erk44

siz turkcell musteri temsilcisi değilmiydiniz yoksa benmi yanlış hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termal1 -- 21 Mayıs 2009; 16:36:48 >

www.termalkontor.com

2807 Mesaj
21 Mayıs 2009; 17:41:55 

sizin borç zananaşımı olmuş olabilir bir avukata sorun isterseniz

78 Mesaj
22 Mayıs 2009; 15:54:14 

quote:

Orjinalden alıntı: termal1

@erk44

siz turkcell musteri temsilcisi değilmiydiniz yoksa benmi yanlış hatırlıyorum

karıştırıyorsunuz veya yanlış hatırlıyorsunuz.

16490 Mesaj
22 Mayıs 2009; 16:51:22 

o kadar borç nasıl oldu 762 tl telefon faturası için cok büyük para

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

13567 Mesaj
22 Mayıs 2009; 16:56:00 

9 senede 121 lira..

bugün

762.82 lira olmuş

13567 Mesaj
24 Ağustos 2009; 15:21:34 

Turkcell'e bugün itibariyle 788 lira borcum vardı..

Sabah bakmıştım..

Kıran kırana geçen pazarlıklar sonucunda 209,96 liraya indirdim borcumu ve ekrana yansıttım ..

Ödemeyi yaptım, dilediğim zaman TURKCELL FATURALI kullanabileceğimi söylediler

4892 Mesaj
24 Ağustos 2009; 19:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Turkcell'e bugün itibariyle 788 lira borcum vardı..

Sabah bakmıştım..

Kıran kırana geçen pazarlıklar sonucunda 209,96 liraya indirdim borcumu ve ekrana yansıttım ..

Ödemeyi yaptım, dilediğim zaman TURKCELL FATURALI kullanabileceğimi söylediler

Alemsin.. Yine de geçmiş olsun. İnsallah bir daha iflas yaşamazsınız..

6457 Mesaj
24 Ağustos 2009; 19:44:09 

bu kadar borç nasıl yapılır ben anlamıyorum..

4892 Mesaj
24 Ağustos 2009; 19:58:57 

Sanırım okumadın..anlatmış ya nasıl yaptığını

346 Mesaj
24 Ağustos 2009; 23:37:52 

aynısı başıma geldi, kuzene verdiğim ve unuttuğum 10 yıllık hatta 790 TL icra geldi, sonra avukatlık bürosu borcu 320 ye indirdi. ödedim, ve avea dan kurtulacağım sanırım :)

Renault Laguna 2009 dCi 1.5 prv, Atım Arap...

4 Mesaj
25 Ağustos 2009; 8:23:12 

merhaba, böyle bir durum olması mümkün değil.. ilk önce 4440532 müşteri hizmetlerini ara, numaranı söyle ve hangi hukuk bürosunda dosyanın olduğunu sor, eğer karşılaştırdığında aynı hukuk bürosu ise, bana böyle böyle bir şekilde yaklaştılar diye bilgi paylaş.. en azından müşteri hizmetlerinde yaptığın görüşme kayıt altında.. sonrasında nasıl bilgi verilirse müşteri hizmetlerinde ona göre yok çiz.. yanlış bile olsa verilen bilgi kayıt altında olduğu için sorumluluğunu 2ye bölmüş olursun..

kolay gelsin..

dv

555 Mesaj
25 Ağustos 2009; 10:20:12 

Şimdi Bende Baya numara degistirdigim için ıcıme suphe dustu

benım tum hatlarım hazır kart oldu bugune kadar aycell-turkcell-vodafone-
ama ben ıcıne kontor yuklersem calısırdı

anlamadıgım su arkadasda hazır kart dedı ama nasıl borc yapıldı bu kadar.
yanı nasıl borclandı.

Bir yanlıs anlama da yasamıs olaıblırım

Kiev/Ukrayna

571 Mesaj
25 Ağustos 2009; 11:41:40 

ya arkadaşım k.bkma ama o senin savsaklığın borcuna sahip çıkmıyorsun yok yanlış sms bilmemne 10 sene olmuş insan pazarlık yapmaya utanır ya. 700 lira ne ki isterse 70.000 lira olsun sen o hattı kullanmışsın ve borcuna sadık kalmıyorsun gelip bir de burda turkcell'i karalıyorsun ayıp senin yaptığın.

PSN: UmbertoGTI

13567 Mesaj
25 Ağustos 2009; 12:30:31 

Turkcelli karalamıyorum..

Turkcellin 700 liralık alacağı varsa gelsin alsın..Bankalardan hergün binlerce lira para akışı yapıyorum neden almıyor sence? Ben savunmamı vermişim, gerekçelerimi dökmüşüm kanun neyse ona uyarız..

121 liralık borç için senelik %7 koymuşum ve vermişim..

Alan memnun veren memnun

+588 lira zoruna gittiyse benim adıma verebilirsin Hollandalı

917 Mesaj
25 Ağustos 2009; 12:37:16 

turkcell'İn icra kısmının numarası; 0 212 313 10 00

burayı ara numaranı ismini filan ver, ve olayın doğru olup olmadığını sor.
bu arada bende geçen gün 1000 küsür liralık borcu 740 olarak ödedim ve bir şey çıkmadı. daha sonra burayı arayıp teyit ettirdim.

sanma şahım, herkesi sen sadıkane yar olur.
herkesi sen dostun sandın, belki ol ağyar olur.
sadıkane, belki ol cihana serdar olur.
yar olur, ağyar olur, serdar olur, dildar olur.

84 Mesaj
15 Haziran 2012; 22:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: berden

turkcell'İn icra kısmının numarası; 0 212 313 10 00

burayı ara numaranı ismini filan ver, ve olayın doğru olup olmadığını sor.
bu arada bende geçen gün 1000 küsür liralık borcu 740 olarak ödedim ve bir şey çıkmadı. daha sonra burayı arayıp teyit ettirdim.

Kardeş teşekkür ederim. Yıllar sonra mesajın bana yaradı. Sayende Borcun olup olmadığını onaylatıp yarısı kadar bir ücret ödeyerek hallettim.

Bana gönderdiklerim mesajı da ekliyorum aşağıya.

SON OLARAK HAZİRAN AYI İÇERİSİNDE SİZ DE BORCUNUZU ÖDEYİN. YARISINI ÖDEME İMKANI SUNULUYOR. HATTA SIKI BİR PAZARLIKLA BORÇ + AVUKATA 50-100 lira vererek halledebilirsiniz.

Değerli Müşterimiz,

01.06.2012 tarihi itibariyle başlayan, 2011 yılı ve öncesine ait ödenmemiş faturalar için %100 Faiz İndirimi Uygulamamız hakkında size bilgi vermek istiyoruz.

Hat/hatlarınıza ait icra takibine konu olan toplam 813,24 TL’lik ödenmemiş borcunuz bulunmaktadır. Bu borcunuzla ilgili size çok uygun bir fırsat sunuyoruz. Borcunuzu bu ay ödemeniz durumunda gecikme faizi silinerek 813,24 TL yerine 484,10 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Bu indirimli tutarınızı aşağıda detayı bulunan hukuk büromuzdan, Turkcell İletişim Merkezlerimizden ve bankalardan ödeyebilir, ayrıntılı bilgi almak için hukuk büromuzu veya 0532 7575555 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Yasal sürece konu olan hatlarınız; 5307207081

Hukuk bürosu Adı: Eyüboğlu Hukuk Bürosu
Hukuk Bürosu İrtibat: 266 2438351

www.erkantekin.com

7007 Mesaj
15 Haziran 2012; 22:52:21 

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turkcell » TURKCELL'E OLAN BORCUMA BÜYÜK İNDİRİM, AMA ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat