Şimdi Ara

Turk Telekom VDSL Crc Bitmek Bilmeyen Crc ve Kopma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternetim sürekli olarak kopuyor. Sorunumun hız nedenli olmadığını söylediğim halde 24 Mbit internet 18 Mbit'e sabitlendi ve 16 Mbit hız alabiliyorum. Hem de hala kopma sorunlarım devam ediyor. Tek bildikleri hız düşürmek olan bu şirkette ne yapmaya çalıştıklarını gerçekten anlamıyorum. 24 mbitken 9.0db bir gürültü vardı 18mbit e sabitlediler gürültü yine 9.0db civarlarında, muhtemelen santral otomatik olarak ayarlıyor.Crc hala yükselmeye devam ediyor.Kopma sorunlarım devam üstüne kaybedilmiş bir 6mbitlik hız arkadaşlar lütfen arayınca adamlara anlatamıyorum yardım edin!Turk Telekom VDSL Crc Bitmek Bilmeyen Crc ve Kopma

• Kablolarında sıkıntı olabilir bu snr değerlerinde bu kadar crc hatası normal değil
  • Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    45 dakika da ortaya çıkan Crc sayısı..
    11. katta oturuyorum ve binanın girişinden modeme cat6 kablo çektim 2 yıl felan önce. Kışın da vardı crc hataları ama tamamen kesilip sürekli 1000 1000 artmıyordu. Bu ara yoğunluktan dolayı olduğunu düşünüyorum.
  • Santral mesafeniz 1kmnin üstüne. Bu mesafeden VDSL hizmet almamalısınız. Alırsanız böyle sorunlar çıkabilir. Upstream hat zayıflamanız 40 çok yüksek. Eğer upladı çok kullanmıyorsanız hattı ADSLe geçirin.
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Sorun upload da değilki download da CRC hatalarını upload tarafından almıyorum. Download tarafında ise hat zayıflamam 18db ve gayet iyi bir değer.
  • Inflect kullanıcısına yanıt
    CRCyi boşverin 40db hat zayıflaması upload için çok yüksek. Bu hat VDSL için uygun değil

hocam bu değerlerle vdsl alabilirmiyim sizce.
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Alamazsınız.
    Tamam boşverdim Vdsl den vazgeçirip hat rahatlatma derdinde falan mısın anlamadım. Sorunum uploaddan kaynaklı değil diyorum. Olsun boşver sen crc yi falan kapattır interneti gibi bir yorum
    Benim dediğim şey en kolay olan çözüm. bunun yerine aylarca uğraşın o zaman hatları değiştirn dolaptan eve 1km kendi kablonuzu falan çekin
    Kışın neden böyle bir sorun yoktu peki? Dolap kışın eve doğru mu yaklaşıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kablonun bir yerinde temazsızlık vardır. Aylar içinde bu temazsızlığın miktarı artmıştır belki. Nem ve sıcaklık değişimleri hatları çok etkiliyor.
    Dediğiniz gibi kabloda bir sorun olabilir. Cat6 kablosunun içersinde ki 8 kablodan diğer ikiliye geçtim ve şu an için düzeldi gibi. Akşam saatlerinde yeniden olmazsa çözüldü. Yardımın için teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    vdsl alır kopmadan dolayı kullanılmaz olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.