Şimdi Ara

Türk Alman Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar. İnternette üniversite araştırırken bir rivayete göre yurt dışı imkanının çok fazla olan bir üniversite gördüm. Türk Alman Üniversitesi... İnternette pek fazla kayda değer bir bilgi bulamadım. Okuyan ya da bilgisi olan biri varsa biraz bahsedebilir mi? Eğitimi nasıl? Almanca avantaj mı? Çift diploma olayı,şansı? Hazırlığı? İş bulma fırsatları vb...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Orada okuyorum. Hazırlıktayım. Hazırlık gerçekten çok zor. Çok fazla ve çok düzenli çalışmak lazım. Ben bunu henüz başaramadığım için epey zorlanıyorum. Ama yurtdışı imkanları falan sağlam. Mezun olanlar memnun diye biliyorum. Almanca zaten büyük avantaj. Başka sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.
  • Mesajım bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orada okuyorum. Hazırlıktayım. Hazırlık gerçekten çok zor. Çok fazla ve çok düzenli çalışmak lazım. Ben bunu henüz başaramadığım için epey zorlanıyorum. Ama yurtdışı imkanları falan sağlam. Mezun olanlar memnun diye biliyorum. Almanca zaten büyük avantaj. Başka sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00A01D70E -- 12 Şubat 2020; 11:42:39 >
  • Sınava sayısal bölümden gireceğim ve kendimi ilk 20k'nın içinde görüyorum. Mühendislik fakülteleri için eğitimi nasıl? İmkanları nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtsynn

Sınava sayısal bölümden gireceğim ve kendimi ilk 20k'nın içinde görüyorum. Mühendislik fakülteleri için eğitimi nasıl? İmkanları nasıl?
    O konuda çok bilgim yok ben sözelciyim. Ama bu ünide Mekatronik Müh. okuyan bir tanıdığım şu an üçüncü senesinde ve Almanya'da. Epey memnun. Eğitimi hakkında çok bilgim olmasa da imkanlarının sağlam olduğunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00A01D70E -- 12 Şubat 2020; 11:53:33 >
  • Anladım çok teşekkür ederim

• quote:

Anladım çok teşekkür ederim
    Çift diploma için belli bir başarı seviyesi lazım. Yani iyi bir ortalama yakalarsan üçüncü sınıfta Almanya'ya gitme imkanın oluyor çift diploma için. Aslında ortalamadan ziyade ilk 10 oğrenci arasına girme durumu mu ne vardı tam hatırlamıyorum. Hatta hazırlıkta B2 kurunda ilk 100 öğrenci arasına girersen 1 ay Almanya'da eğitim alıyorsun. Masrafları okul ve bağlı kurumlar karşılıyor tabi. Bunlar güzel avantajlar. Üçüncü sınıfta çift diploma için gidersen de belli bir meblağsını okul karşılıyor. Kira ucreti vb. Gibi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00A01D70E -- 12 Şubat 2020; 12:8:24 >
  • Yani o biraz zor. Anladım...

• quote:

Yani o biraz zor. Anladım...
    Aslında çok zor sayılmaz. Üni kalabalik degil. Mesela benim bolumumde ucuncu siniflarin sayisi yaklasik 10 ve çoğu gittiler Almanya'ya. Hazirligi herkes ayni anda gecemiyor az kisi geciyor. Bolumlerde sinif mevcutlari fazla degil bu yuzden. Asil mesele hazirligi gecmek. Almanca konusunda kendine guveniyorsan dusun derim burayi.

• Dil yatkınlığım ortalama. Bilmiyorum çok zorlanır mıyım?

• quote:

Dil yatkınlığım ortalama. Bilmiyorum çok zorlanır mıyım?
    Düzenli çalışmayı başarabilen biriysen, her gün düzenli tekrar yaparım, dersleri boşlamam diyorsan kesinlikle geçersin.

• Çalışma disiplinim oldukça iyi. Yapabileceğimden emin değildim. Gidersem inşallah zorlamam.

• quote:

Çalışma disiplinim oldukça iyi. Yapabileceğimden emin değildim. Gidersem inşallah zorlamam.
    Çalışma disiplinin iyiyse problem yok. Umarim en iyi karari verirsin. Tercih döneminde zaten daha da çok araştırma yaparsın gezersin tüm ünileri. Başarılar sınavda

• Çok teşekkür ederim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.