Şimdi Ara

TTNET 5 Yıl Sonra 800TL Fatura Çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar geçen gün icradan gelen kağıtla şok oldum.300 lira fatura 5 yıl içinde faiz ve avukat masrafı ile birlikte 800 lira olmuş.ama işin ilginç yanı ben yıllar once ttnetden superonline'a geçtim.madem borcum vardı nasıl ttnet aboneliğim iptal oldu ve superonline'a geçtim? ve 5 yıldır neden hiçbir bilgilendirme yapılmıyor.bu borça herhangi bir şekilde reddetme hakkım varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meletli52 -- 28 Ocak 2016; 21:28:02 >

• Aboneliğinizi iptal ettirdiniz mi siz bizzat, yoksa süperonline a mı bıraktınız bu işlemleri? Elinizde abonelik iptaline dair bir belge var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 28 Ocak 2016; 21:38:02 >
  • Meletli52 M kullanıcısına yanıt
    ya kardeşim şu geçişlerde ve ya iptallerde niye gidip islak imzalı kağıt bulunmazki elinizde böyle uğraşırsınız işte geçmiş olsun
  • Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yap. 800 TL heyet yetkisi sınırlarında. Dolandırıcılık söz konusu olabilir. Zira burada söz konusu TTNET.
  • sakın bu parayı ödeyim deme. tecrübeli arkadaşların dediği gibi tüketici heyetine başvur, bu soyguncu adamlar tüketiciyi mağdur etmenin bir yolunu buluyorlar.
  • 5 sene normalde yasal zaman aşımına uğruyor diye biliyorum
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    superonline'a bırakmıştık işlemleri.her türlü ödeyeceğiz heralde bu parayı kaçış yok
    Durumun iyi galiba gir öde o zaman bir daha böyle konu açma
  • ttnet'e çalışıyorsun galiba bu kadar terso olduna göre adam akıllı birşey söylüyoruz.varsa bir yolu söyle veya hiç yorum atma hayret bişey
  • benim başıma şöyle birsey geldi.
    ttnet taahutumun bitmesine 1 hafta kala superonlineden aradılar ." işte tahhutunuz bitiyor superonline da söyle bir kampanya var geçin iyi olur gibi ". düşündüm makul bir kampanyaydı. onayladım.
    eve biri elinde modemle geldi. sözleşmeyi yaptık. ben o anı net hatılamıyorum ama bir kaç gün sonra superonline kullanmaya başladım. herşey iyiydi fakat 2 ay sonra 150 veya 250 TL (tam hatırlamıyorum) gibi bir fatura geldi ttnetten
    meğer taahhutum dolmadan neti kapattığım için adamlar kampanya modem parası falan ne varsa giydirmiş. olayı anlamaya çalıştım.
    superonline benim tatthutum dolmadan 2 gün once ttnet aboneliğimi iptal edip kendinden veriyor neti. bu sebeple ben cezalandırıldım.
    bir şekilde superonline ulaştım. konuyu izah ettim. sözleşmeyi söyledim. ama bu arada faturayı daha fazla ceza ve faiz binmesin diye ödedim.
    süperonline da en az ttnet gibi gıcık davrandı ama ben ağzıma geleni söylediğimden haklılığım bir şekilde anlaşıldı. tabi benim işimi bunların bir taşören firması (gelen adamın firması) yaptığından onlar benle iletişime geçti.
    2 lira eksikti ama faturayı onlara gönderdim parayı benim hesabıma yatırdılar. ben de 1 ay sonra falan superonline nı da kampanya parasını da öderek kapattım. turksata geçtim çok temiz oldu.

ama sizin durum icralık olmuş daha ciddi. burada avukat arkadaşlar varsa bilgi verirler ama bence siz parayı yatırıp icradan bir kurtulun ondan sonra dekontunuzla dava açarsanız zaten paranızı ve masrafınızı haklıysanız alırsınız.

ttnet çalışmıyorum ama ödeyecez gibi laflar niye ediyorsun kardeşim Tüketici haklarına git ödemessin
  • ttnet bu kardeş. adamlar bilmedikleri bir işi yapmazlar. bildikleri işin de ucuna ucuna giderler sömürebildikleri kadar sömürürler. bence eninde sonunda o parayı almasını bilirler hukuk falan sokarlar arada adamların kafası varsa yoksa bunlara basıyo (nasıl düdüklerim milleti)
  • geçmiş olsun hocam, ttnetin yıllar sonra fatura çıkarma alışkanlığı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toca

benim başıma şöyle birsey geldi.
    ttnet taahutumun bitmesine 1 hafta kala superonlineden aradılar ." işte tahhutunuz bitiyor superonline da söyle bir kampanya var geçin iyi olur gibi ". düşündüm makul bir kampanyaydı. onayladım.
    eve biri elinde modemle geldi. sözleşmeyi yaptık. ben o anı net hatılamıyorum ama bir kaç gün sonra superonline kullanmaya başladım. herşey iyiydi fakat 2 ay sonra 150 veya 250 TL (tam hatırlamıyorum) gibi bir fatura geldi ttnetten
    meğer taahhutum dolmadan neti kapattığım için adamlar kampanya modem parası falan ne varsa giydirmiş. olayı anlamaya çalıştım.
    superonline benim tatthutum dolmadan 2 gün once ttnet aboneliğimi iptal edip kendinden veriyor neti. bu sebeple ben cezalandırıldım.
    bir şekilde superonline ulaştım. konuyu izah ettim. sözleşmeyi söyledim. ama bu arada faturayı daha fazla ceza ve faiz binmesin diye ödedim.
    süperonline da en az ttnet gibi gıcık davrandı ama ben ağzıma geleni söylediğimden haklılığım bir şekilde anlaşıldı. tabi benim işimi bunların bir taşören firması (gelen adamın firması) yaptığından onlar benle iletişime geçti.
    2 lira eksikti ama faturayı onlara gönderdim parayı benim hesabıma yatırdılar. ben de 1 ay sonra falan superonline nı da kampanya parasını da öderek kapattım. turksata geçtim çok temiz oldu.

ama sizin durum icralık olmuş daha ciddi. burada avukat arkadaşlar varsa bilgi verirler ama bence siz parayı yatırıp icradan bir kurtulun ondan sonra dekontunuzla dava açarsanız zaten paranızı ve masrafınızı haklıysanız alırsınız.

Bak şöyle diyeyim: TTNET dolandırıcılık faaliyetlerinde Profesör ise, Superonline'de Doçent'tir. Hatta TTNET'den daha beter uygulamaları var, tarife detaylarını web sitelerinde eksik tutmaları gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.